مهدی امیری, متولد ۱۳۳۶ خورشیدی مطابق با ۱۹۵۷ میلادی در سبزوار ,   در سال ۱۳۵۵ بعد از گرفتن دیپلم در رشته ریاضی از دبیرستان اسرار سبزوار,  در سن ۱۹ سالگی, ایران را به منظور ادامه تحصیل در کشور انگلستان ترک نموده و بعد از گذراندن دوره ۲ ساله کالج NORTHTRAFFOERD  شهر منچستر , در سال ۱۹۸۱ میلادی از دانشگاه لیدز (LEEDS UNIVERSITY ) در رشته Computational Science فارغ التحصل شد .

بعد از اتمام تحصیل در شهر لیدز ( LEEDS ) انگلستان در نوامبر ۱۹۸۱ با هدف یک سفر چند روزه و دیدار از برادر عازم شهر وین (VIENNA ) , پایتخت اتریش ( AUSTRIA ) شده و اکنون بیش از ۳۹ سال است که مقیم این شهر زیبا و دوست داشتنی است و به گفته خود, عاشق این شهر بوده و حاضر نیست به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی در هیچ شهر دیگری, بجز وین زندگی کند .

مهدی امیری پدر ۲ دختر بنام های پارمیس و لاریسا بوده که هر دو در شهر وین  چشم به جهان گشوده و به احتمال زیاد, تولد فرزندانش در وین, یکی از دلائل بسیار مهم  علاقه شدیدش به این شهر است!

در سال ۲۰۰۲ , او اولین سایت اینترنتی خود را به زبان آلمانی با نام kostfastnix بنیان گذاری کرد که این سایت همچنان با محبوبیت فراوان در بین فارسی زبانان و انگلیسی و آلمانی زبانان بر قرار است!

مهدی امیری از حدود سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۰ میلادی به وبلاگ نویسی پرداخته و با نام مستعار بابی (BOBBY ) نوشته های کوتاه روزانه خود را در وبلاگی بنام باباجون با هموطنان به اشتراک میگذاشت.
بسیاری از نوشته های ایشان در سایت ها و مطبوعات ایرانی بازنشر شده و علاقمندان بسیاری رو بخود جلب نموده اند.
در سالهای ۲۰۱۰- ۲۰۱۱, علاقه وافر به شهر وین, پایتخت موزیک جهان, مهدی امیری را برآن داشت تا به منظور آشنا کردن هموطنان ایرانی با زیبایی های این شهر دوست داشتنی که بارها و بارها به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی, انتخاب شده,  سایت پارس نیوز اتریش را که در ابتدا فقط به معرفی دیدنی های وین میپرداخت راه اندازی نماید.

بعد از استقبال بی نظیر ایرانیان مقیم وین, در ادامه, این سایت تبدیل به پایگاهی شد برای اطلاع رسانی و سرگرمی هموطنان در اتریش و در نهایت همه ایرانیان در داخل و خارج از ایران !
مهدی امیری همچنان بعد از سالها, با وجود ایجاد شبکه های اجتماعی مختلف, مانند فیسبوک , واتزاپ , تلگرام , اینستاگرم …. توانسته با کوشش و صرف وقت فراوان, با  سایت هایش که ترکیبیست از زبان های فارسی, انگلیسی و آلمانی, همچنان مورد توجه و علاقه ایرانیان, فارسی زبانان و آلمانی و انگلیسی زبانان باقی بماند .
ایشان, در تمام این سالها, هیچگونه کمک مالی و یا غیر مالی از هیچ کس و هیچ ارگانی نگرفته و تمام مخارج و زحمات بروز نگهداشتن این سایت ها, حاصل زحمات شبانه روزی شخص مهدی امیری بوده است .

از طریق فرم زیر میتوانید براحتی با مهدی امیری تماس بگیرید :                                                                                                                  : use the form below to contact Mehdi Amiri

 

 

 کمک و همیاری شما از طریق Paypal

To be able to continue this service

your donation via Paypal or Credit crad

will be greatly appreciated !

لطفا جهت ادامه خدمت رسانی,  برای پرداخت با Paypal یا کردیت کارد

روی DONATE زیر کلیک کنید:Introducing Mehdi Amiri, Administrator & founder of Parsnews Austria information and entertainment Group

دیدگاهتان را بنویسید