پرواز به مقصد زیباترین میدان ها در اروپا

1001 جایی‌که پیش از مرگ باید دید- بیشتر شهرهای اروپایی دور یک میدان ساخته شده‌اند، زیباترین میدان ها یی که امروزه بدل به قلب تپنده‌ی شهر به ویژه برای گردشگران گشته‌است؛ در اطراف این میدان‌ها شما می‌توانید بسیاری از آثار تاریخی زیبا را دیده و یا از بازارها و محله‌های قدیمی شهر دیدن کنید. حال و هوای سرزنده و زیبای این میدان‌ها به همراه رستوران‌ و کافه‌های اطراف آن می‌تواند گردشی لذت‌بخش را برایتان پدید آورد. در این قسمت از 1001 جای دیدنی سراغ برخی از این میدان‌ها و محله‌ها رفتیم. بلیط هواپیما خود را برای جاهای دیدنی رزرو کنید.

Piazza Navona؛ رم

زیباترین میدان ها رم

زیباترین میدان ها رم

قدمت این میدان به قرن 15 میلادی باز گشته و یکی از گنجینه‌های شهر رم به شمار می‌رود. در اطراف این میدان شما می‌تواند از آثار معماری زیبای رم لذت ببرید؛ در جای جای میدان هنرمندان مختلفی حضور دارند که برای بازدید کنندگان به نمایش می‌گذارند. پس از گردش و دیدار می‌تواند سری به مغازه‌های سوغاتی فروشی بزنید و یا در یکی از کافه‌ها و یا بستنی فروشی‌های شهر به استراحت بپردازید و یک خوراکی خوشمزه میل کنید؛ فرقی نمی‌کند در چه ساعتی از روز به این میدان می‌روید، اینجا همیشه سرزنده و زیبا است.

Rynek Glowny؛ کراکوف

زیباترین میدان ها کراکوف

زیباترین میدان ها کراکوف

کراکوف از قدیمی‌ترین شهرهای لهستان است که در جنوب این کشور قرار گرفته؛ میدان Rynek Glowny در این شهر را می‌توان بزرگترین میدان مربوط دوره‌ی قرون وسطا در اروپا دانست. در اطراف این مکان پراست از خانه‌های قدیمی، کاخ‌های باشکوه و کلیساهایی به سبک گوتیک؛ در قلب تپنده‌ی شهر می‌تواند پس از یک گردش فرح‌بخش به یک کافه و یا رستوران بروید و غذایی سنتی یا مدرن میل کنید. علاوه بر اینها در برخی مناسبت‌ها و جشن‌ها همچون کریسمس، این مکان میزبان گروه‌های مختلف موسیقی است که در فضای باز آثاری زیبایی را اجرا می‌کنند.

Old Town Square؛ پراگ

زیباترین میدان ها پراگ

زیباترین میدان ها پراگ

پراگ بی‌تردید یکی از دیدنی‌ترین شهرهای اروپا است، درست در قلب این شهر محله و از زیباترین میدان ها ، میدان قدیمی شهر قرار دارد که عنوان یکی از زیباترین میدان‌های اروپا را نیز از آن خود کرده‌است. قدمت بناهای این مکان به قرن 12 میلادی باز می‌گردد. شما بسیاری از آثار معروف شهر از جمله ساعت نجومی معروف پراگ را می‌توانید در اینجا مشاهده کرده و به راحتی مسافت میان آنها را پیاده‌روی کنید. اگر به دیدن آثار معماری علاقه دارید، پراگ را به فهرست سفر خود اضافه کنید.

Grand Place؛ بروکسل

زیباترین میدان ها بروکسل

زیباترین میدان ها بروکسل

این میدان از میراث فرهنگی یونسکو است، آینه‌ای از فرهنگ و زندگی مردم این شهر و بلژیک؛ این منطقه ترکیبی رویایی از کافه‌ها، بوتیک‌های کوچک و زیبا و بناهای چشم‌گیر است؛ موزه و خانه‌ی پادشاه از جمله مهم‌ترین دیدنی‌های این منطقه به شمار می‌رود؛ جالب است بدانید هر دو سال یک بار در ماه اوت فرشی از گل‌های طبیعی در اینجا ساخته و به نمایش گذاشته می‌شود.

میدان سرخ؛ مسکو

زیباترین میدان ها مسکو

زیباترین میدان ها مسکو

نمی‌شود از میدان‌های تاریخی اروپا نوست از این میدان معروف مسکو سخنب به میان نیاورد؛ برخی این میدان را روح مسکو می‌دانند و معتقدند برای درک این شهر حتما از این میدان باید بازدید کرد.در اینجا شما می‌توانید از مجموعه‌ای از آثار تاریخی و ارزشمند شهر مسکو از جمله کاخ کرملین دیدن کنید.

میدان‌های قدیمی در شهرهای اروپایی از جمله مهم‌ترین مناطق دیدنی به شمار می‌روند که بیش از هرجایی می‌تواند شما را با روح و فرهنگ آن شهر آشنا کرده و خاطراتی خوش را برای شما به ارمغان آورد.

 

https://blog.safarestan.com

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *