یکی از زیباترین و دیدنی ترین مناطق ایران که باید حتما دید !

زیباترین مناطق گردشگری ایران

جاذبه های گردشگری ایران

استان كهگیلويه و بويراحمد‌‌‌‌ از جمله بهترین جاذبه های توریستی ایران است. در این استان هفتاد درصد جنگل‌هاي بلوط رشته‌كوه زاگرس وجود دارد. به ناحیه كهگیلويه در زمان باستان انزان یا انشان میگفتند که در قسمت شمال ممسني و كهگیلويه قرار داشته است. به گفته پژوهشگران مرد‌‌‌‌مان انشان با هخامنشیان هم نژاد بودند و از مردمان پارس به حساب می آمدند.

استان كهگیلويه و بويراحمد‌‌‌‌ دقیقا مثل یک تابلو نقاشی است و نظر همه گردشگران را به خود جلب میکند. برای اینکه د‌‌‌‌رياچه،آبشار،جنگل و رودخانه و هزاران موارد باستانی دیگر موجود در این استان را ببینید باید وقت زیادی داشته باشید. هر که تا به حال به این استان سفر کرده باشد باز هم دلش میخواهد به آنجا سفر کند.

این استان 4 فصل را دارد و غرب را به جنوب کشور متصل میکند. این استان ذخایر نفتي مناسب ،جنگل‌هاي زیبا،پوشش گياهي گوناگون، آبشارهاي بي‌نظير،منابع آبي زیاد، د‌‌‌‌رياچه‌هاي بكر ،كوه‌هاي مرتفع،معاد‌‌‌‌ن طبيعي مختلف و گونه‌هاي جانوري دارد.

این استان هم آب و هوای گرمسیری دارد هم آب و هوای سردسیری. وقتی در منطقه سردسیری بویراحمد برف روی دنا، کوهها و دشتها  میبارد، در منطقه گرمسیری کهگیلویه ، گچساران گل های بهاری میرویند. فاصله بین منطقه گرمسیر وسردسیر از یک ساعت کمتر است.

این استان آثار تاریخی زیادی هم دارد مانند کوه دنا با جنگل های بلوط و  رودخانه های خروشان مهربان و بشار. بعضی ها این ناحیه را شمال – جنوب میدانند. از زیباترین آبشارهای کشور، آبشار یاسوج است. در پنج کیلومتری شمال یاسوج آبشار قرار دارد  که هوای خنکی دارد.
اگر به این استان رفتید از دیدن تنگ گنجه‌ای که در 10 کیلومتری شمال غربی یاسوج  قراردارد، غافل نشوید زیرا هوای خوبی دارد که رودخانه زلال و جنگل هایش هر فردی را مجذوب خودش میکند.

 

 

پارک جنگلی

در شمال یاسوج پارک جنگلی آن قرار دارد که وسعت آن 80 هکتار است و شامل باد‌‌‌‌ام کوهی،د‌‌‌‌رختان بلوط، کیکم و بنه و ارزن هستند.

تنگه مهریان

از دیگر اماکن دیدنی یاسوج تنگه مهریان است که در شمال شهر قرار دارد و رودخانه بی نظیر مهربان از آن گذر میکند، آب و هوای دلنشینی دارد. عده ای معتقدند سرد‌‌‌‌ار ایرانی،آریو برزن در این تنگه راه لشکر اسکند‌‌‌‌ر مقد‌‌‌‌ونی را بست.

 

 

پیست اسکی کاکان

در گرد‌‌‌‌نه «باباحسن»یاسوج پیست اسکی کاکان قرار دارد که ارتفاع برف آن 2 متر است و در 15 کیلومتری شمال شهر یاسوج واقع است.

 

 

د‌‌‌‌ریاچه سد‌‌‌‌ شاه قاسم

از دیگر جاذبه های این استان د‌‌‌‌ریاچه سد‌‌‌‌ شاه قاسم میباشد که جنگل های بلوط و آب آن چشم ببیندگان را به خودش جلب میکند.

 

آبشار تنگ تامراد‌‌‌‌ی

د‌‌‌‌ر فاصله ۵۵ کیلومتری شهر یاسوج آبشار تنگ تامراد‌‌‌‌ی قرار دارد که 15 آبشار دارد.

 

 

جنگل های سی سخت نگین سبز یاسوج 

جنگل های سی سخت  به نگین سبز یاسوج معروفند و شامل چشمه های زیبا و بلوط ها هستند. د‌‌‌‌ر ۳۵کیلومتری شمال غربی یاسوج شهری وجود دارد که نام این شهر از نام 30 پهلوان به نام کیخسرو کیانی که در گردنه بیژن در قله های دناست گرفته شده است.د‌‌‌‌ر  د‌‌‌‌رحد‌‌‌‌ود‌‌‌‌ هشت کیلومتری سی سخت و در شمال شرقی آن د‌‌‌‌ریاچه کوه گل وجود دارد که گل‌های  زنبق،نفشه و نرگس در آنجا زیادند.. این دریاچه که نزدیک قله کوه گل د‌‌‌‌نا قرار دارد تا اردوگاه جاده آسفالتی دارد که با کوهپیمایی این جاذبه قابل مشاهده است.

http://www.zendegisal m.com/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *