برخی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری پاریس به همراه توضیحات مختصر و مفید

Parsnews Austria exclusive اختصاصی پارس نیوز اتریش

مطمئناً، در اینجا برج ایفل وجود دارد: این مکان دیدنی نمادین پاریس یک بازدید ضروری است. برای دیدن مناظر خیره کننده از شهر به قله صعود کنید یا به سادگی آن را از راه دور تحسین کنید.

Credit to Craiyon.com for Image

موزه لوور: موزه لوور میزبان هزاران اثر هنری، از جمله تابلوی معروف “مونالیزا” است، موزه لوور یکی از بزرگترین و مشهورترین موزه های هنری در جهان است.

کلیسای نوتردام: این کلیسای جامع تاریخی که در Île de la Cité قرار دارد، نمونه ای خیره کننده از معماری گوتیک فرانسه است و یکی از بهترین نمونه های معماری قرون وسطایی در جهان به حساب می آید.

موزه اورسی: این موزه که از سال 1848 تا 1914 به هنر فرانسه اختصاص داشت، در یک ایستگاه راه آهن تغییر کاربری داده شده قرار دارد و آثار برخی از مشهورترین هنرمندان فرانسه از جمله دگا، مونه و سزان را به نمایش می گذارد.

Sainte-Chapelle: این کلیسای زیبای قرون وسطایی واقع در Île de la Cité به خاطر پنجره های شیشه ای رنگارنگ خیره کننده اش مشهور است و یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک در جهان به حساب می آید.

مونمارتر: این محله تاریخی که بر روی تپه ای در شمال پاریس واقع شده است، به خاطر چشم اندازهای خیره کننده از شهر و فضای بی نظیرش مشهور است.

Credit to Craiyon.com for Image

شانزلیزه: این خیابان معروف در پاریس مملو از سالن‌های تئاتر، کافه‌ها و مغازه‌های لوکس است و یکی از زیباترین خیابان‌های جهان به‌شمار می‌رود.

Jardin des Tuileries: این باغ عمومی زیبا که در نزدیکی موزه لوور قرار دارد، مکانی محبوب برای پیک نیک، آفتاب گرفتن و تماشای مردم است.

کروز رودخانه سن: یک تور دیدنی با قایق در امتداد رودخانه سن راهی عالی برای دیدن شهر از منظری متفاوت و تحسین دیدنی‌های نمادین آن از روی آب است.

Sèvres – Cité de la céramique: این موزه سرامیک و شیشه کاری در حومه جنوب غربی پاریس واقع شده است و به هنر و تاریخ سرامیک اختصاص دارد.

در اینجا 20 مکان جالب دیگر برای بازدید در پاریس همراه با توضیح مختصری آورده شده است:

Basilique du Sacré-Cœur: این کلیسای نمادین واقع در محله Montmartre مناظر خیره کننده ای از پاریس را ارائه می دهد و یکی از شناخته شده ترین مکان های دیدنی شهر است.

Les Catacombes: این شبکه زیرزمینی وهم‌آور تونل‌ها و گورها جاذبه‌ای منحصربه‌فرد است که نگاهی اجمالی به تاریخ پاریس و ساکنان متوفی آن می‌دهد.

مرکز ژرژ پمپیدو: این موزه هنر مدرن به‌خاطر نمایشگاه‌های پیشرفته و معماری آوانگارد معروف است.

Credit to Craiyon.com for Image

طاق پیروزی: این طاق پیروزی بزرگ در انتهای غربی شانزه لیزه قرار دارد و مناظر خیره کننده ای از شهر ارائه می دهد.

Marais: این محله تاریخی به‌خاطر خیابان‌های باریک، بوتیک‌های جذاب و ساختمان‌های تاریخی‌اش معروف است.

Place des Vosges: این میدان زیبا که در محله Marais قرار دارد یکی از دیدنی ترین مکان های پاریس به حساب می آید.

Place Vendôme: این میدان شیک خانه برخی از مشهورترین برندهای لوکس جهان است و مکانی محبوب برای خرید و تماشای مردم است.

باغ لوکزامبورگ: این پارک عمومی زیبا در قلب پاریس قرار دارد و مکانی محبوب برای پیک نیک، آفتاب گرفتن و قدم زدن است.

Île Saint-Louis: این جزیره کوچک در رودخانه سن خانه برخی از جذاب ترین خیابان های پاریس است و مکانی عالی برای قدم زدن آرام است.

کاخ ورسای: این کاخ تاریخی که درست خارج از پاریس قرار دارد، محل سکونت خانواده سلطنتی فرانسه بوده و اکنون موزه ای است که به تاریخ فرانسه اختصاص دارد.

موزه Orangerie: این موزه واقع در باغ Tuileries به آثار هنرمندان امپرسیونیست و پست امپرسیونیست فرانسوی از جمله مونه اختصاص دارد.

موزه رودن: این موزه واقع در منطقه هفتم به آثار مجسمه ساز مشهور فرانسوی آگوست رودن اختصاص دارد.

Place des Abbesses: این میدان جذاب واقع در محله مونمارتر به دلیل فضای عجیب و غریب و معماری زیبایش شناخته شده است.

کتابخانه Sainte-Geneviève: این کتابخانه زیبا که در کرانه چپ واقع شده است به قدیس حامی پاریس اختصاص دارد و به دلیل معماری خیره کننده اش شناخته شده است.

Credit to craiyon.com for Image

موزه پیکاسو: این موزه واقع در محله ماریس به آثار هنرمند مشهور اسپانیایی پابلو پیکاسو اختصاص دارد.

Musée de l’Orangerie: این موزه واقع در باغ Tuileries به نقاشی های امپرسیونیست فرانسوی و پست امپرسیونیست اختصاص دارد.

کاخ رویال: این کاخ تاریخی که در منطقه 1 قرار دارد، زمانی خانه خانواده سلطنتی فرانسه بوده و اکنون موزه ای است که به تاریخ فرانسه اختصاص دارد.

Place des Terreaux: این میدان زیبا که در قلب پاریس قرار دارد به خاطر فواره های خیره کننده و ساختمان های تاریخی اش شناخته شده است.

محله لاتین: این محله تاریخی واقع در کرانه چپ به‌خاطر فضای غیرمتعارف و زندگی شبانه پر جنب و جوشش معروف است.

Musée de la Chasse et de la Nature: این موزه واقع در محله Marais به هنر و تاریخ شکار و حیات وحش اختصاص دارد.

این لیست کامل نیست، اما محبوب ترین جاذبه های پاریس را پوشش می دهد.

زندگی شبانه در پاریس

پاریس به خاطر زندگی شبانه پر جنب و جوشش، با گزینه های مختلف برای سرگرمی و اوقات فراغت، مانند:

  1. بارها و کلوب‌ها: پاریس دارای بار و کلوب پر رونقی است، با گزینه‌هایی از کوکتل‌بارهای شیک گرفته تا کلوپ‌های زیرزمینی که جدیدترین موسیقی الکترونیک را پخش می‌کنند. مقاصد محبوب زندگی شبانه عبارتند از Marais، باستیل، و منطقه 11.
  2. کاباره ها: پاریس به خاطر کاباره هایش از جمله مولن روژ نمادین شهرت دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از اجرای یک شب کاباره، از جمله رقص‌های سنتی و موسیقی زنده لذت ببرند.
  3. کلوپ های جاز: پاریس تاریخ غنی موسیقی جاز دارد و خانه بسیاری از کلوپ های جاز معروف، از جمله Sunset و Le Caveau des Oubliettes است.
  4. تئاتر و موسیقی زنده: پاریس همچنین به‌خاطر سنت‌های تئاتر و موسیقی غنی‌اش، با گزینه‌های متنوعی برای اجرای زنده، از جمله موسیقی کلاسیک، اپرا، و کنسرت‌های پاپ معاصر، شناخته شده است.

   Credit to Craiyon.com for Image

 

 1. نمایش‌های خیابانی: در ماه‌های تابستان، بازدیدکنندگان می‌توانند از اجراهای خیابانی در سراسر شهر از جمله موسیقی زنده، نمایش‌های جادویی و آکروباتیک لذت ببرند.
 2. ناهار خوری در اواخر شب: پاریس به خاطر گزینه های غذاخوری متنوع و خوشمزه اش، از جمله بسیاری از رستوران هایی که تا آخر شب باز می مانند و غذاهای سنتی فرانسوی و غذاهای بین المللی سرو می کنند، شناخته شده است.

در پایان، پاریس یک زندگی شبانه متنوع و پر جنب و جوش را ارائه می دهد، با چیزی برای همه، چه ترجیح می دهید شبانه در یک کلوب برقصید، از اجرای زنده لذت ببرید، یا با یک وعده غذایی آخر شب استراحت کنید.

شراب و شام در پاریس

پاریس شهری است که به دلیل فرهنگ غنی آشپزی خود مشهور است و بهشتی برای عاشقان غذا و شراب است. در اینجا چند پیشنهاد برای شراب و غذا در پاریس وجود دارد:

  1. بارهای شراب: پاریس تعداد زیادی بار شراب را در خود جای داده است که طیف گسترده ای از شراب های فرانسوی و بین المللی را به همراه پنیرهای سنتی فرانسوی و غذاهای شیرین ارائه می دهد. بارهای شراب معروف عبارتند از Le Bar à Vin و Les Papilles.
  2. ناهار خوری خوب: پاریس دارای رستوران های متعددی است که ستاره میشلن دارند، غذاهایی با کلاس جهانی، از غذاهای سنتی فرانسوی گرفته تا غذاهای نوآورانه معاصر، ارائه می دهند. برخی از معروف ترین آنها عبارتند از L’Ambroisie، Le Jules Verne و Taillevent.
  3. Credit to Craiyon.com for Image

   رستوران‌ها و رستوران‌ها: پاریس همچنین به‌خاطر رستوران‌ها و رستوران‌های سنتی خود معروف است که غذاهای کلاسیک فرانسوی را در فضایی دنج و خودمانی سرو می‌کنند. گزینه های محبوب عبارتند از Chez L’Ami Jean و Le Comptoir du Relais.

 

 1. بازارهای غذا: پاریس خانه تعدادی از بازارهای مواد غذایی از جمله بازار معروف Marché des Enfants Rouges است که بازدیدکنندگان می توانند محصولات تازه و غذاهای دست ساز را از فروشندگان محلی امتحان کنند.
 2. شیرینی‌فروشی‌ها: پاریس به‌خاطر شیرینی‌های خوشمزه‌اش معروف است و شیرینی‌پزی‌ها و نانوایی‌های متعددی در سرتاسر شهر وجود دارد که دسرهای کلاسیک فرانسوی مانند کروسان، ماکارون و اکلر ارائه می‌دهند.

در پایان، پاریس چشم انداز آشپزی غنی و متنوعی را ارائه می دهد، با گزینه هایی برای شراب و غذاخوری که از معمولی و آرام گرفته تا ظریف و پیچیده را شامل می شود. چه به دنبال غذاهای سنتی فرانسوی باشید، چه غذاهای معاصر یا یک لیوان شراب ساده، پاریس برای همه چیزهایی برای ارائه دارد.

خرید در پاریس

پاریس بهشت ​​خریداران است که به خاطر مد، زیبایی و کالاهای خانگی اش شناخته شده است. در اینجا چند نکته برای خرید در پاریس آورده شده است:

 1. مد گران‌قیمت: برای مد و کالاهای لوکس گران‌قیمت، به خیابان معروف شانزلیزه بروید، که خانه تعدادی از بوتیک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ، از جمله Galeries Lafayette و Printemps است.
 2. وینتیج و دست دوم: برای لباس‌های قدیمی و دست دوم، به Marais مراجعه کنید، که خانه‌ای از مغازه‌ها و بوتیک‌های قدیمی از جمله Kilo Shop و Le Time’s Up است.
 3. زیبایی و مراقبت شخصی: پاریس به محصولات زیبایی و مراقبت شخصی معروف است و تعدادی مغازه و بوتیک به این محصولات از جمله Sephora و L’Occitane اختصاص دارد.

  Credit to Craiyon.com for Image
 4. کالاهای خانگی: برای خرید کالاهای خانگی، ظروف آشپزخانه و ظروف غذاخوری، به فروشگاه معروف ظروف آشپزخانه E. Dehillerin یا یکی از فروشگاه های بزرگ شهر مانند Le Bon Marché بروید.
 5. بازارهای کثیف: پاریس خانه تعدادی از بازارهای کثیف معروف از جمله Marché aux Puces de Saint-Ouen است که بازدیدکنندگان می توانند طیف گسترده ای از کالاهای قدیمی، دست دوم و عتیقه، از جمله مبلمان، جواهرات و لباس را بیابند.

در پایان، پاریس برای هر خریدار چیزی برای ارائه دارد، از کالاهای مد روز و لوکس گرفته تا کالاهای قدیمی و کالاهای خانگی. چه به دنبال جدیدترین روندهای مد، قطعات قدیمی منحصر به فرد یا ابزار آشپزخانه عالی باشید، مطمئناً آنچه را که به دنبالش هستید در پاریس خواهید یافت.

حمل و نقل عمومی در پاریس

پاریس یک سیستم حمل و نقل عمومی جامع و راحت دارد که تردد در شهر را آسان می کند. در اینجا چند نکته برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در پاریس آورده شده است:

 1. مترو: مترو سیستم متروی شهر است و سریع ترین و راحت ترین راه برای رفت و آمد در شهر است. از ساعت 5:30 صبح تا 1:00 بامداد کار می کند و بلیط را می توان از باجه های فروش بلیط یا دستگاه های فروش خودکار واقع در ایستگاه خریداری کرد.RER: قطار سریع السیر منطقه ای است که پاریس را به حومه شهر متصل می کند و راهی کارآمد برای رسیدن به فرودگاه های پاریس و سایر مقاصد خارج از شهر است.

  Credit to Craiyon.com for Image
 2. اتوبوس: شهر همچنین دارای یک شبکه اتوبوسرانی گسترده است که مناطقی را که مترو به آنها خدمات نمی دهد را پوشش می دهد و از ساعت 5:30 صبح تا 12:30 صبح کار می کند اتوبوس ها بلیط های مشابه مترو را می پذیرند.
 3. Velib’: Velib’ برنامه اشتراک دوچرخه پاریس است و راهی مناسب و سازگار با محیط زیست برای رفت و آمد در شهر است. دوچرخه‌ها را می‌توان از ایستگاه‌های خودکار واقع در سرتاسر شهر کرایه کرد و می‌توان آن را در هر ایستگاه Velib’ بازگرداند.
 4. تاکسی: تاکسی ها در سراسر شهر در دسترس هستند، اما می توانند گران تر از سایر اشکال حمل و نقل عمومی باشند و همچنین می توانند با تاخیر در ترافیک مواجه شوند.

در پایان، پاریس یک سیستم حمل و نقل عمومی جامع دارد که رفت و آمد در شهر را آسان می کند. خواه سرعت و راحتی مترو را ترجیح می دهید، کارآیی RER، یا سازگاری با محیط زیست Velib’، پاریس یک گزینه حمل و نقل متناسب با نیازهای شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید