چطور باید به همسرمون احترام بذاریم؟

ازدواج بدون احترام رشد نمیکنه. اما گاهی اوقات سخته بدونیم چطور به همسرمون احترام بذاریم. نحوه احترام گذاشتن به مردان و زنان میتونه متفاوت باشه، اما احترام یه نیاز حیاتی برای هر دو جنسه. احترام نذاشتن به همسرتون میتونه هرگونه صمیمیتی بین شما رو از بین ببره. بدون احترام نمیتونین با هم ارتباط برقرار کنین.

به همسرتون احترام بذارین

به همسرتون احترام بذارین

به عنوان یک زن، ممکنه احساس کنین که شوهرتون اول باید به شما احترام بذاره قبل از اینکه خودتون احترام بذارین. اما اگر وضعیت به عقب برگرده، آیا دوست دارین قبل از اینکه اون بهتون پیشنهاد ازدواج و عشق بده شما ازش خواستگاری کنین؟ هر زمان که ممکنه به طور داوطلبانه به همسرتون احترام بذارین، این باید مثل یه هدیه باشه.

به عنوان یک شوهر، ممکنه متوجه نشین درجه ای که به همسرتون احترام میذارین چقدر میتونه باعث شکوفایی و رشد روحش بشه یا اینکه باعث  پژمردگی یا میراندنش بشه. اگر میخواین همسرتون یه ملکه باشه و زیباییش رو بهتون نشون بده، باهاش با احترام رفتار کنین.

احترام به همسر به چه معناست؟

به حرفاش گوش کنین – واقعا بهش گوش کنین

اینکه شما توجه کنین همسرتون برای برقراری ارتباط با شما تلاش میکنه، نشون میده که شما برای آنچه که اون میخاد بگه، ارزش قائلین. گوش دادن به اونها بدون قطع کردن صحبتاشون یا تحقیرشون نشون میده که افکار، ایده ها، نظرات و احساساتشون برای شما مهمه.

واقعا به حرفاش گوش کنین

واقعا به حرفاش گوش کنین

نظرات همسرتون رو بپرسین

منتظر نمونین تا همیشه همسرتون گفتگو رو آغاز کنه. به دنبال روش ها و زمانهایی باشین که بتونین نظراتشون رو درمورد کارهای در حال انجامتون، مبارزات یا علاقه مندیاتون بپرسید. این کار نشون میده که تفکر شما اینه که آنها چیزای با ارزشی برای ارائه دارن.

پیروزی همسرتون رو جشن بگیرین

هنگامی که همسرتون یک کار چالش برانگیز انجام بده، به مرحله عطفی برسه یا گامی موثر در راه رسیدن به یکی از رویاهاش برداره باهاشون جشن بگیرین و ازشون تجلیل کنین. در مقابل دیگران به موفقیت های اونها افتخار کنین. بزرگترین رهبر تشویق کننده همسرتون باشین.

پیروزی آنها رو جشن بگیرین.

انتقاد کردن رو حذف کنین

این به این معنی نیست که شما مشکلات و مسائل رو پنهان کنین، به این معناست که شما عیب جویی نکنین .نگرانی هاتون رو به طور واضح ، خصوصی و با هدف حل مشکل یا حمایت کردن،  ابراز کنین.

آبرو و اعتبار همسر تون رو حفظ کنین

ممکنه شما بعضی از کارای همسرتون رو دوست نداشته باشین یا بهتون آسیب بزنه. عیب ها و اشتباهات اونها رو برای دوستانتون آشکار نکنین یا از طریق دیگه برای دیگران عمومیش نکنین. اگر یه سری مسائل جدی وجود داره که شما براشون نیاز به مشاوره یا حمایت دارین، از یک مشاور بخواین که به صورت خصوصی به شما مشاوره بده.

در عموم از همسرتون به خوبی صحبت کنین

این یکی از قوی ترین راه هاییه که می تونین از اون طریق احترام بذارین. خوبی های همسرتون رو در عموم، در رسانه های اجتماعی، و غیره بیان کنین و این عالیه وقتی که شما این کارو انجام میدین، این تایید میکنه که شما چقدر بهش احترام میذارین.

هنگامی که شما سبب رنجش همسر تون میشین، عذرخواهی کنین

هیچکس نمیخواد همسرش احساسات صدمه دیده و ناراحتیش رو رد کنه، بنابراین اونا رو نرنجانید و حتی اگر درد آنها غیرعادی بود یا به نظر شما غیر منطقی بود ، عذرخواهی کنین و اوضاع رو هرقدر که ممکنه، اصلاح کنین.

احترام همسران

احترام همسران

بهترینِ خودتون باشین

از خودتون مراقبت کنین تا همسرتون بتونه به شما افتخار کنه. مراقبت از سلامت، ظاهر و نگرش ها و رفتارهاتون نشون میده که شما به اندازه کافی از رابطه تون مراقبت میکنین تا بهترین خودتون رو در این رابطه داشته باشین.

همسرتون رو بشناسین

شما چیزایی رو مطالعه می کنین که واقعا براتون مهمه. بررسی و شناخت همسرتون- آگاهی و شناخت هرچه بیشتر از اخلاق، ترس ها، قوت ها، زبان عشق و غیره همسرتون – نشون میده که اون مهم ترین چیز در جهان برای شماست. شما بهش توجه میکنین و این نشون دهنده احترامه.

احترام متقابل

احترام متقابل

“اگر  برای تو مهمه، برای منم مهمه”

اگر همسرتون به چیزی اهمیت میده، شما هم باید بهش اهمیت بدین. شما ممکنه احساس مشابهی در مورد ورزش، مد یا یه فرد خاص با همسرتون نداشته باشین اما شما می تونین بهشون اهمیت بدین چون شما به همسرتون و تاثیر اون موضوع، فرد یا وضعیت روی همسرتون، اهمیت میدین.

هرچی برای تو مهمه، برای منم مهمهX

هرچی برای تو مهمه، برای منم مهمه

انرژی و زمان گذاشتن برای یادگیری نحوه احترام گذاشتن به همسرتون منفعت های بسیاری داره. احترام باعث تقویت و استحکام ازدواج شما میشه. آیا همسر شما با رفتار و گفتار شما متوجه میشه که شما بهش احترام میذارین؟ اگر مطمئن نیستین، بپرسین. و سپس برای یادگرفتن چگونه احترام گذاشتن به  همسرتون، وقت و انرژی صرف کنین.

 

http://blog.netnazar.com/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.