درخت سبز یا درخت آرزو در جزیره کیش

قدیمی ترین درخت در جزیره کیش , درختیست که حدودا, ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال سن دارد و مردمان بومی کیش آن را مقدس میدانند و با بستن پارچه هایی به شاخه های این درخت , از آن میخواهند که آرزو های آنها را برآورده کند.

The Green Tree or The make a wish tree In Kish Iland in Iran

Das Grüne Bauam oder Wünschbaum in Kishinsel Iran


مجموعه درخت سبز با آلاچیق‌های زیبا و محل های متعدد پخت کباب برای استراحت و بازدید رایگان گردشگران بازسازی شده است و مسیر های پیاده رو با چراغ‌های فانوسی شکل در میان فضای همیشه سبز با گل های کاغذی رنگارنگ، شما را به سوی جاذبه اصلی این مجموعه می‌برد. در این مجموعه نمازخانه، رستوران فصلی، بوفه و سرویس بهداشتی نیز موجود است.

درخت سبز کیش , درخت آرزوها , درخت لور در کیش

مجموعه درخت سبز کیش
در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگری جزیره کیش یعنی شهر تاریخی حریره و آب انبار این جزیره یک مجموعه بی نظیر به نام درخت سبز کیش شکل گرفته است.
سن درخت سبز:
کهنسال‌ترین درخت لور یا همان انجیر معبد در جزیره کیش است که چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد.

خواص انجیر معابد:
درختان انجیر معابد، در ابتدا تنه است، ولی با رشد درخت، شاخه های آن به سمت زمین آویزان می شوند و بعد از مدتی در آن فرو می روند که خود به تنه تبدیل می شوند. این روند آن قدر ادامه می یابد تا یک درخت با چندین ساقه به هم پیچیده و پیوسته در داخل زمین بوجود می آید.

درخت آرزوها:
شاخه های این درخت، گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است که در اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم معتقدند که این درخت انرژی های خوبی دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن نیازشان نخ ها و پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند.دیدن این مجموعه زیبا در تور کیش خالی از لطف نیست.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *