!بفرمایید شیشلیک

طرز تهیه شیشلیک طرد و خوشمزه در خانه

 

دوستان, امروز واسه دخترای گلم شیشلیک درست کردم, جاتون خالی, خیلی خوب شد, یعنی دخترام که هر دو گفتن عالی شده اما من دیگه فقط میگم خوب شد که نگین چه تعریفی هم از دستپخت خودش میکنه!
طرز تهیه هم بسیار سادست, روز قبلش این گوشتاشو که اینجا بهش میگن Lamm Kotelett به آلمانی و به انگلیسی میگن LAMB CHOP به فارسی نمیدونم دقیقا اما فکر کنم دنده بره باشه , کباب شده شو به هر حال میگن شیشلیک, اونو میدونم !
ایران که بچه بودیم تو شهر ما, حالا جاهای دیگه رو نمیدونم, بیشتر عرق فروشی ها شیشلیک میفروختن که ملت با مشروبشون میزدن بر بدن, بهمین خاطر هم من در ایران هیچ وقت شیشلیک نخورده بودم چونکه هیچوقت هم اصلا داخل عرق فروشی پامو نذاشته بودم که شیشلیک و دنبلان و از این حرفا خورده باشم!

فقط بوش زیاد به مشاممون خورده بود و سر ظهری بدجوری هوش از سر ما میبرد, بو شیشلیک رو میگم ها نه عرق جات!
آخه درست ۱۰۰ متر مونده به مدرسمون یک عرق فروشی داشتیم و ما دستکم روزی ۲ بار باید از جلوش رد میشدیم.

به هر حال دوستان, اینا رو گرفتم, یکدونه پیاز بزرگ رو حلقه حلقه کردم ریختم رو گوشتا, پودر سیر و یک کم فلفل سیاه و آب لیموی تازه, یک مقدار هم روغن زیتون ریختم روشون و خوب هم زدم, گذشتم تو یخچال, تقریبا ۱۴-۱۵ ساعتی تو یخچال بودن بعدم که گریلشون کردم که البته میشه خیلی هم راحت تو تابه با یک مقدار کم روغن, سرخ کرده و نوش جان بفرمایید!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.