نشانه هایی که شما را تهدید به سکته مغزی میکند

علائم بیماری

 

نشانه هایی که شما را تهدید به سکته مغزی میکند –


سکته مغزی هنگامی رخ می‌دهد که یک لخته خونی باعث انسداد شریان‌ خون‌رسان به مغز می‌شود که به آن (سکته مغزی ایسکمیک) گفته میشود و یا یک رگ خونی مغز پاره شده و خونرسانی به بخشی از مغز متوقف می‌شود (سکته مغزی هموراژیک). در این مطلب به دلایل ایجاد آن میپردازیم…

سکته مغزی انواع متفاوتی دارد و به همین دلیل علائم آن هم ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. سکته‌های مغزی ممکن است گذرا، خفیف و یا شدید و ماندگار باشد که با علائمی همچون بی‌حسی یک اندام یا بی‌حسی یک سمت از بدن، اختلال در تکلم و صحبت کردن شخص، و تاری موقتی یک چشم به این صورت که بعد از چند لحظه به حالت عادی بر می‌گردد.
سکته‌های مغزی در جوانان کمتر دیده می‌شود؛ بنابراین ممکن است بی‌حسی اندام در یک فرد جوان به کم خونی‌های گذرا و یا کمبود کلسیم مربوط شود.
بیمار پس از مراجعه به پزشک باید کاملا بررسی شود. رگ‌های مغزی وی باید تحت نظر و دقت قرار بگیرند؛ در مواردی وجود یک آزمایش خون الزامی است تا فرد از نظر قند، چربی و فشار خون کنترل شود. عروق مغز و گردن، تیروئید و قلب هم باید مورد بررسی قرار بگیرد. در بعضی از موارد با تشخیص پزشک سی تی اسکن و MRI (ام آر آی) هم می‌تواند به پزشک کمک کند.

منبع: پورتال پادرا

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *