عوارض قرص خواب چیست؟(بدترین عوارض قرص خواب)

DrArian

🔸عوارض قرص خواب چیست؟
🔸درمان بی خوابی چیست؟
🔸قرص های خواب چه عوارضی دارند؟
🔸بدترین عارضه قرص های خواب
🔸Sleeping pills side effects
🔸Benzodiazepine side effects
🔸Zolpidem side effects
بین یک سوم تا نصف افراد در طول زندگی خودشون بی خوابی رو تجربه می کنن و خب این باعث شده تا استفاده از داروهای خواب و قرص های خواب در بین افراد بسیار شایع باشه.
از آلپرازولام و کلونازپام گرفته تا زولپیدم از شایعترین این داروها هستند که در رنگ ها دسته های مختلف به فروش می رسه و البته عوارضی هم دارن که شاید کمتر کسی به اون توجه کنه.
شاید بشه گفت که شایعترین دسته دارویی که برای درمان بی خوابی استفاده میشه داروهای بنزودیازپین هاس که شامل قرص های مختلفی مثل آلپرازولام، زاناکس، کلوردیازپوکساید، کلونازپام و دیازپام هستش که کاربردهای مختلفی مثل درمان بی خوابی و درمان تشنج و اضطراب دارن.
یکی دیگه از دسته های دارویی که در درمان بی خوابی مؤثرن داروهای باربیتورات مثل فنوباربیتال و پنتوباریتاله که به خاطر عوارض بیشتر اغلب تنها در درمان تشنج و بی هوشی استفاده میشه.
یه دارویی که الان جدیدتره و عوارض کمتری نسبت به بقیه اون ها داره داروی زولپیدمه که بیشتر توی فاز شروع خواب مؤثره.
اما عوارض قرص های خواب چیست؟
🔸یبوست
🔸سر گیجه و احساس گیجی
🔸اختلالات تعادل
🔸سردرد
🔸سوزش سر معده
🔸ضعف
🔸خشکی دهان
🔸کاهش حافظه
🔸دوره های پرخاشگری

این نکته خیلی مهمه که شما با عوارض دارویی که استفاده می کنین آشنایی کامل داشته باشین. و خب همینطور که دیدین عوارض داروهای خواب کم هم نیستن و هر روزه سعی بیشتر در اینه که داروهایی وارد بازار بشه که عوارض کمتری داره، برای مثال داروهایی مثل زالپلون و زولپیدم که نسبتا داروهای خیلی جدیدتری به حساب میاد عوارض خیلی کمتری دارن با این وجود می تونن باعث وابستگی افراد بشه.
آیا قرص های خواب باعث وابستگی و اعتیاد میشوند؟
بله مصرف طولانی قرص های خواب می تونه باعث وابستگی و اعتیاد به قرص خواب بشه برای همین بهتریه که از این قرص ها فقط در کوتاه مدت استفاده شه.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.