خرید مناسب و ارزان در وین

دوستان امروز میخوایم یک مقدار در باره خرید کردن اجناس مختلف  در اتریش وبلاخص در  وین صحبت کنیم؛ اصولا هموطنان عزیز،  همشون  استادن و همه سوراخ سنبه ها را از ما بهتر میشناسند و احتیاجی به این نوشته ما ندارن اما فکر کردیم بد نیست، بیشتربخاطر  تازه واردین به وین و یا کسانی که  توریستن و  فقط چند روزی به وین تشریف میارن و دوست دارن با فروشگاه های ارزون تر وین آشنا شن، چند خطی بنویسیم!

خرید در روز های تعطیل در وین !

معمولا توریست ها وقتی به شهر و کشور دیگیی مسافرت میکنن، بیشترین پولی که خرج میکنن برای صرف ناهار و شامه!  ما ها که توریست نیستیم نه شام میخوریم و نه ناهار!!
برای توریست های عزیز مینویسم که شما در شهر وین، میتونین خیلی ارزون روز ها ناهار رو در رستوران ها میل بفرمایید ، میتونم حتی بگم با قیمتایی که ما در تهران و بیشتر شهر های بزرگ ایران   دیدیم، ناهار خوردن در رستوران های  وین ارزون تره تا در رستوران های ایران !
البته نه در همه رستوران ها، شما اگر در وین، ظهر ها به رستوران های چینی تشریف ببرین، میتونین با پرداخت مبلغی حدود ۵-۶ یورو، از بوفه های متنوع آنها، هر چقدر که میلتون میکشه،  نوش جان فرمایید! من با جستجویی  که در اینترنت کردم ، ارزون ترین قیمتی که در تهران دیدم برای رستوران هایی که بوفه دارن، چیزیه حدود ۲۰۰۰۰ تومان! که اگه با یورویی ۲۰۰۰ تومان هم حساب کنیم، بازم باید بگیم که ما تو وین وضعمون از هموطنان مقیم ایران خیلی  بهتره!
رستوران های ایرانی هم در وین هستند که ظهر ها  منو های روزانه ای دارند که با قیمت های ارزان تری به مشتریان  عرضه میکنند! این منو ها معمولا شامل سوپ یا  سالاد و غذای اصلی میباشد که چیزی حدود ۷-۸ یورو باید برای آنها بپردازید!
از رستوران های چینی و ایرانی که بگذریم، رستوران های ایتالیایی در وین  که صاحبان آنها  بیشتر عرب ها هستن!  در ساعت بین ۱۲ تا ۱۵ معمولا پیتزا و پاستا  های مختلفی را به قیمتی حدود ۵-۶ یورو عرضه میکنن!
از اینا که بگذریم، فست فود ها هم هستن، مثل مکدونالد و برگر کینگ ، اینا رو اگه نخواستین میتونین با پرداخت چیزی حدود ۳ یورو یک دونر کباب ترکی  بگیرین بخورین و تا چند ساعت حالتون از هرچی غذاست به هم بخوره!
شب اما قضیه چیز دیگریست!  قیمت ها خیلی  گرون تره، بهتره  شما هموطنان گرامی، ظهر ها زیاد تر میل بفرمایید، چونکه غذا  خوردن شبانه در وین هم برای سلامتیتون بده و هم برای جیب مبارکتون!
من امروز اما باور کنین که اصلا قصد نداشتم که دوباره  در باره خوردن  و رستوران ها بنویسم اما بازم رفتم تو بحث شیرین ناهار و شام!
 محبوب ترین محل خرید برای  وینی ها دوستان، خیابون Mariahilfer Strsse است که با وجود باز شدن شاپینگ سنتر های جور واجور در تمام نقاط وین، هنوز هم محل خرید شماره یک وینی ها به حساب میاد! بعد از این خیابون، اکثر خرید های وینی ها در مرکز خریدی به نام shopping city sued انجام میگیرد که در واقع خارج از وین قرار دارد و همه فروشگاه های معروف در آنجا شعبه دارن ! Lugner City ، شاپینگ سنتردیگریست   که در منطقه ۱۵ وین واقع شده و هر شب تا ساعت ۹ شب باز است،  از مراکز خرید دیگر وین، میتوان به Zentrum Kagran و Millenium City اشاره کرد، مراکز دیگری هم در مناطق مختلف وین  وجود دارند که بیشتر بوسیله  ساکنین همان مناطق مورد استفاده قرار میگیرند، مانند Stadion Center در منطقه ۲ وین و  Galleria   در منطقه ۳ …
ما اما  امروز دوستان میخایم در باره مغازه هایی بنویسیم که معروفن به ارزون بودن ، اولین مغازه هایی که میخایم بررسی کنیم که شاید مهمترین هم باشن چونکه تقریبا هر روز باید ازشون خرید کنیم، سوپر مارکت ها هستن!
ارزونترین سوپر مارکت در اتریش، همه میدونن که فروشگاهیه به اسم Hofer ، این فروشگاه  در کشور های دیگری هم , از جمله  آلمان و سویس هست  که در این کشور ها به اسم Aldi میشناسنش!
Hofer فروشگاه ارزوونیه و کیفیت جنساشام خوبه، البته سال های قبل خیلی جنساش بهتر بودن، مبوه ها و سبزیجاتش واقعا از همه جا ارزونتره اما پیاز و سیب زمینی و اینجور چیزایی   که میخرین، بعضی وقتا ۲-۳ روزه خراب میشن! کالباس و مرغ و اینجور چیزاش خیلی خوبن اما گوشت چرخ کردشو اگه بخرین از زندگیتون سیر  میشین! گوشتو دوستان از ترکا بخرین هم اسلامیه و دین و ایمنتون   بر باد نمیره !و هم ارزونتره (اصلا اینقدر گوشت نخورین بهتره، چیه هی کباب،هی گوشت، یک کم  فکر سلامتیتون باشین!)
Hofer جنسای مارکدار هم نمیفروشه، همه جنساش مارک مخصوص خودشه، البته الان نگین، ابجو اوتاکرینگر داره، آدامس اوربیت داره ! من نه ابجو میخورم نه آدامس میجوم که بوی آبجوه رو  ببره!
پستم میفروشه، نخرین که امریکاییه! پسته خوب وطنی میخاین برین سوپر مارکت های ایرانی خودمون! ازشونم نپرسین که چرا اینقدر گرونه! چونکه فورا میشنوین که پسته ایرانی در اتریش ارزون تره تا ایران! دوستان ما رو اینقدر دوست دارن که اونجا گرون میخرن اینجا ارزون میفروشن که ما به جونشون دعا  کنیم!

میوه و سبزیجات رو از فروشگاهی به اسم Lidl بخرین، چیزای دیگش میگن خوب نیست اما میوه و سبزیش هم خوبه و هم ارزون! متاسفانه این فروشگاه در همه مناطق وین نیست فکر  کنم در  تمام وین ۶-۷ تا بیشتر نباشه ! دوستان  اگه میخاین پولدار شین برین Lidl باز کنین، حتما کارتون میگیره !
Lidl جنس های مارکدار هم داره، مثل کوکا کولا و نوشابه های مارکدار، وسائل شستشو و تمیز کردن مارکدار…. خلاصه فروشگاش بد نیست!
سوپر مارکت بعدی، فروشگاهیست به اسم Merkur که هم جنساش خوبه و هم تنوع اجناسش نسبت به اونای دیگه بیشتره، ارزون هم نیست، روز های چهار شنبه معمولا  حراجی  میزاره، هر هفته، چهار شنبه ها،  قیمت  یک سری جنسو تا ۲۵ در صد پایین میاره!  یک بارمیوه هاشو، یکبار وسائل بهداشتی، یک بار نوشابه ها… بهتره فقط چهار شنبه ها برین Merkur ، اونم فقط همون چیزایی رو بخرین که در اون روز حراجه! ماهی تازه اگه هوس کردین، Merkur همیشه داره، قیمتشم مناسبه!
سوپرمارکت بعدی به اسم Billa همه جا هاست، نه زیاد گرونه ،نه ارزون، کیفت جنسام نه خیلی خوبه نه بد! این فروشگاه هم هر هفته در روز های جمعه  و شنبه یک سری جسا رو با ۲۵ در صد تخفیف میفروشه ، میوه ها و سبزیجات، لبنیات،غذا های یخ زده، صابون مابون،….. اینجام باید ببینین چی رو کی حراج کرده، همون اجناس رو  بخرین!
فروشگاهی  هم هست به اسم Penny که خیلی درب و داغونه. این فروشگاه  متعلق به Billa هست و جنساش از Billa   ارزون تره!  ۳ تا فروشگاه Merkur ،Billa و Penny همه مال یک کمپانی  هستن به اسم REWE Groupe ؛   Merkur از دو تای دیگه گرون تره، این ۳ سوپر مارکت، محصولاتی رو با مارک Clever دارن که از نظر کیفیت زیاد با مارک های معروف، فرقی ندارن اما قیمتاشون خیلی ارزون تره !
سوپر مارکت دیگری هم هست به اسم Spar که دور و ورش نچرخین بهتره، خیلی گرونه! البته Interspar ،قیمتاش مناسب تره و  بعضی وقتا حراجی هایی داره که بد نیست! ( ZIELPUNKT، چند ماهی میشه که به علت ورشکستگی تعطیل شده)
سوپرمارکتی هم هست به اسم Zielpunkt ، اونم بد نیست، بعضی وقتا مثل فروشگاه  های دیگه،  حراجی هایی داره که  اگر شمام جزو اون دسته از آدمایی هستین که فقط محصولات مارکدار و شناخته شده رو میخرثن، بد نیست که گاهی سری هم به اونجا بزنین!
البته یک موضوع رو هم باید به عرضتون برسونیم و اون اینه که خیلی از این محصولات بی نام و نشان یا به قولی no name ، به دست همونایی تولید میشن که جبنسای معروف و مارکدار رو تولید میکنن، فقط اسم دیگیی روش میزارن که بتونن، ارزون تر بفروشن! برای مثال hofer نوشابه های تولیدی Rauch رو نمیفروشه اما وقتی که آب سیب و آب پرتقال hofer رو میگیرین، میبینین رو شیشه و یا  جعبش، یک جا، کوچیک نوشته که به وسیله Rauch تولید شده!
حالا میپردازیم به معرفی drug store های وین! برای خرید لوازم آرایش و بهداشتی و رفت و روب و شستشو!  به فروشگاه BIPA که باز اونم متعلق به REWE هستش رجوع کنید از رقیبش DM به نظر من ارزون تره، فروشگاه  دیگری هم هست به اسم Schlecker که به درد بخور نیست! مولر ( Mueller)  هم فروشگاه خوبیه که هم اسباب بازی میفروشه و هم لوازم آرایش و بهداشتی و تمیز کردن و غیره!
نوشت افزار لازم داشتین، میتونین از Libro و Pagro بخرین، اینام مال همون گروه  Rewe هستن و نسبت به نوشت افزارفروشی  های کوچیک تر،خیلی  ارزونترن !
لباس رو که همه ایرانی ها از C & A و H & M  و Mexx میخرن، چند سالی هم هست که همشون کشته و مرده Peek & Cloppenburg شدن! یک اشغال فروشی هم هست به اسم Pick که جنسای بسیار بونجولی میفروشه اما نسبتا ارزونه !
جنسای مارکدار و  ارزون اگر خواستین، باید با ماشین برین به محلی به اسم Parndorf که ۴۰-۵۰ کیلومتری تا وین فاصله داره، یعنی ۷-۸ کیلومتر دیگه که برین میرسین به مرز اتریش و مجارستان، اونجا وقتی که حراجی داره، میتونین لباس های خوبی رو به قیمت بسیار مناسبی بخرید!
یک جا دیگم هست به اسم( بغل Free port outlet (  excalibur cityکه سطحش البته از Outlet در Parndorf پایین تره ، سر مرز اتریش و چک،  به اسم Klein Haugsdorf  و یا Znaim که به زبان چکی Znoimo  بهش میگن،   فاصلش تا وین چیزیه حدود ۷۰-۷۵ کیلومتر !   اونجام میتونین کفش و لباس و آت  و اشغال های مارکدار بخرین، مغازه های Mexx و H & M  اونجام هستن با قیمت های نازلتر!   اونایی هم که سیگاری هستن میتونن سیگار و مشروبات مختلف  رو  اونجا ارزون تربخرن !
در صورت نداشتن ماشین شما میتوانید با اتوبوس هایی که مستقیما از وین به Parndorf و Znaim میروند، همه روزه در ساعت های مختلف به این دو مرکز خرید، سفر کنید، البته از محل پیاده شدن از اتوبوس تا  محل خرید در Parndorf  مقداری باید پیاده روی کنید!
وسائل الترونیکی رو میتونین از Conrad ، Saturn و Mediamarkt بخرین! کامپیوتر و laptop و این حرفا رو میتونین از Saturn ، Mediamarkt ، Niedermeyer و فروشگاهی به اسم Ditech بخرین.
وسائل دکوراسیون و لوله موله و دستشویی و حموم و این جور چیز ها رو میتونین از Obi و   Bauhaus بگیرین!
مبلمان و چراغ و ظرف و ظروف رو هم که ایرانی ها معمولا از Ikea و Lutz میگیرن Lainer  هم هست که اما خیلی از این دو تا گرون تره!
اسباب بازی های گرون میخاین  ازToys R us بخرین, لباس های بچه و جوانان گرون از Benetone !
دوستان اینا فروشگاه هایی بود که ما میشناسیم، شمام اگه جایی رو میشناسین که قابل توصیه کردن به دیگر هموطنان هست، لطف کنین و ما رو در قسمت کامنت ها با اونا آشنا کنید!
مراكز خر

يد وين 

نیازمندیهای ایرانیان در اتریش

آدرس و شماره تلفونهای ضروری در وین  Notrufnummern in Wien
 پزشکان ایرانی iranisheh Ärzte in wien
آدرس و شماره تلفن بیمارستانهای وین wiener krankenhäuser
رستوران‌های ایرانی persische restaurants in Wien
سوپرمارکت‌های ایرانی iranische Lebensmittelgeschäfte
سالن‌های ارایش ایرانیiranische Friseure
فروشگاه موبایل فروشی iranische  handy Shops
هتل و پانسیون‌های ایرانی iranische hotels und pensionen
مترجمین ایرانی در وین iranische Dolmetscher
وکلای فارسی زبان در اتریش iranische Anwälte
تعمیرگاه‌های ایرانی iranischeh autowerkstätte
تأسیسات،شوفاژ،آبگرمکن،لوله کشی‌ Installation,Heizung
خدمات دیگر ایرانیان در وین diverse iranische Dienstleistungen in Wien
آدرس و شماره تلفن کلاس های آموزش آلمانی در وین Sprachkurse in Wien

 

You may also like...

71 Responses

 1. hamidHamid says:

  ajab! in hameh ro keh midonestim

 2. mastaneh says:

  dastetoon dard nakoneh jaleb bood, mesri ai site khobeton.

 3. yani az entehaye in matn lezat bordama aaaa ´=))

  khaste nabashid, jaleb bud

 4. Mehdi Parsnews Amiri says:

  :mrgreen:
  مدیر جان، نه خداییش، من بد اخلاقم؟! 😆
  از مستانه عزیز هم بخاطر کامنت خوبش، تشکر میکنم.

 5. mehdi amiri says:

  :mrgreen:
  مدیر جان، نه خداییش، من بد اخلاقم؟! 😆
  از مستانه عزیز هم بخاطر کامنت خوبش، تشکر میکنم.

 6. مهناز says:

  سلام
  دستتون درد نكنه خيلي عالي بود ، خيلي استفاده كرديم
  با عرض معذرت ميشه لطف كنيد آدرس محلهايي در وين كه اتوبوس يا هر وسيله اي براي رفتن به اون دو منطقه خريد مرزي را دارند براي ما اعلام فرماييد

 7. Mehdi Parsnews Amiri says:

  برای رفتن به Designer outlet parndorf میتونین جمه ها و شنبه ها با پرداخت ۸ یورو اتوبوس های شرکت Blagus رو در منطقه ۱ وین در Operngasse شمره ۳-۵ روبروی ساختمون اپرا ، سوار شین، جمه ها از ساعت ۱۱ و شنبه ها از ساعت ۹ ، هر ساعتی یک بار، برگشت از اونجا به وین، جمه ها از ۱۲ و شنبه ها از ۱۰ صبح هر ساعت یکبار و از ساعت ۴ بعد از ظهر هتر نیم ساعت یکبار!

  http://www.designer-outlet-parndorf.at/assets/x/52082

  برای رفتن به Excalibor city یا همون مرکز خرید Freeport در مرزاتریش و چک میتوانید همه روزه در ساعت ۸:۴۵ در ایستگاه اتوبوس های شبانه در Schwedenplatz ، با پرداخت ۱۰ یورو سوار اتوبوس هایی شوید که شما را مستقیما به آنجا میبرند! البته شما میتوانید در ایستگاه های دیگر هم سوار شوید که با مراجه به لینک زیر تمام اطلاعات را به دست میارین!

  http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Austria/Bundesland_Niederoesterreich/Kleinhaugsdorf-327848/Shopping-Kleinhaugsdorf-TG-C-1.html
  برای رفتن به freeport باید حتما کارت شناسایی و برای خارجی ها، پاسپورت همراهتان باشد!
  قیمت های ذکر شده برای بزرگسالان میباشد, تخفیف هایی برای نوجوانان و کودکان هاست که با سر زدن به لینک ها، خواهید دید!
  !

 8. mehdi amiri says:

  برای رفتن به Designer outlet parndorf میتونین جمه ها و شنبه ها با پرداخت ۸ یورو اتوبوس های شرکت Blagus رو در منطقه ۱ وین در Operngasse شمره ۳-۵ روبروی ساختمون اپرا ، سوار شین، جمه ها از ساعت ۱۱ و شنبه ها از ساعت ۹ ، هر ساعتی یک بار، برگشت از اونجا به وین، جمه ها از ۱۲ و شنبه ها از ۱۰ صبح هر ساعت یکبار و از ساعت ۴ بعد از ظهر هتر نیم ساعت یکبار!

  http://www.designer-outlet-parndorf.at/assets/x/52082

  برای رفتن به Excalibor city یا همون مرکز خرید Freeport در مرزاتریش و چک میتوانید همه روزه در ساعت ۸:۴۵ در ایستگاه اتوبوس های شبانه در Schwedenplatz ، با پرداخت ۱۰ یورو سوار اتوبوس هایی شوید که شما را مستقیما به آنجا میبرند! البته شما میتوانید در ایستگاه های دیگر هم سوار شوید که با مراجه به لینک زیر تمام اطلاعات را به دست میارین!

  http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Austria/Bundesland_Niederoesterreich/Kleinhaugsdorf-327848/Shopping-Kleinhaugsdorf-TG-C-1.html
  برای رفتن به freeport باید حتما کارت شناسایی و برای خارجی ها، پاسپورت همراهتان باشد!
  قیمت های ذکر شده برای بزرگسالان میباشد, تخفیف هایی برای نوجوانان و کودکان هاست که با سر زدن به لینک ها، خواهید دید!
  !

 9. sare says:

  mamnon az zahamateton.faghat agr mishe lotfi konid va begid gheymate parche onja az iran arzontare? onja ham metri mishe kharid kard?ba tashakore faravan

 10. Mehdi Parsnews Amiri says:

  خواهش میکنم سارا خانوم، اینجا البته پارچه فروشی به صورتی که در ایران هستن نداریم , تعداد پارچه فروشی ها خیلی کمه البته در بعضی از فروشگاه های بزرگ قسمتی هم برای فروش پارچه دارن مثل Ikea و Lainer ، چند تا پارچه فروشی هم هستن که الان اسم یکیشون فقط یادمه، اسمش Komolka هستش و زمانی که حراجی داره، قیمتاش خوبه وگرنه در مجموع قیمت پارچه اینجا خیلی گرونه! اصولا همه چی اینجا از ایران گرون تره ولی بعضی ها نظرشون اینه که کیفیت جنس ها در اینجا بهتره از جنس های مشابه در ایران، که البته من راستش زیاد این حرف رو قبول ندارم!

 11. mehdi amiri says:

  خواهش میکنم سارا خانوم، اینجا البته پارچه فروشی به صورتی که در ایران هستن نداریم , تعداد پارچه فروشی ها خیلی کمه البته در بعضی از فروشگاه های بزرگ قسمتی هم برای فروش پارچه دارن مثل Ikea و Lainer ، چند تا پارچه فروشی هم هستن که الان اسم یکیشون فقط یادمه، اسمش Komolka هستش و زمانی که حراجی داره، قیمتاش خوبه وگرنه در مجموع قیمت پارچه اینجا خیلی گرونه! اصولا همه چی اینجا از ایران گرون تره ولی بعضی ها نظرشون اینه که کیفیت جنس ها در اینجا بهتره از جنس های مشابه در ایران، که البته من راستش زیاد این حرف رو قبول ندارم!

 12. فرزانه says:

  سلام.من چند وقتی هست که درباره ی اتریش تحقیق میکنم…نمیدونم چجوری ازت تشکر کنم خیلی چیزایی که مینویسی برام ارزش داره…ادامه بده عزیز

 13. Mehdi Parsnews Amiri says:

  حتما فرزانه خانوم، خوشحالم که بلاخره یکی پیدا شد که بگه، بعضی چیزایی که ما اینجا سر جمع کردیم به دردش میخوره! 😆

 14. حتما فرزانه خانوم، خوشحالم که بلاخره یکی پیدا شد که بگه، بعضی چیزایی که ما اینجا سر جمع کردیم به دردش میخوره! 😆

 15. Dariush says:

  مهدی جان برون مارکت یا همون ترکیش مارکت توی تالییا اشترسه رو نگفتی

 16. پریسا says:

  باسلام
  بخواهیم از ایران چیزی بیاریم و در آنجا بفروشیم چی را پیشنهاد می کنید.

 17. Mehdi Parsnews Amiri says:

  پریسا جون، کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی، اگه ما میدونستیم چی میشه از ایران آورد واینجا فروخت وضمون این نبود که الان هست! :Cry:

 18. پریسا جون، کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی، اگه ما میدونستیم چی میشه از ایران آورد واینجا فروخت وضمون این نبود که الان هست! :Cry:

 19. Arash says:

  آقا دمت گرم.جامع و شامل بود

 20. Mehdi Parsnews Amiri says:

  خوشحالم که مورد قبول واقع شد آرش جان! 🙂

 21. خوشحالم که مورد قبول واقع شد آرش جان! 🙂

 22. elham says:

  سلام و خدا قوتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

  واقعاٌ دستتون درد نکنه بابت وقتی که گذاشتین و مطالب بسیار باارزشی که نوشتید.واقعاٌ جای تحسین داربن و خدا قوت.باورم شد که هنوزم انسانبت و مهربون بودن تو آدمها نمرده و هنوزم آدمهای مهربون و دلسوزتو این دنیا هستن.
  من انشالله تاسپتامبر اونجا هستم و دنبال همین اطلاعات بودم و چه زیبا از همه اونها در سایتتون نام بردید. واقعاٌ ممنونم و خسته نباشید.
  وظیفه خودم دونستم کامنتی بذارم تا از زحماتتون تشکر کنم.
  همیشه و در تمام مراحل زندگیتون موفق و شلامت و شاد باشید.

 23. Mehdi Parsnews Amiri says:

  ممنونم الهام جون، دوستان مهربون و با محبتی مثل شما به ما نیرو و انرژی میدن که به کارمون ادامه بدیم، ما از همین الان مشتاقانه در انتظار دیدن شما در وین هستیم و از شما بخاطر کامنت پر از مهر و محبتتون بینهایت سپاسگزاریم!

 24. ممنونم الهام جون، دوستان مهربون و با محبتی مثل شما به ما نیرو و انرژی میدن که به کارمون ادامه بدیم، ما از همین الان مشتاقانه در انتظار دیدن شما در وین هستیم و از شما بخاطر کامنت پر از مهر و محبتتون بینهایت سپاسگزاریم!

 25. آرش says:

  مرسی از راهنمایی خوبت. فدای معرفتت که هوای تازه واردا رو داری.
  یه درخواست اگه تونستین آدرسشون یا اگه سختتونه اسمه خیابونشون رو بذارین تا با گوگل مپ سریع در گوشیمون پیداشون کنیم 🙂 راستی اگه بخوایم محصولات اپل رو تهیه کنیم به کجا رجوع کنیم؟ وین اپل استور داره؟! یا یه نمایندگی از طرف اپل؟

 26. Mehdi Parsnews Amiri says:

  تو این لینک همه آدرس های فروشگاه های Apple در وین هست:

  http://www.happymac.at/haendler/?print-friendly=true

 27. تو این لینک همه آدرس های فروشگاه های Apple در وین هست:

  http://www.happymac.at/haendler/?print-friendly=true

 28. fary says:

  مرسی از وقتی که براش گذاشتین .

 29. farshid says:

  mersi az site khoobetoon,vagheann aaaaaaalie,vaghean mamnoon

 30. نرگس says:

  سلام خوبیییییییییی؟
  واقعا مرسی به خاطر مطالب خوبت . نمی خوام خیلی ازت تعریف کنم ولی واقعا مرسی به خاطر وقتی که می ذاری . من فوریه میام وین مطالبت خیلی به دردم می خوره . نمی دونی چقدر برام عجیبه که می بینم یه نفر اینجوری وقت میذاره برای هموطناش. خیلی دوست دارم بیام ببینمت آقای امیری . واقعا ممنون

 31. Mehdi Parsnews Amiri says:

  سپاسگزارم نرگس جون، دل به دل راه داره!
  خوشحالم که زحمات ما بیهوده نبود و بعضی وقتا به درد دوستان میخوره، انشالله که شما رو در وین زیارت کنیم! 🙂

 32. سپاسگزارم نرگس جون، دل به دل راه داره!
  خوشحالم که زحمات ما بیهوده نبود و بعضی وقتا به درد دوستان میخوره، انشالله که شما رو در وین زیارت کنیم! 🙂

 33. nelly says:

  kheyli khoob bud ..hatman behet sar mizanam

 34. Reza says:

  مهدي جان واقعآ خسته نباشي،من الان 2ماهيه كه دارم حسابي درباره ي اتريش تحقيق ميكنم،ولي هيچ سايتي رو كه انقدر كامل و صادق باشه پيدا نكردم،اميدوارم توي زندگيت به هر چيزي كه ميخواي برسي وقتي انقدر به فكر هم وطن هات هستي

 35. Mehdi Parsnews Amiri says:

  بسیار سپاسگزارم از لطفت رضا جان، تشویق شما عزیزان محرکیست برای ادامه کار، امیدوارم که زحمات ناقابل ما، کمکی باشد برای هموطنان عزیز و گرامی مثل شما آقا رضای گل! 🙂

 36. بسیار سپاسگزارم از لطفت رضا جان، تشویق شما عزیزان محرکیست برای ادامه کار، امیدوارم که زحمات ناقابل ما، کمکی باشد برای هموطنان عزیز و گرامی مثل شما آقا رضای گل! 🙂

 37. mohammad says:

  واقعا مرسی به خاطر وقتی که می ذاری.
  من تا 2 ماه دیگر دارم میام وین. نوشته های شما واقعا کمک میکنه به امثال ما !
  حتما باید از نزدیک از شما تشکر کنم به خاطر مطالبتون.

 38. سایه says:

  سلام
  مرسی از وقتی که میذارید
  دسامبر حراجیهای خوبی بریا پوشاک و لوازم منزل داره نه؟
  به نظرتون برای خرید تخت خواب و … برای بچه کجا بهتره؟
  مرسی

 39. حمید says:

  خیلی خیلی از زحماتت متشکرم امیدوارم همیشه پاینده و سربلند باشی

 40. Mehdi Parsnews Amiri says:

  خواهش میکنم حمید جان، شمام انشاالله که همیشه سالم و برقرار باشین!

  سایه جان شرمنده من اینو ندیده بودم، حالا که دیگه دیر شد، یک مقدار صبر کن بعد از کریسمس حراجی ها شروع میشه!
  تخت و وسائل خونه رو از LUTZ میتونی ارزون بگیری و یا IKEA !

 41. خواهش میکنم حمید جان، شمام انشاالله که همیشه سالم و برقرار باشین!

  سایه جان شرمنده من اینو ندیده بودم، حالا که دیگه دیر شد، یک مقدار صبر کن بعد از کریسمس حراجی ها شروع میشه!
  تخت و وسائل خونه رو از LUTZ میتونی ارزون بگیری و یا IKEA !

 42. سایه says:

  مرسی از ایکیا گرفتیم
  🙂

 43. Arman says:

  mersi baabate rahnamai hai ke kardi dooste khosh akhlaghe man

 44. ناهید says:

  با عرض سلام و ادب
  اگر برای شما ممکن هست آدرس این مراکز خرید و نحوه رفتن به آنها با وسیله نقلیه عمومی را بفرمایید.
  ممنونم.
  1-Millenium City
  2-Lugner City
  3-Stadion Center
  4-Galleria
  5-shopping city sued

 45. Mehdi Parsnews Amiri says:

  ٤ تای اولی رو میتونین با مترو( UBAHN ) برین، SHOPPING CITY چونکه خارج از وین واقع شده باید با اتوبوس یا LOKALBAHN از روبروی STAATSOPER سوار شین و برین!

 46. ٤ تای اولی رو میتونین با مترو( UBAHN ) برین، SHOPPING CITY چونکه خارج از وین واقع شده باید با اتوبوس یا LOKALBAHN از روبروی STAATSOPER سوار شین و برین!

 47. ayda says:

  salam … kheili etelaate khobi vase man bod mamnonammmmmmmm…vali ey kash mineveshtin adrese injahayi k goftin kojas??? baziaro goftin baziaro nagoftin 🙁

 48. tina says:

  salam
  man taze umadam wien va ettelaati ke dadid vagehan be dardam khord,be khosus ke almani balad nistam va inja vaghean daram azizat misahm man 5sal singapore budam va khob englisi sohbat mikardim.faghat mishe ie soal konam?parvaz be iran ba iran air che jurie?asab khord kone ya khube?

 49. tina says:

  mishe begid IKEA che juri mishe raft?kheily dure zaheran az markaze shahr?

 50. fary says:

  بهتره خرید لباس و کیف و کفش در وین انجام بشه یا در تهران ؟
  ممنون

 51. پیروز says:

  دستتون درد نکنه از اینکه وقت گذاشتین خیلی مطالب خوب و مفیدی هستن. موفق و پیروز باشین.

 52. ali shirazi says:

  با سلام خدمت همه ی دوستان
  مدیر جان اگه امکان داره شماره ی همراهت رو برام ایمیل کن. ببخش بی مقدمه ازتون اینو خواستم! به قول ما شیرازیا حوصلم نشد زیاد توضیح بدم!!!!!!! aliadelfar@yahoo.com

 53. Mehdi Parsnews Amiri says:

  اسمت اما خیلی آشنا به نظرم میاد کاکو، قبلا مثل اینکه اینجا بودی ، موبایل من هست:
  ٠٠٤٣٦٩٩١٢١٢٣٤٥٦

 54. اسمت اما خیلی آشنا به نظرم میاد کاکو، قبلا مثل اینکه اینجا بودی ، موبایل من هست:
  ٠٠٤٣٦٩٩١٢١٢٣٤٥٦

 55. Amir says:

  salam mehdi jan khobi?
  man baraye tahsil daram miyam otrish mikhastam bedonam mitonam kar gir beyaram ?
  dar kol vaseyate kar baraye iraniha che joore?
  mer30

 56. reza says:

  سلام به همه دوستان و تشکر از محبتتان
  من سه ماه پیش برا ویزا اقدام کردم اما هنوز نیومده با ma35هم فعلا تماس نگرفتم اما این ترم آخری هست که من فرصت دارم برا ثبت نام اقدام کنم 2 ترم قبل و از دست دادم
  می خواستم ببینم من تا کی می تونم برا ترم تابستانی بیام ثبت نام کنم مث اینکه nachfristبرا اونایی که تاخیر دارن یا که نه؟و اینکه من مدرک زبان آلمانی رو تا چه زمانی مهلت دارم که به دانشگاه بدم تا دانشجوی رسمی بشم با توجه به اینکه 3 ترمی که به من دادن داره تموم میشه؟
  بازم ممنون

 57. reza says:

  سلام به همه دوستان و تشکر از محبتتان

 58. ramtin says:

  ترکیش مارکت توی تالییا شترسه (Taliastrasee(u6مناسترین قیمت ها رو نسبت به بقیه جاها داره واسه خرید میوه و گوشت و لباس و…
  و فروشگاه Billa فروشگاه بیلا هم کاملترین و مناسبترین برای خرید مواد غذایی هست. مخصوصا مارک celever ,pizaa celeve
  va salami pitza celever65cent یعنی یه پیتزا کلور سالامی سا مارگارت کمتر از یک یوورو و fish celeverماهی سوخاری کلور 15 عدد فقط 1.5 یورو

 59. venus says:

  متشکرم از این که در ارائه اطلاعاتتون راجع به موضوعی که تجربه دارید، دریغ نکردید.

 60. N says:

  سلام
  میشه چند تا سایت فروش پوشاک که الان آف خورده بهم معرفی کنید؟
  ممنوووون

 61. Mehdi Parsnews Amiri says:

  N جان تا دیر نشده بجنب که الان همه مغازه ها آف دارن,
  C & A , H & M و خلاصه همه مغازه های معروف و زنجیره ای, نجنبی, آف تبدیل میشه به اوف ! حالا دیگه از من گفتن بود. 😆

 62. N جان تا دیر نشده بجنب که الان همه مغازه ها آف دارن,
  C & A , H & M و خلاصه همه مغازه های معروف و زنجیره ای, نجنبی, آف تبدیل میشه به اوف ! حالا دیگه از من گفتن بود. 😆

 63. mohandes says:

  خیلی ممنون آقای امیری از اطلاعات مفید و جامعتون که در اختیار ما قرار میدید.
  از نحوه نگارشتون هم لذت بردم 🙂

 64. الهه says:

  سلام خيلى خوبه كه اطلاعاتتون رو در اختيار ديگران گذاشتين من دو روز بيشتر تو وين نبودم ولى يه روزش رو رفتم يه فروشگاهى بنام 3G واز pree mark اونجا خيلى خريد كردم فكر ميكردم جنساش خيلى داغون باشه چون قيمت هاش خيلى خوب بود ولى انصافا جنسش هم خوب بود مخصوصا بچه گونه هاش البته همون جا h&mوخيلى هاى ديگه هم بود ولى در مجموع ما خوب خريد كرديم حالا ميخوايم بريم پاريس اگه كسى اطلاعاتى داره ممنون ميشم برام بفرستيد

 65. یحیی says:

  اقا مهدی عزیز سلام . اولا سال نو مبارک امیدوارم سال خوبی پیش رو داشته باشی و خواستم به این طریق از لطف و محبتت که به هموطن هات داری و اطلاعات خودتو با وقت گذاشتن و پاسخ سوالات و غیره میدی کمال تشکر رو بکنم.من و خونوادم انشالله قراره تا چند ماه دیگه اقامت بیایم وین و داریم اطلاعات جمع میکنیم که در این سایت مطالب خوبی رو بدست اوردیم برات ارزوی سلامتی میکنم و مجددا تشکر میکنم.

 66. Mehdi Parsnews Amiri says:

  سال نو شما هم مبارک باشه آقا یحیی گرامی, خوشحالم که که مطالب به دردتون خورده, انشالا که موفق باشین.

 67. سال نو شما هم مبارک باشه آقا یحیی گرامی, خوشحالم که که مطالب به دردتون خورده, انشالا که موفق باشین.

 68. یحیی says:

  با سلام به همه دوستان و هموطنهای عزیزی که تشریف میارن شهر زیبا و خوب وین . تشکر ویژه میکنم از مدیریت محترم سایت که لطف کردن و این اطلاعات نسبتا جامع و کامل رو واسه هموطناشون تهیه کردند .ی نکته به نظرم رسید بگم که شاید مورد استفاده دوستان قرار بگیره که البته واسه خود من خیلی به صرفه بوده . میدونید اینجا هزینه کردن به یورو و احتمالا درامد بیشتر دوستان به ریال هست که هر یورو حداقل 4000 تومان ما اب میخوره پس بایستی با احتیاط بیشتری هزینه کرد . چرا که همین یک یورو ها در پایان ماه مبلغ قابل توجهی میشه . در خصوص تهیه میوه و سبزیجات و گوشت مرغ و ماهی و گاو بنظر من بهترین گزینه بازار های روز ترکها و عربها هست که هم گوشت حلال به همون نسبت سالم تر میفروشند و هم قیمت مناسب تر . که معمولا در همه مناطق وین میتونید پیدا کنید . اگر دوستان اخر وقت کاری این بازار ها مراجعه کنند معمولا بعضی هاشون میوه هاشونو با قیمت خیلی مناسبتری نسبت به روز میدن مثلا میوه یا سبزی که 2 ی3 یورو هست رو یک یورو میدن که در جمع چند قلم و جند کیلو مبلغ مناسبی رو میشه سیو کرد که این مبلغ در ماه قاعدتا بیشتر هم میشه . در ضمن میوه در اینجا مثل ایران نیست که هر چی خراب و داغون باشه ارزون بفروشن خیر میوه های خوب با این قیمت چرا که اصلا میوه بد نمیبینید و اینکه باز از همه بهتر زمان خرید شنبه بعد الظهر هست چرا که فردا تعطیلی هست و سعی میکنند میوه رو ارزونتر بفروشن که نمونه. واسه گوشت و مرغ هم همین داستان هست . ممنون از توجهتون.

  • ممنونیم از راهنمایی درست و مفید شما، من هم همیشه از Hanovermarnkt خرید میکنم و همون طوری که شما گفتین اونجام شنبه ها از ساعات ۴ به بعد همه چی رو ارزون میکنن.
   البته در سوپر مارکت هوفر هم شنبه ها، آخر وقت، خیلی چیزها از قبیل سبزیجات، نون، گوشت ….رو ارزون میکنن اما اون موقع دیگه چیز زیادی هم برای ارزون کردن نمونده.

 69. Hussein says:

  خیلی ممنون از اطلاعاتی که گذاشتین. فقط من هرچی گشتم نفهمیدم گوسفند زنده کجا قربانی میکنن. یا کجا میفروشند . آیا جای مخصوصی برای مسلمانها در وین یا اطراف وین وجود داره که ما بخواییم برامون گوسفند قربانی کنن ؟ خیلی ممنون میشم اگه اطلاعی در این مورد دارید مارو هم در جریان بگذارید .

 70. در وین نیست اما در نزدیکی وین هست که میتونین برین اونجا بره هارو ببینین و انتخاب کنین همونجا میکشن, گوشت و استخونش رو سوا و تیکه تیکه میکنن میدن دست شما من اما آدرس دقیقشو نمیدونم.

Leave a Reply

Your email address will not be published.