۱۰ شلوغ ترین فرودگاه های دنیا را بشناسید

به نقل از سازمان جهانی فرودگاهها موسوم به (ACI) مستقر در شهر مونترال کانادا، بر اساس تعداد مسافری که از فرودگاه‌های دنیا استفاده می‌کنند و تعداد هواپیمایی که وارد باند می‌شوند، هر ساله آماری از سوی این شورا اعلام می‌شود و امسال نیز ۱۰ شلوغ ترین فرودگاه های دنیا معرفی شدند.

۱۰ شلوغ ترین فرودگاه های دنیا را بشناسید

گفتنی است در آمار مذکور ذکر شده است که این فرودگاه‌ها به خاطر حجم و تراکم بسیار بالای مسافر و اثاثیه آنها، بدون داشتن امکانات مناسب فنی و مدرن، قابلیت جوابگویی به این حجم عظیم از مسافر را نخواهند داشت و بنابراین این فرودگاهها جزو برترین و پیشرفته ترین فرودگاههای دنیا نیز شناخته می‌شوند.

در فهرست زیر ۱۰ شلوغ ترین فرودگاه های دنیا به ترتیب اهمیت و میزان تراکم و جابه‌جایی مسافر مشخص شده است:

۱۰- فرودگاه بین‌المللی دنور – کلرادو امریکا

این فرودگاه که در دنیا به فرودگاه سبز نیز معروف است بخشی از انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌کند و به الگویی برای ساخت فرودگاه‌های جدید تبدیل شده است. این فرودگاه در سال گذشته حدود ۵۲ میلیون مسافر جابه‌جا کرده است.

مطلب مرتبط: ۱۵ بهترین فرودگاه جهان در ۲۰۱۷

۹- فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت

فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت در آلمان که به فرودگاه راین ماین نیز مشهور است، در شهر فرانکفورت و بزرگ‌ترین فرودگاه کشور آلمان و سومین فرودگاه بزرگ در کل اروپا است. این فرودگاه بیش از ۵۳ میلیون مسافر جابه‌جا کرده است.

۸- فرودگاه بین‌المللی دالاس فورت ورث – تگزاس امریکا

دالاس فورت ورث فرودگاهی بین‌المللی در امریکا است که در شهر فورت وورث در ایالت تگزاس واقع شده و در جایگاه هشتمین فرودگاه پر رفت و آمد جهان از دید سازمان بین‌المللی فرودگاهها است. این فرودگاه در سال ۲۰۱۰ میلادی ۵۷ میلیون مسافر جابه‌جا کرده است.

۷- فرودگاه شارل دوگل پاریس – فرانسه

فرودگاه بین‌المللی شارل دوگل، فرودگاه اصلی شهر پاریس و بزرگترین فرودگاه در فرانسه است. نام این فرودگاه در احترام به شارل دوگل رهبر جنبش مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم تعیین شده است. این فرودگاه در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی پاریس واقع شده است. در سال گذشته میلادی بیش از ۵۸ میلیون مسافر در این فرودگاه جابه جا شده‌اند.

۶- فرودگاه بین‌المللی لس ‌آنجلس – کالیفرنیا امریکا

فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا واقع شده و در رده ششم پر رفت و آمدترین فرودگاه‌ها در جهان است. معماری این فرودگاه نیز به وسیله معمار مشهور دنیا، ویلیام پریرا صورت گرفته است. این فرودگاه ۵۹ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۰ جابه‌جا کرده است.

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی دنیا به لحاظ خدمات مشتریان

۵- فرودگاه هانه‌دا توکیو – ژاپن

فرودگاه بین‌المللی توکیو که به فرودگاه هانه دا نیز معروف است، فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن قرار دارد. فرودگاه بین‌المللی توکیو، آشیانه خطوط هوایی ژاپن نیز به حساب می‌آید و در سال گذشته ۶۴ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده است.

۴- فرودگاه هیترو لندن – انگلیس

فرودگاه هیترو در لندن که معمولاً تنها با نام «هیترو» شناخته می‌شود، تا چند سال پیش کارآمدترین و شلوغ ترین فرودگاه های دنیا بود اما اکنون در رده چهارم قرار دارد ولی همچنان شلوغ‌‌ترین فرودگاه اروپا است و مرکز اصلی مسافرت از آسیا، اروپا و افریقا به قاره امریکا و بالعکس است. هیترو در ۲۴ کیلومتری غرب «چرینگ کراس» در مرکز لندن واقع شده است و در سال گذشته ۶۵ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده است.

۳- فرودگاه بین‌المللی اوهیر شیکاگو – ایلونیز امریکا

فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی واقع شده و در جایگاه سومین فرودگاه پررفت و آمد جهان می‌باشد.

فرودگاه اوهیر، یکی از شاهکارهای معماری جهان نیز شناخته شده است و معماری سالن اصلی آن توسط معمار مشهور امریکایی چارلز اف. مورفی است. در سال گذشته ۶۷ میلیون با استقاده از این فرودگاه سفر کرده‌اند.

۲- فرودگاه بین‌المللی پکن – چین

فرودگاه بین‌المللی پکن، فرودگاهی بین‌المللی است که در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین واقع شده و پر رفت و آمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور و قاره آسیا محسوب می‌شود. این فرودگاه همچنین با جابه‌جایی ۷۴ میلیون مسافر در سال، دومین فرودگاه شلوغ جهان شناخته شده است. فرودگاه بین‌المللی پکن، مرکز هواپیمایی ایر چاینا نیز محسوب می‌شود. ۵۰۰ هزار هواپیما در سال گذشته از باند این فرودگاه برای جابه‌جایی مسافر و کالا استفاده کرده‌اند.

۱- فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا – شهر جورجیا امریکا

اولین رتبه فهرست شلوغ ترین فرودگاه های دنیا فرودگاه هارتسفیلد جکسون با ورود ۹۰ میلیون مسافر در سال قبل شناخته شد. در هر دقیقه ۳ هواپیما در حال فرود و یا برخاستن از باند فرودگاه است و روزانه ۲۵۰ هزار مسافر از این فرودگاه استفاده می‌کنند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *