شاید با خودتان فکر می کنید برای اینکه سفر بروید و در سفر حسابی خوش بگذرانید، حتما باید هزینه ی زیادی کنید، مخارج رفت و آمد، حمل و نقل، اقامت، غذا، تفریحات و…. نمی توان انکار کرد که سفر ذاتا هزینه بر است و اگر بخواهید مسافرت به یاد ماندنی و خاطره انگیزی داشته باشید، نمی توانید از بعضی تفریحات بگذرید، اما چطور می توان هزینه سفر را کم کرد؟ اگر بخواهید هزینه سفر را کمتر کنید، می توانید از هزینه ی خورد و خوراکتان کم کنید تا از این راه پول بیشتری ذخیره کنید. در ادامه همراه باشید تا به شما بگوییم چطور می توانید این کار را انجام دهید:

خیلی حساس نباشید

اولین قاعده این است که خیلی حساس نباشید. اگر بتوانید این موضوع را رعایت کنید، می بینید همه چیز آسانتر می شود. مثلا اگر دارید به چین سفر می کنید، سوپ نودل یک انتخاب خوب است، نودل علیرغم اینکه یکی از غذاهای محلی چین است، غذای ارزانی در این کشور محسوب می شود اگر می خواهید به تایلند سفر کنید، پیشنهاد می کنیم حتما غذاهای خیابانی آن را امتحان کنید تا هم یک تجربه ی جدید را امتحان کرده باشید و هم در هزینه تان صرفه جویی کرده اید. اگر بتوانید این کار را کنید و هزینه ی خورد و خوراکتان را کم کنید، می توانید پولتان را روی فعالیت های دیگر خرج کنید.

غذای ارزان | هزینه سفر

خودتان آشپزی کنید

اگر دوست دارید تا کمی هزینه سفر را کم کنید، آشپزی برای خودتان، ایده ی خوب دیگری است که می توانید آن را عملی کنید. همانطور که می دانید صرف غذا در رستوران های بیرون هزینه بر و گران است و خرج کردن پول در رستوران اصلا کار مشکلی نیست! بنابراین پیشنهاد می کنیم به جای این، سری به سوپرمارکت بزنید و مواد مورد نیازتان را با قیمت خیلی کم از آنجا تهیه کنید. پاستای بسته ای، تن ماهی و سوسیس گزینه های ارزانی هستند.

اگر می خواهید ریخت و پاش کنید، برای ناهار این کار را انجام دهید

اگر به جایی سفر کرده اید و رستورانی در آنجا وجود دارد که خیلی دوست دارید غذایش را امتحان کنید و نمی توانید از آن بگذرید، سعی کنید حداقل برای ناهارتان به آن رستوارن بروید به جای شام. هزینه صرف غذا در بیشتر رستوران ها در شب، ۲ برابر وعده ی ناهار است. پس اگر هوس کردید تا وعده ای را در رستورن صرف کنید، اینکار را در صبح انجام دهید.

رستوران لوکس | هزینه سفر

هزینه را تقسیم کنید

اگر دارید با دوستانتان سفر می کنید و یا با چند نفر در طول مسیر، همسفر می شوید، غذایی برای همه درست کنید و هزنیه ی آن را بین خودتان و بقیه تقسیم کنید. اگر رودرواسی را کنار بگذارید و این کار را انجام دهید، مطمئن شوید مخارج تان به اندازه ای کم می شود که خودتان شگفت زده می شوید. یکبار امتحان کنید، ارزشش را دارد. هزینه های خوراک، از آن دسته هزینه هایی است که یکباره زیاد می شود، بنابراین خوب است که کمی بلند مدت فکر کرد و سعی کرد تا پول زیادی را یکباره در وعده ی غذایی رستوران هدر نداد.

منبع: travelfreak.net

https://www.eligasht.com

دیدگاهتان را بنویسید