لیست ۱۰ تا از بهترین و خوشمزه ترین دسر های ایرانی

آیا تا به حال به این فکر کردی که بعد از یک غذای خوشمزه و چرب و چیلی چی بیشتر از همه می چسبه؟ یا حتی زمانایی که بعد از ظهر تو خونه جلو تلویزیون نشستی و دلت یک شیرینی یا دسر خوشمزه می خواد که حال و هواتو عوض کنه. بیشتر ما ایرانیا دوست داریم با یه دسر شیرین و خوشمزه حجت تمومی کنیم بر اون وعده غذایی که خوردیم. تصور کن چایی یا دمنوش مورد علاقت درست کردی و کنارشم شیرینی یا دسر دلخواهت گذاشتی، چی بهتر از این واسه یه بعد از ظهر کسل کننده؟ خیلی از این دسرهای ایرانی حتی احتیاج به چایی و دمنوش هم ندارند و می تونی به تنهایی نوش جان کنی و لذتش ببری. ولی گاهی انتخاب سخت می شه از بین این همه دسر خوشمزه و خوش طعم ایرانی.

 

خوب من اینجا 10 تا از پر طرفدارترین، خوشمزه ترین و بهترین دسرهای ایرانی را برات می گم، طوری که بعد از خوندن این متن بی معطلی بری سوراغشون.

بهترین دسرهای ایرانی

1.شله زرد

 شله زرد یک دسر خوشمزه ایرانی

ترکیب زعفران و گلاب و نهایتاً دارچین بهترین طعمیه که میشه تو یک دسر خوشمزه و اصیل ایرانی مثل شله زرد پیدا کرد. این دسر حتی احتیاج به نوشیدنی کناره هم نداره و خودش به تنهایی میتونه رضایت خاطرتو بدست بیاره.

2.فالوده و/ یا بستنی

فالوده و بستنی سنتی دسر ایرانی محبوب روزهای گرم

بهترین دسر ایرانی که تو روزهای گرم تابستون با خوردنش جیگرت حال میاد فالوده و بستنی سنتی هستش. این دسر خوشمزه ایرانی بسته به سلیقه شخصی میتونه کناره همدیگه یا حتی جداگونه هم خورده بشه.مثلا خیلیا دوست دارن فالودشون  رو با کمی ابلیمو قاطی کنن. هم فالوده و هم بستنی سنتی به تنهایی هم حسابی دلچسب و لذیذ هستن.

3.زولبیا و بامیه

زولبیا و بامیه دسر ایرانی پر طرفدار در ماه رمضان

اولین چیزی که با زولبیا و بامیه به ذهن هممون میاد دوران ماه رمضانه و یا اینکه فقط تو این ماه میشه خورد. ولی نه. این روزا دیگه تو هر شیرینی فروشی این دسر خوشمزه ایرانی رو میشه پیدا کرد. طبیعتاً نه به حجمی که در ماه رمضان میشه پیدا کرد ولی شدنیه. یک نکته جالب اینه که که حتی خودتم میتونی درست کنی به خصوص بامیه که با کمترین امکاناتم امکان پذیره و لذت بخش تره.

4.باقلوا از بهترین دسرهای ایرانی

 باقلوا از بهترین دسرهای ایرانی

باقلوا از اون دسته دسرهاست که در جاهای مختلف دنیا بسته به رسم و رسوم وشرایط اون مکان یه سری تغییرات کوچیک توش داده میشه و متفاوت است. ولی هر نوع یا مدلی که باشه جزء بهترین دسرهای ایرانیه که همواره همه جوره می چسبه.

5.نون خامه ای

 نان خامه ای دسر لذیذ ایرانی

نون خامه ای رو خیلی جاها مثل مشهد بهش نارنجک هم می گن. این شیرینی خوشمزه رو میشه با چایی ازش لذت برد. طوریکه کمتر کسیه که به یکدونش قانع باشه تو یک وعده.

6.شیرینی زبون

شیرینی زبان، شیرینی ترد و خوشمزه ایرانی

این نوع شیرینی یک دسر اصیل و و خوشمزه ایرانیه. شیرینی زبون با توجه به طعم خاص و ظاهر سادش طرفدار زیاد داره. تُردی و سبکیه این دسر ایرانی از خواص بارزشه.

7.شیر برنج

اگر طرفداره لبنیاتی این دسر ایرانی می تونه بهترین پیشنهاد برات باشه. شیر برنج می تونی با شیره های توت یا خرما و یا حتی با مربای خونگی مورد علاقت نوش جان کنی.

8.شیرینی ناپلونی

شیرینی ناپلونی، دسر ایرانی خوش طعم

تو هر جمعی که باشی حداقل یک نفر پیدا میشه که تا اسم شیرنی ناپلونیُ میشنوه دلش هوس کنه. این دسر ایرانی از اون دسراست که با اینکه خوردنش سخته ولی به خاطر طعمی که داره هیچکی حاظر نیست ازش بگذره.

9. ماقوت دسر اصیل ایرانی

ماقوت دسر اصیل ایرانی

ماقوت خیلی شبیه ژله ست. ترکیب زعفران، گلاب و خلال بادوم به جای رنگ و افزودنی های شیمیایی اونو به یک دسر سالم و اصیل ایرانی تبدیل کرده.

10.فرنی

فرنی، دسر ایرانی محبوب روزهای سرد

فرنی، دسر ایرانیه که مارو یاد بچگیامون میندازه. ولی همچنان تو یک روز خنک پاییزی یا حتی تو یک بعد از ظهر سرد زمستونی حسابی می چسبه. این دسر ایرانی دستورای طبخ مختلفی داره ولی یک پیشتهاد عالی اینه که اونُ با دارچین بخوری.

http://blog.netnazar.com/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.