تورتیلای گوجه و اسفناج

مواد لازم :

سیب زمینی متوسط: 3عدد

روغن زیتون:4قاشق غذاخوری

پیاز زرد خرد شده: سه چهارم فنجان

 تخم مرغ بزرگ: 5 عدد

خامه: یک چهارم فنجان

گوجه خرد شده:2عدد بزرگ

برگ جعفری: نصف فنجان

سرکه: 1 – 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه سالاد تورتیلای گوجه و اسفناج:

1-سیب زمینی ها را پوست گرفته و به ضخامت 4 میلیمتری حلقه کنید .

2-حدود 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون در یک تابه نچسب ریخته روی حرارت کم بگذارید و حلقه های سیب زمینی ، پیاز خلال شده و کمی نمک در تابه اضافه کرده و درش را بگذارید و هر از گاهی هم بزنید تا سیب زمینی ها نرم شود . حدود 10 دقیقه . باقیمانده ی روغن زیتون را از تابه کشیده و مخلوط سیب زمینی را به کاسه ای دیگر منتقل کنید .

3-در کاسه ای دیگر تخم مرغ و خامه را به همراه 1 پینچ نمک و فلفل سیاه مخلوط نموده و روی سیب زمینی ها ریخته و به آرامی که سیب زمینی ها از هم نپاشد هم بزنید تا کاملا به تخم مرغ آغشته شوند .

4-یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را به تابه اضافه کرده روی حرارت متوسط بگذارید و مخلوط سیب زمینی را در تابه ریخته و با قاشق به آرامی صاف کنید وقتی تخم مرغ ها کمی خودشان را گرفتند یک بشقاب روی تابه گذاشته و روی بشقاب برگردانید . حالا تورتیلا را از روی نپخته به تابه برگردانید و به پخت ادامه دهید تا کاملا تخم مرغ خودش را بگیرد .تورتیلا را به ظرف مورد نظرتان منتقل کرده و در کاسه ای کوچک گوجه های خرد شده و برگهای جعفری را مخلوط کرده و 1 قاشق غذاخوری باقیمانده روغن زیتون را به همراه سرکه و نمک و فلفل به سالاد اضافه کنید و کنار تورتیلا را با سالاد پر کرده و سرو نمایید .

http://www.filmashpazi.com/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *