شری جون

چند سال پیش بود, میخواستم برای اولین بار بعد  از سالیان سال نوروز رو در جمع خانواده در ایران بگذرونم, با هزار مشکل  بالاخره اوضاع  رو جوری برنامه ریزی کردم که بتونم ٢-٣ هفته ای مغازه رو تعطیل کنم و کارا رو راست و ریست کردم و تا جایی رسوندم که دیگه  رفتم و بلیت هواپیما رو رزرو کردم.
خرید بلیت از هواپیمایی جمهوری اسلامی هم که میدونین راه و روش خودشو داره و با هیچ قاعده و قانون  رایجی در این صنعت, همخونی نداره!
شما وقتی که بلیت رو میخرین, بخصوص در ایام  نوروز و یا اول تابستون که همه دانشجو ها میخوان برن ایران, تا وقتی که هواپیما از زمین بلند نشده, نمیتونی مطمئن  باشی که رفتنی هستی یا نه!
میری هواپیمایی, پول رو از شما میگیرن و شما رو میزارن  تو لیست, حالا اگه ٥٠ نفر هم بیشتر تا  اون لحظه بلیت های هواپیمای سیصد و خورده ای نفری رو نخریده باشن, شما بازم باید بری تو لیست! هر چی هم بپرسی تا روز آخر جواب سر راستی نمیگیری که شما بالاخره سوار اون هواپیمای لعنتی میشی یا نه!
آقا منم چونکه باید اعلام میکردم که کی میرم و کی برمیگردم و رو در مغازه  مینوشتم که ملت , مشتری های گرامی, من دارم میرم و از فلان روز دوباره اینجام اما هواپیمایی به من میگفت, نگران نباش, این هفته نشد, هفته دیگش  حتما انشالا رفتنی هستی!
کار دیگه کم کم داشت  به جایی میرسید که میخواستم برم بیلیتو پرت کنم تو دفتر هواپیمایی و هر چی از دهنم در میاد بهشون بگم!
به ایرانم نمیتونستم بگم که من دارم میام, چونکه اونا دم عید همه برنامه هاشون رو تغییر میدادن چونکه من داشتم میرفتم و مشخص هم نبود که اصلا بتونم برم!
اینجوری برنامه ریزی کرده بودیم که وقتی  که نشتم تو هواپیما,دادشم که اینجا بود,  زنگ بزنه ایران و بگه  که  فلانی تو هواپیماست و تا ٤ ساعت دیگم  تهرانه!
پنج شنبه ای که شنبش قرار بود برم زنگ زدم هواپیمایی و دوباره پرسیدم, آقا ما بالاخره  رفتنی  هستیم یا نه؟
جواب شیندم که انشاالله!
گفتم عزیز من, انشاالله, تا جایی من میدونمو سواد من میرسه, یعنی اگر که خداوند بخواهد, من هیچ دلیلی نمیبینم که خداوند نخواهد که من بعد ٢٠ سال, ساعت تحویل  رو با خانوادم  سر سفره هفت سین بشینم, فکر  نکنم خواستن خداوند  اینجا شرط  اصلی باشه, شما ها باید بخواین تا مشکل حل شه!
خلاصه دوستان [private levels=”basic,special-member,6-month-membership,6-month-vip-membership,membership-6,one-year-vip-member”]private content here [/private]

این پست دارای یک نظر است

  1. Parastoo

    باز نشد!!نتونستم بخونم

دیدگاهتان را بنویسید