فوتبالیست ریزنقش ایرانی که خاطره دیگو مارادونا رو در خاطره ها زنده میکنه!

مهدی قایدی هر چهار دقیقه یک دریبل!(عکس)

مهدی شب فوق العاده ای را در بحرین سپری کرد و در بازی با کامبوج گل زد، پاس گل داد، پنالتی گرفت و عملکرد بی نظیری را از خودش به نمایش گذاشت.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی فوتبال ایران در یک بازی کاملا برتر و قابل پیش بینی، با نتیجه پر گل 10 بر صفر از سد کامبوج گذشت. پس از اینکه نیمه نخست با 4 گل به سود ایران به پایان رسید، دراگان اسکوچیچ برای نیمه دوم دست به تغییرات زیادی زد و پس از سه تعویض همزمان در آغاز بازی، مهدی قایدی نیز در دقیقه 55 جایگزین علی قلی زاده شد.
باشوی کوچک برای تأثیرگذاری در این بازی تنها به 3 دقیقه زمان نیاز داشت. او از سمت چپ با یک حرکت زیبا، پاس خوبی را به میلاد محمدی داد که این بازیکن در مصافی تک به تک با گلر کامبوج، گل پنجم را وارد دروازه حریف کرد. قایدی که بازیکن کامبوج را مقابل خودش داشت، با پاسی زیبا به محمدی، نخستین پاس گل خودش را در تیم ملی ایران به ثبت رساند. پاس گلی که قایدی داد، شبیه به پاس گلی بود که او برای محمد نادری در لیگ قهرمانان آسیا و بازی با الشرطه پایه گذاری کرده بود.

مهاجم بوشهری تیم ملی که پس از ورود به زمین بارها خط دفاعی کامبوج را آزار داد، می توانست شمار پاس گل هایش را نیز افزایش دهد اما کریم انصاری فرد و کاوه رضایی قدر پاس های او را ندانستند. در دقیقه 65، باشوی کوچک با یک پاس زیبا به کریم انصاری فرد او را در موقعیت گلزنی قرار داد ولی ضربه کریم را گلر کامبوجی ها مهار کرد.
در ادامه و در دقیقه 74 روی یک فرار زیبا از قایدی، او با سنگربان حریف تک به تک شد و در حالیکه خود او نیز می توانست ضربه اش را به سمت دروازه حریف بزند، با یک پاس زیبا به کاوه رضایی او را در موقعیت مسلم گلزنی قرار داد ولی ضربه کاوه در دهانه دروازه کامبوج به طرز عجیبی راهی کرنر کرد.

اما این پایان درخشش قایدی در بازی نبود. او در دقیقه 77 پس از استپ توپ با حرکتی انتحاری و عبور از 4 بازیکن حریف، با خطای مدافع کامبوج درون محوطه جریمه سرنگون شد که داور کره ای یک ضربه پنالتی به سود تیم ملی اعلام کرد و کریم انصاری فرد نیز آن را وارد دروازه کرد.

قایدی در ادامه نیز بارها و بارها خط دفاعی حریف را پشت سر گذاشت و مدافعین کامبوج مجبور به سرنگونی او شدند. در دقیقه 84 بالاخره نوبت به گلزنی قایدی رسید تا او مزد بازی خوبش را بگیرد. باشوی کوچک روی پاس خوب قدوس درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و پس از عبور از 4 مدافع کامبوج، با ضربه ای زیبا به طاق دروازه حریف، گل نهم ایران را به ثمر رساند.

https://www.varzesh3.com/

مهدی قایدی (زادهٔ ۱۴ آذر ۱۳۷۷) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست بازیکن میانی برای باشگاه فوتبال استقلال تهران در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند.

عملکرد باشگاهی

ایران جوان

قایدی فوتبال خود را از تیم‌های پایه باشگاه ایرانجوان بوشهر آغاز کرد و توانست در فصل ۹۶–۱۳۹۵ به تیم اصلی این باشگاه راه پیدا کند. وی در نخستین فصل بازی خود توانست ۱۰ گل برای تیمش بزند و عنوان پدیده لیگ یک را نیز در آن سال کسب کرد.[۲]

استقلال

قایدی در اولین بازی خود برای استقلال در ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

پس‌از درخشش وی در لیگ یک، استقلال برای جذب وی دست به‌کار شدند و او در نهایت با قراردادی ۵ ساله در ۱۷ تیر ۱۳۹۶ به استقلال پیوست.[۳]

قایدی در بازی مقابل سپاهان در ۱۵ آذر ۱۳۹۶

وی نخستین بازی رسمی خود برای این تیم را در ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ در هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران ۹۷–۱۳۹۶ مقابل استقلال خوزستان انجام داد. وی در این بازی در دقیقه ۶۴ به‌جای امید نورافکن وارد زمین شد و با حرکات تکنیکی خود، نمایش درخشانی از خود نشان داد. از این رو هواداران استقلال به او لقب باشو کوچک را داده‌اند.

۲۰۱۹–۲۰۱۸

وی در این فصل در هفته ششم لیگ برتر و بازی مقابل نفت مسجد سلیمان اولین گل خود برای استقلال را به ثمر رساند. او پیش از بازی برابر باشگاه فوتبال سایپا به یک‌باره تمرین استقلال را رد کرد و توسط وینفرد شفر از استقلال اخراج شد! اما در ادامه و با وساطت فرهاد مجیدی دوباره به تمرینات برگشت و دومین گل فصل و دومین گل خود برای استقلال را روی پاس‌گل آیاندا پاتوسی در برابر نفت مسجد سلیمان به ثمر رساند. او همچنین بعد از اخراج وینفرد شفر و سرمربی شدن فرهاد مجیدی به ترکیب اصلی استقلال رسید و سومین گل خود را برای استقلال در هفته آخر لیگ برابر سپیدرود رشت به ثمر رساند. او در این فصل ۳گل زد و در لیگ قهرمانان آسیا هم برابر الهلال عربستان به میدان رفت.

۲۰۲۰–۲۰۱۹

او در این فصل شماره ۱۰ را بر تن کرد.

وی در بازی استقلال مقابل ماشین‌سازی در هفته اول لیگ نوزدهم به صورت تعویضی به میدان آمد. در بازی با نفت مسجد سلیمان اولین گل فصل خود را زد. او که در ابتدای فصل به هواداران قول زدن ده گل در این فصل را داده بود موفق شد قول خود را عملی کند و ده گل با پیراهن این در لیگ برتر به ثمر برساند.

۲۰۲۱–۲۰۲۰

او در سال سال ۱۳۹۹ موفق شد در دو شهرآورد متوالی در لیگ و جام حذفی برای استقلال گلزنی کند.

تیم ملی

قایدی به تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران برای شرکت در جام جهانی زیر بیست سال ۲۰۱۷، تحت مدیریت امیر حسین پیروانی دعوت شد. قایدی پس از نشستن روی نیمکت برای بازی مقدماتی ایران مقابل کاستاریکا، اولین مسابقه خود را در برابر زامبیا به میدان رفت و در این بازی ۱۸ دقیقه بازی کرد. او همچنین برای چند دقیقه در برابر پرتغال بازی کرد؛ اما مصدوم و از مسابقه خارج شد. ‌ ‌قایدی اولین بار در زمان دراگان اسکوچیچ به تیم ملی ایران دعوت شد و در شهریور ۱۳۹۹ در دقایق پایانی بازی برابر ازبکستان به میدان آمد تا بدین ترتیب اولین بازی ملی خود را انجام دهد.

قایدی درآبان‌ماه همان سال در دقایق پایانی برابر بوسنی هرزگوین به میدان رفت و موفق شد در دومین بازی ملی اولین گل ملی خودش را به ثبت برساند و ایران آن بازی را ۲ بر ۰ برنده شود.

آمار باشگاهی

تا ۲۴ مه ۲۰۲۱

عملکرد لیگ جام قاره‌ای مجموع
فصل باشگاه لیگ بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل
ایران لیگ جام حذفی آسیا مجموع
۲۰۱۶-۲۰۱۷ ایرانجوان لیگ آزادگان ۲۹ ۱۰ ۰ ۰ _ ۲۹ ۱۰
مجموع ایرانجوان ۲۹ ۱۰ ۰ ۰ _ ۲۹ ۱۰
۲۰۱۷-۲۰۱۸ استقلال لیگ برتر ۱۲ ۰ ۱ ۰ ۱ ۰ ۱۴ ۰
۲۰۱۸-۲۰۱۹ استقلال لیگ برتر ۱۰ ۳ ۲ ۰ ۳ ۰ ۱۵ ۳
۲۰۱۹-۲۰۲۰ استقلال لیگ برتر ۳۰ ۱۰ ۵ ۲ ۶ ۳ ۴۱ ۱۵
۲۰۲۰-۲۰۲۱ استقلال لیگ برتر ۲۲ ۴ ۲ ۰ ۶ ۳ ۳۰ ۷
مجموع استقلال ۷۴ ۱۷ ۱۰ ۲ ۱۶ ۶ ۱۰۰ ۲۵
مجموع آمار ۱۰۳ ۲۷ ۱۰ ۲ ۱۶ ۶ ۱۲۹ ۳۵
  • آمار پاس گل
فصل تیم پاس گل
۲۰۱۶-۲۰۱۷ ایرانجوان ۵
۲۰۱۷-۲۰۱۸ استقلال ۱
۲۰۱۸-۲۰۱۹ استقلال ۱
۲۰۱۹-۲۰۲۰ استقلال ۹
۲۰۲۰-۲۰۲۱ استقلال ۶
مجموع ۲۲

گل‌های ملی

# تاریخ میزبان بازی ملی حریف زده پایانی رقابت
۱ ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ورزشگاه آسیم فرهاتوویچ، سارایوو، بوسنی و هرزگوین ۲  بوسنی و هرزگوین ۲ ۲-۰ دوستانه
۲ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ورزشگاه المحرق , منامه , بحرین ۴ کامبوج کامبوج ۹ ۱۰-۰ مقدماتی جام جهانی

بازی های ملی

بازی ملی تاریخ حریف پایانی رقابت
۱ ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ازبکستان ازبکستان ۲-۱* دوستانه
۲ ۲۲ آبان ۱۳۹۹ بوسنی و هرزگوین بوسنی و هرزگوین ۲-۰* دوستانه
۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ بحرین بحرین ۳-۰* مقدماتی جام جهانی
۴ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ کامبوج کامبوج ۱۰-۰* مقدماتی جام جهانی
  • نشانه برد ایران است.

https://fa.wikipedia.org/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.