همه چیز درباره سفر به تایلند

آب و هوای تایلند و بهترین زمان سفر به تایلند

تایلند بدلیل نزدیکی به دریا دارای یک دمای گرم و مرطوب است و به دلیل نزدیکی به خط استوا ، باید دمایی بین 28 الی 35 درجه در کل سال را انتظار داشت و به همین دلیل تایلند دارای 3 فصل است، فصل سرد و گرم و مرطوب. تایلند بدلیل داشتن این آب و هوای مرطوب ، بسیار حاصلخیز و سرسبز است و در سفر به تایلند تنوع رنگ طبیعی زیادی به چشم خواهید دید. اما شمال تایلند بدلیل کوهستانی بودن، دمایی کمتر و خنک تر دارد و پوشیده از جنگل های سرسبز است. قسمت مرکزی تایلند پوشیده از زمین های حاصلخیز و سرسبز است و به همین دلیل بزرگترین صادر کننده برنج جهان است. قسمت غرب و شرق تایلند داراي باغهاي ميوه، درختان كائوچو، جنگلهاي هميشه سبز و ساحل شني سفيد است. همچنین تایلند بدلیل نزدیک بودن به دریا، دارای سواحل زیبایی است که چشم همگان را خیره میسازد.

بهترین زمان برای سفر به تایلند

برای سفر به تایلند، بهترین زمان در نقاط مختلف تفاوت دارد به همین دلیل ما زمان زیر را با توجه به مناطق مورد نظر برای شما پیشنهاد می کنیم:

بهترین زمان سفر به پوکت ، کرابی از ماه نوامبر تا ماه می

بهترین زمان سفر به پاتایا از ماه نوامبر تا فوریه

توجه گردد که از ماه ژوئن تا اکتبر، بیشترین بارش برای پاتایا و از ماه مارچ تا می گرمترین و مرطوبترین هوا را شاهد هستیم.

فصل گرم وخشک در تایلند

  •  از 13 بهمن تا 11 اسفند ( ماه فوریه ) و 12 اردیبهشت تا 11 خرداد (ماه می)، میانگین دمای تایلند، ۳۴ درجه و  رطوبت ۷۵ درصد  میباشد

فصل بارانی و آفتابی در تایلند

  • از 12 خرداد تا 10 تیر ( ماه ژوئن ) و 10 مهر تا 10 آبان (ماه اکتبر) ، میانگین دمای تایلند، ۲۹ درجه و رطوبت ۸۷ درصد میباشد.

فصل سرد در تایلند

  •  از 11 آبان تا 10 آذر (ماه نوامبر) تا 13 بهمن تا 11 اسفند ( فوریه)، میانگین دما تا زیر ۲۰درجه است همراه با کاهش رطوبت.

توجه به این نکته ضروری است که در برخی نواحی مختلف تایلند، شرایط آب و هوایی با آن چه در بالا گفته شد مطابقت ندارد. برای مثال در ساحل شمال شرقی تایلند شرایط تقریبا برعکس است. به این ترتیب که؛ بیشترین بارش از ماه می تا اکتبر اتفاق می افتد و از ماه نوامبر تا فوریه بارش چشمگیری رخ نمی دهد.

10 دلیل برای سفر به تایلند

جاذبه های سفر به تایلند

تایلند کشور مورد علاقه بسیاری از گردشگران است که دلایل زیادی برای علاقه مندی به آن وجود دارند و در اینجا 10 آن آورده شده است. این دلایل توسط کسانی که یک عمر را در تایلند سپری کرده اند، گردآوری شده اند و تلاش کرده ایم تا به تمام خوبی ها و جذابیتهای تایلند، اشاره نماییم.

آب و هوای تایلند

تایلند یک کشور استوایی است و در تمام طول سال هوای آن، گرم است. تایلند در واقع سه فصل دارد و از نوامبر تا فوریه، آب و هوا گرم و خشک است; از مارس تا مه، هوا واقعا گرم و بسیار مرطوب است; از ژوئن تا اکتبر، هوا ناپایدارتر و اکثرا ابری و بارانی می باشد ولی بیشتر اوقات خوب است. بهتر است اینطور بگوییم که در تایلند نیازی نیست که لباس گرم بخرید چون هیج وقت به آن نیاز ندارید.

سبک زندگی شما با بودجه تان هماهنگ است

تایلند  معروف است به اینکه کشور ارزانی می باشد و واقعا هم همینطور است. در تایلند مسکن و غذا را با قیمت واقعا پایین می توانید پیدا کنید و در کنار آن، تعدادی ویلای شیک و لوکس، بوتیک های خرید گران و رستوران های گران وجود دارند. تایلند کشوری است که در آن می توانید از خانه بدوشی  تا زندگی لوکس شهری را تجربه کنید.

غذا

تایلندی ها با دوستان و خانواده جمع می شوند و از خوردن کاری های خوشمزه، سالادهای تند تایلندی، غذا های تازه دریایی و البته همراه با برنج بخار پز لذت می برند. غذاهای تایلند معروف  هستند که در 5 احساس چشایی یعنی ترشی، شیرینی، شوری، تلخی و معروف تر از همه تندی تعادل ایجاد می کنند و در غذاهای تایلندی از این طعم ها آزادانه و به دلخواه استفاده می شود.

میوه های فراوان

اگر شما اهل کشوری با آب و هوای معتدل ترید و قصد سفر به تایلند را دارید، می توانید میوه های استوایی زیادی را به قیمت بسیار مناسب از بازار تایلند تهیه کنید. میوه های استوایی شامل انبه، لوگان، Jackfruit، چیکو، آلوریتس، پاپایا، مژکی، انبه هندی، پوملو، سیب کاستارد، دورین می باشند که در تایلند فراوان دیده می شوند.

سواحل خیره کننده

صحنه هایی که از سواحل زیبایتایلند می بینید، دقیقا شبیه کارت پستال اند. تایلند با پوشش ساحلی شنی و دریای لاجوردی و آسمان آبی واقعا خیره کننده ی خود، باعث جذب گردشگران به این کشور می شود.

ذات سرگرمی دوست تایلندی ها

سابایی سابایی( خونسرد و آرام هستم) و مایی پن رایی( نگران نباش)، دو عبارت به زبان تایلندی هستند که احتمالا از اولین کلماتی می باشند که در طول اقامت تان در تایلند، آنها را یاد می گیرید. همچنین در سفرتان به تایلند، از اجتماعی بودن و ذات بخشنده ی فرهنگ تایلندی پی می برید. در تایلند، بهانه برای خندیدن و تفریح زیاد است و تایلندی ها همیشه خندان هستند، مگر اینکه در ساعت اوج ترافیک در ترافیک گیر بیفتند.

فستیوال های تایلند

تایلندی ها بخاطر ذات اجتماعی و صمیمیت و سرگرمی دوست بودن، فرصت های زیادی برای جشن گرفتن مهیا می کنند. در تایلند، فستیوال هایی با مدت زمان مختلف برای بزرگداشت انواعی از وقایع در سرتاسر سال برگزار می شوند. سونگران پدر فستیوال های تایلند است که معروف ترین جشن آب دنیا می باشد و هر ساله در ماه آوریل برگزار می شود. البته در تایلند، هر هفته در یکی از شهر ها فستیوال برگزار می شود و اگر بر حسب اتفاق، زمان برگزاری یکی از این فستیوال ها به تایلند رسیدید، این فرصت را از دست ندهید و حتما در آن شرکت کنید.

ماساژهای شگفت انگیز

ماساژ گرفتن یک روش خوب برای انعطاف پذیر نگه داشتن بدن و آرامش فکری است و اگر قبل از رفتن به تایلند، هیچ وقت ماساژ حرفه ای را تجربه نکرده اید، بعد از تجربه آن برای اولین بار، ماساژ به بخشی از برنامه هفتگی شما تبدیل خواهد شد. ماساژ تایلندی ریشه در فرهنگ تایلند دارد و مثل سایر چیزها ارزان است و مکان های مختلفی در تایلند، همچون مکان های معمولی تا اسپاهای مجهز و شیک در هتل ها به کار ارائه ماساژ مشغول اند.

خدمات رسانی در هر گوشه و کنار

تایلند کشوری پیشتاز در صنعت ارائه خدمات، مخصوصا در شهر ها و محله های معروف مثل بانکوک، پوکت و چیانگ مایی می باشد. در تایلند، هر نوع خدمتی از آوردن غذا در نیمه شب تا بردن لباس به خشک شویی ارائه می شود و دیدن این خدمات برای کسانی که اولین بار به تایلند سفر می کنند، باور نکردنی است.

هتل ها و مهمان نوازی

وقتی تایلند با سایر مناطق توریستی دنیا مقایسه می شود، برای سفر کشور ارزانی است. قیمت غذا، جاذبه ها، حما و نقل و مخصوصا مسکن واقعا در تایلند مناسب است. هزینه هر شب اقامت در هتل 5 ستاره تایلند، کمتر از 100 دلار  می باشد و  همچنین هزینه یک شب اقامت در مسافرخانه کمی بیش از 10 دلار است.

کارهایی که در بانکوک تایلند می توانید انجام دهید

مکان های دیدنی و تفریحی در بانکوک

اگر قرار است فقط یک روز در بانکوک بمانید، آیا دوست دارید بدانید که در این یک روز، بازدید از چه جاهایی را نباید از دست بدهید؟ در اینجا لیستی از فعالیت های فرهنگی و تفریحی ارائه کردیم و اگر از توریست های فصلی هم بپرسید، حتما به شما خواهند گفت که بانکوکترکیب جالبی از مناظر شگفت انگیز، صداها و بوها و مزه هایی است که منتظرند توسط توریست ها کشف شوند.

قصر بزرگ و معبد پراکیو بانکوک تایلند

قصر بزرگ بانکوک که در سال 1782 ساخته شده است و به مدت 150 سال، محل سکونت پادشاه تایلند و دربار سلطنتی و محل اداره حکومت بود. توریست ها به طور مستمر به خاطر معماری زیبا و جزئیات پیچیده، از قصر بزرگ دیدن می کنند. در معبد پراکیو بانکوک که زیارتگاه پراکیو موراکوت(ودای سبز زمردی) است، تصویر مقدس بودا به صورت بسیار دقیقی روی یک قطعه زمرد سبز حک شده است و قدمت این مجسمه به قرن پانزدهم پس از میلاد بر می گردد.

تور خلنگ بانکوک تایلند

برای سفری دیدنی روی رود چائو پرایا، بهتر است کشتی های پر ازدحام با انبوهی از گردشگران را فراموش کنید و سوار خلنگ های قدیمی شوید که هنوز هم از آنها استفاده می شود. با سوار شدن به قایق های خلنگ و با عبور از کنار خانه های قدیمی چوبی و ساباط های مخروبه به خوبی حس می کنید که مردم بانکوک در گذشته چگونه زندگی می کردند.

معبد آران (معبد سحرگاه) در بانکوک تایلند

نیمرخ تاثیرگذار و منا مخروطی معبد آران، یکی از معروف ترین ها در آسیای جنوب شرقی است که در نیمه اول قرن نوزدهم به سبک بناهای باستانی خمر ساخته شده است. گنبد مزین به گل های آراسته و صیقلی معبد آران، از نزدیک بسیار خیره کننده است و در دوره راتاناکوزین، سمبل تولد و پایتخت جدید کشور، بعد از سقوط سلسله آیوت ها بود.

 بازار محله چینی ها در بانکوک تایلند

زمانی که در بانکوک اقامت دارید، برای خوردن غذاهای چینی حتما سری به محله چینی های بانکوک بزنید و در بازار قدیمی محله چینی ها، بعضی از بهترین غذاهای شهر را با قیمت بسیار مناسبی می توانید پیدا کنید. انواعی از غذاها شامل سوپ پرنده، اردک پکنی و خوراک های نادری مثل شاه بلوط بو داده را می توانید در رستوران های محله چینی های بانکوک بخورید.

رفتن به پشت بام هایی که دارای کافه هستند هستند و تماشای غروب خورشید و نوشیدن کوکتل

برای وقت گذرانی و تماشای غروب زیبای خورشید می توانید به جاهای مختلفی مثل پشت بام برج سیروکو یا بانیان تری ورتیگو و مون بار بروید و یک بلیت درجه یک برای یک غروب بسیار دیدنی خورشید تهیه کنید.

آسیاتیکو بانکوک تایلند

آسیاتیکو ترکیب موفقیت آمیز دو تا از بهترین تجربه های خرید در شهر بانکوک یعنی یک بازار شبانه و یک مال است. با ده دقیقه پیاده روی در امتداد رودخانه از ایستگاه BTS شافان تکسین به طرف پایین، به آسیاتیکو می رسید که زمانی یک بندر تجاری بین المللی شلوغ  بود، ولی حالا به مرکز خریدی عظیم تبدیل شده است. در آسیاتیکو بیش از 1500 بوتیک و 40 رستوران در زیر یک کامپلکس تکراری گرد آمده اند که از ساعت 17:00 باز است و برای گذراندن یک عصر و شب، در اینجا مشکلی وجود ندارد که می توانید با گشتن در بوتیک ها و خریدن هدیه یا چیزی برای خودتان تفریح کنید. در آسیاتیکو سرگرمی های دیگری به جز خرید کردن و غذا خوردن، مثل نمایشی که در کاباره کالیپسو اجرا می شود، هم وجود دارند و بزودی هم در این مکان  اجرای کلاسیک عروسک های خیمه شب بازی را خواهید دید.

سویی رامبوتری بانکوک تایلند

سویی رامبوتریبانکوک تقریبا شبیه جاده خاو سان است و به شما نشان می دهد که بانکوک سابق، قبل از بوجود آمدن آسمانخراش های متعدد چگونه جایی بود. سایه درختان سرسبز انجیر معابد و پیاده روهای زیبا و سادگی چنین جاهایی  باعث شده است که گردشگران، اینجا را به اقامت در هتل های لوکس ترجیح دهند.

شام در کشتی تفریحی

با این سفر تفریحی جادوی رودخانه چائو پرایا را در هنگام غروب احساس می کنید و با تبدیل شدن رنگ زرد گندمی افق به هوای تاریک و روشن به نظر می رسد، زندگی در ساحل رودخانه به خواب می رود و زیبایی آن وارد بعد دیگری می شود که بهترین زمان برای شروع سفری روی رودخانه با یک کشتی تفریحی لوکس یا معمولی است و از کنار مکان های معروفی مثل معبد آران، خطوط تجاری پرقدرت شافان بی هات و قصر بزرگ عبور می کنید که در شب بسیار زیبا هستند.

سویی کابوی بانکوک تایلند

سویی کابوی، اسم یک آفریقایی- آمریکایی است که ازکلاه کابویی استفاده می کرد و اولین کافه را در این منطقه در دهه 1970 افتتاح کرد. نورهای قرمزی که در سویی کابوی منعکس می شود، باعث می شود احساس کنید که در یک کارناوال شرکت کرده اید که خیلی بهتر از رفتن به پاتپونگ و نانا پلازا می باشد. بیشتر مهاجرین میانسال، ژاپنی ها و توریست های غربی، به سوی کابوی می آیند.

10 تا از بهترین بازارهای شبانه تایلند

بازدید از بازار های شبانهتایلند، یک تجربه فراموش نشدنی و یک فرصت خارق العاده برای خرید همراه با تخفیف در تایلند است. تمام بازار های سراسر کشور تایلند، یک انتخاب شگفت انگیز برای خوردن اسنک های خیابانی و یک وعده غذای خوشمزه، خرید اجناس منحصر به فرد دست ساز، از فروشنده های خنده رو و بشاش هستند. البته مجموعه زیادی از اجناس بدلی که کار طراحان معروف است از قبیل عینک های آفتابی ری بن Roy Baen، محصولات ورزشی آدیداس و ساعت های رولکس را هم در میان آنها می توانید ببینید. هر کدام از بهترین بازار های شبانه تایلند، اجناس متفاوتی را عرضه می کند که می تواند انواعی از کالاهای خاص با قیمت واقعا استثنایی، نمایش های ویژه فرهنگی یا یک غذای شگفت انگیز باشد. در این لیست، 10 تا از بهترین بازارهای شبانهتایلند را ارائه نمودیم.

بازار شبانه رویی فت بانکوک Roi Fat Market

دو بازار رویی فت (Roi Fat) در بانکوک وجود دارد، اما بزرگترین و بهترین آن دقیقا پشت میدان مرکز خرید سیکون(Seacon) در سوئی 51 رینا کارین قرار دارد. بازار رویی فت  Roi Fat، به سه قسمت بازار، انبار و  Rod  آنتیک تقسیم می شود. در قسمت بازار، هر تصوری از بازار های سنتی شبانه تایلند دارید را به واقعیت تبدیل می کند و در بازار شبانه ی رویی فت  با 200 هزار غرفه از اجناس مد روز تا لباس های خانگی را فروخته می شوند. قسمت انبار و قسمتRod آنتیک بازار، واقعا قسمت های جالبی هستند که اجناس عتیقه دست دوم می فروشند. در قسمت  آنتیک بازار رویی فت،  می توانید از مجموعه دوربین های قدیمی تا دوچرخه های قدیمی را پیدا کنید.

بازار شبانه رونگ کلوئی تایلند Rong Kluea

بازار شبانه رونگ کلوئی که به آن بازار مرز دوستی هم می گویند، دارای غرفه ها و فروشگاه های بسیار زیادی است و فقط یک بازار شبانه نیست و در طول روز هم باز است. وقتی از بزرگترین و شلوغترین خرده فروشی های تایلند نام می بریم، غیر ممکن است اسمی از بازار رونگنیاید. بازار رونگ کلوئی، دقیقا در امتداد مسیری که به مرز کامبوج منتهی می شود و در حدود 255 کیلومتری شهر بانکوک، قرار دارد. بازار دونگ کلوئی، منطقه ی وسیعی را با هزاران فروشنده در بر گرفته است و بسیاری از آنها مسافرانی از کشور های همسایه هستند که اجناس جدید و جالبی برای عرضه دارند. در بازار شبانه با وجود فرصت انتخاب خیلی زیاد در یک مکان و قیمت مناسب و ارزان اجناس (مثل تی شرت،جنس های بدلی طراحان معروف، وسایل برقی ارزان و غیره) شانس پیدا کردن بعضی از سوغاتی های خاص و منحصر به فرد بسیار بالاست.

بازار شبانه جی جی گرین JJGreen Night market

 بازار شبانه جی جی گرین از دو بخش، بازار فضای آزاد و دیگری بارهایی که نوشیدنی های محلی سرو می کنند، تشکیل شده است. در حالیکه تعداد زیادی از بارها و فروشگاه های ثابت در تمام طول هفته باز هستند، دیدن بازار در شب های پنج شنبه تا یکشنبه یک تجربه ی کامل تری از خرید خواهد بود. در بازار شبانه جی جی گرین، لباس های دست دوم و مدل هایی از ماشین های قدیمی ، آثار هنری، عتیقه جات و اجناس قابل اضافه کردن به کلکسیون را می توانید به قیمت خیلی ارزان پیدا کنید.

بازار شبانه سیار فیشرمن ویلج Fisherman Village Walking Street

بازار شبانه فیشرمن ویلج، احتمالا معروفترین بازار هفتگی جزیره ی ساموئی است که جمعیت عظیمی از توریست ها و تایلندی ها را جذب خود می کند. بازار سیار فیشرمن، در بخش قدیمی دلپذیر جزیره به اسم بوفوت قرار دارد و یک بازار دوست داشتنی است و می توانید دستفروش هایی که غذا می فروشند، رقاص ها، هنرمندان و طبیعتا انواع مختلفی از اجناس را ببینید که با قیمت عالی به فروش می رسند. در بازار سیار فیشرمن، می توانید از کارهای دستی منحصر بفرد گرفته تا کار طراحان معروف و در بین آنها تعداد زیادی از گزینه های جالب را ببینید.

بازار شبانه ی سیار چیانگ ما یی Chiang Mai Walking Street

بازار سیار چیانگ مایی، بیشترین فضا از این شهر قدیمی دوست داشتنی را به خود اختصاص داده است و از دروازه ی شرقی تا ورودی معبد فراسینگ، به طول کمی بیشتر از یک کیلومتر بازار سیار چیانگ مایی امتداد دارد. در بازار سیار چیانگ مایی می توانید ترکیبی از اسنک های خیابانی، لباس، صنایع دستی و اجناس دیگر را  پیدا کنید و جو حاکم بر بازار شبانه ی چیانگ مایی، جوی خونگرم و صمیمی می باشد.

بازار شبانه چیانگ رایی Chiang Rai Night Bazaar

بازار شبانه ی چیانگ رایی، چهار بلوک از این شهر را پوشش می دهد و  مجموعه ی وسیعی از منسوجات محلی و فرهنگی ارائه شده است. در بازار چیانگ رایی می توانید انواعی از صنایع دستی از قبیل شال گردن بافتنی، کیف های قلاب دوزی، جواهرات نقره، روتختی، کیف پول، لوازم جانبی و آثار هنری، همراه با انواع تی شرت ها، وسایل برقی، و کار طراحان معروف را پیدا کنید. بازار شبانه چیانگ رایی همچنین دارای دو استیج (صحنه نمایش) فضای باز برای اجراهای فرهنگی، بار و رستوران است. فروشنده های بازار چیانگ رایی نزدیک غروب آفتاب شروع به چیدن اجناس شان می کنند ولی از ساعت 7 شب به بعد بازار شلوغ می شود.

بازار شبانه آخر هفته پوکت Weekend Market  Phuket

بازار شبانه آخر هفته پوکت که محلی ها به آن ناکا مارکت یا تالاد تایی روت(Talad Tai Rot) می گویند، بزرگترین بازار شبانه جزیره پوکت است. مجموعه ی گسترده ای از اجناس، کالاهای دست دوم، عتیقه، اجناس دزدی و تعداد زیادی دستفروش که غذای محلی سرو می کنند را بازار شبانه ی پوکت در بر می گیرد. عمدتا در بازار آخر هفته شبانه پوکت، غرفه ها  دارای سقف فلزی راه راه  هستند تا در فصل های بارانی خشک بمانند اما وقتی غرفه شلوغ می شود، این سقف ها باعث می شوند هوای داخل غرفه خفه شود.

بازار شبانه سیار پوکت Phuket Walking Street

بازار شبانه ی سیار پوکت، یکی از کوچک ترین و آرام ترین بازار های شبانه در تایلند است که دقیقا در قلب شهر قدیمی پوکت از گذشته تا به امروز، به خاطر آرایش و چیدمان زیبایی که دارد، یکی از بهترین ها در نوع خود باقی مانده است. ساختمان های رنگارنگ جاده ی تالانگ یک پس زمینه ی زیبا برای فروشندگان بوجود آورده است و موسیقی سنتی همراه با رقص و شیرین کاری نیز اجرا می شود. بازار شبانه پوکت مکانی بسیار عالی برای خرید سوغاتی های منحصر بفرد و اسنک های خیابانی با قیمت کم است.

بازار شبانه سیار کرابی Krabi Town Walking Street

بازار شبانه ی سیار کرابی در امتداد خیابان ماهاراجه سوئی هشتم، در زمینی 2000 هزار متری و دقیقا پشت فروشگاه طبقاتی Vogue در مرکز شهر کرابی قرار دارد و حدود 50 غرفه دارد که در این غرفه ها انواع مختلفی از محصولات و غذای خیابانی فروخته می شود. بازار سیار کرابی، جمیعت بسیار زیادی را به این منطقه ی کوچک می کشاند. چون اجناسی که در بازار سیار کرابی پیدا می شود، بسیار متنوع است، باعث شده که بازار سیار کرابی یک بازار هفتگی قابل توجه  باشد. اجناسی  شامل انواع  تی شرت و شلوار، کیف دستی های چرم دست دوز، ابزار های باغبانی و جواهرات، در بازار سیار کرابی فروخته می شوند. بازار سیار کرابی به  گردشگران اجازه می دهد تا با زندگی مردم جنوب تایلندآشنا شوند و هنر هنرمندان محلی را کشف کنند که برای فروش محصولات خود به بازار سیار کرابی می آیند.

بازار شبانه سیکادا Cicada Market

بازار سیکادا، تماما به هنر و آثار هنری اختصاص دارد و به عنوان یک بازار روباز، استعداد های هنری اهالی هوآهین(Hua Hin) و کسانی که آزادی را در آثارشان به تصویر کشیده اند را دور هم جمع می کند. در کنار بازار می توانید مصنوعات دست ساز، گالری هنری، مشروب فروشی و اجرای موسیقی زنده را بینید و فقط شبهای آخر هفته برپا می شود. بازار سیکادا در جاده ی Phetkasem در نیمه راه بین شهر هوآهین Khao Takiab قرار دارد.

مناطق و محله های پاتایا تایلند

پاتایا شهری بندری و زیبا در تایلند می باشد که از توریست پذیرترین شهرهای تایلند محسوب می گردد. وجود بازارهای خیابانی و محلی، مراکز خرید لوکس و مدرن، بازارهای شبانه و بازاهای شناور روی آب و … از یک طرف و وجود جاذبه های گردشگری و تفریحی مختلف نظیر اماکن دیدنی متعدد، مراکز تفریحی و سرگرمی نظیر شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی و … از طرفی دیگر موجب شده است تا سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا و خصوصا ایران، به پاتایا سفر نمایند. سوال متداول برای مسافرانی که اولین بار از تور پاتایا تایلند استفاده می کنند، اینستکه به راستی ” بهترین منطقه پاتایا برای اقامت در هتل کدام است؟ “. هر چند پاتایا از نظر وسعت و بزرگی به اندازه شهر بانکوک نیست، اما انتخاب یک محل اشتباه برای اقامت میتواند فرصت لذت بردن از سفری آرامش بخش را از شما بگیرید و در تمام مدت سفر از این انتخاب اشتباه ناراحت باشید. در این مطلب سعی شده است که با این دیدگاه، مناطق مختلف پاتایا تایلندمعرفی گردد و خلاصه ای راجع به نکات مثبت و منفی آنها توضیح داده شود. چنانچه قصد سفر به پاتایا و استفاده از تور تایلند را دارید، این مطلب را حتما مطالعه بفرمایید.

منطقه ساحلی Pattaya Beach پاتایا تایلند

منطقه ساحلی پاتایا در جنوب پاتایا قرار دارد و بواسطه وجود خیابان معرفی به نام واکینگ استریت (Walking Street)، به محله شب زنده داری و خوشگذرانی در پاتایا معروف است. در منطقه ساحلی پاتایا هتل ها و محل های اقامت زیادی با رنج قیمتی مختلف واقع شده اند و اکثر کسانی که به پاتایا سفر می کنند، ترجیح می دهند در این محل اقامت داشته باشند. علاوه بر تعداد زیاد هتل، رستوران های بزرگ، مراکز خرید و ساحل بسیار دنج و جذابی نیز در منطقه ساحلی پاتایا وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

net-thai-net-pattaya-areas-1

منطقه ساحلی جومتین Jomtien پاتایا تایلند

منطقه ساحلی جومتین پاتایا منطقه ای آرام و ساحلی در  می باشد که دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی، رستوران ها و هتل های متعددی می باشد. منطقه ساحلی جومتین پاتایا منطقه ای خانواده پسند می باشد و دارای ساحلی طولانی، جاده های آرام و پارک ساحلی مفرح می باشد. جاذبه های دیدنی زیادی نیز در منطقه ساحلی جومتین پاتایا واقع شده اند که بعنوان نمونه می توان از کوه بودا، بازار شناور پاتایا و تعدادی از معابد و موزه های پاتایا نام برد. همچنین هتل های ارزان قیمت 3 و 4 ستاره متعددی نیز در منطقه ساحلی جومتین پاتایا وجود دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

net-thai-net-pattaya-areas-2

منطقه وانگ آمات و ناکلوا Naklua & Wong Amat پاتایا تایلند

منطقه وانگ آمات پاتایا دارای بهترین ساحل در پاتایا می باشد چراکه دارای ساحلی زیبا و متشکل از دریا پاک و آرام، شن و ماسه نرم و امکانات جانبی نظیر رستوران ها و استراحتگاه های ساحلی زیاد می باشد. منطقه وانگ آمات پاتایا عمدتا دارای هتل های از نوع 5 ستاره می باشد و هتل های ارزان تر و با قیمت کمتر، بیشتر در مناطق دور از ساحل و منطقه ناکلوا پاتایا وجود دارند. هر چه از منطقه وانگ آمات پاتایابسمت شمال رویم ساختار کلی منطقه، سنتی تر می شود و تبدیل به خیابان های باریک و با مغازه ها و خانه های قدیمی و چوبی می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

11 مکان گردشگری در پاتایا تایلند که می توانید از دیدنشان لذت ببرید

پاتایاتایلند، دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که شامل آیین های سنتی تایلند و ماجراجویی های مدرن می باشد. در پاتایا می توانید با شرکت در پارتی های خیابانی یا بازدید از گنجینه های مذهبی و تحسین و ستایش آنها، اوقات خود را سپری کنید و با روش هایی به کشف طبیعت، هنر، علوم و فرهنگ بپردازید که تا به حال هیچ وقت تجربه نکرده اید. می توانید از دیدن زیبایی بکر جنگل های گرمسیری لذت برده یا افسون زرق و برق صحنه نمایش یک کاباره شوید. لیست ما از بهترین جاذبه های پاتایا فقط نمونه ای از جاذبه های بی شماری است که می توانید در این منطقه پیدا کنید. بسیاری از آیتم های آمده در لیست ما مواردی هستند که منحصر به کشور تایلند هستند.

تفریحات خیابانی در پاتایا تایلند

تفریحات خیابانی در پاتایا و مناظری که می بینید و صداهایی که می شنوید را در هیچ جای دیگری از کشور تایلند نمی توانید پیدا کنید. شهرهای دیگر ادعا می کنند که آنها هم جاذبه های خیابانی از نوع خودشان را دارند، اما هیچ کدام از آنها در مسافتی به اندازه 500 متر نمی توانند چنین سرگرمی هایی داشته باشند که در جاده ساحلی پاتایا پیدا می شود. درجاده ساحلی بعد از ساعت 18:00 ترافیک بسیار شدید می شود چون تقریبا تمام ساختمان های دو طرف جاده و همینطور خیابان های فرعی به تفریحات شبانه اختصاص دارند. در روز برعکس است و به دلیل تعطیلی این مراکز تفریح شبانه جاده کاملا خلوت است. جاده ساحلی در شب با نور لامپ های نئون زنده می شود، موسیقی از هر سبکی از هر طرف با صدای بلند به گوش می رسد و اجراهای خیابانی هم فراوان دیده می شوند.

پناهگاه حقیقت در پاتایا تایلند

بنای پناهگاه حقیقت پاتایا، یک بنای ساخته شده از چوب ساج است و در واقع از یک حقیقت فلسفی حفاظت می کند که اهمیت دین، فلسفه و هنر را بیان می کند. پناهگاه حقیقت، بنای زیبایی است که نشان دهنده تلاش و مهارت انسان می باشد و مخصوصا وقتی به این نکته پی می برید که هیچ کدام از چوب های به کار رفته در ساختمان با مواد شیمیایی از آسیب ها محافظت نشده اند، یعنی اینکه با کامل شدن یک قطعه، قطعه دیگری به خاطر شرایط گرمسیری هوا از بین می رفت و دوباره باید جایگزین می شد.

نمایش اجرای زنده تیفانی در پاتایا تایلند

نمایش اجرای زنده تیفانی در تئاتر بزرگ پاتایا اجرا می شود که دارای لابی بسیار بزرگی است. اجرا کننده های نمایش، لباس های جالبی می پوشند که تزئیناتی مثل پر و بال به آنها اضافه می شود و نمایش طی یک ساعت نفس گیر پر از صدا و رنگ و نور اجرا می شود.

باغ استوایی نونگ نوچ در پاتایا تایلند

باغ زیبای نونگ نوچ پاتایا که 2/4 کیلومتر مربع می باشد، پر از نمونه هایی از گل های قابل توجه و باغ های تماشایی در تایلند است. تیم مسئول باغ نونگ نوچ پاتایا، مکررا برنده جوایز بین المللی برای طراحی باغ شده است و طراحی باغ نونگ نوچ، الهام گرفته از سبک باغ های قرن هفدهم فرانسه می باشد. باغ استوایی پر از گونه های کاکتوس، بونسا و نخل های استوایی است و همچنین بیش از 670 گونه ارکیده بومی و پیوندی وجود دارد. در باغ باشکوه نونگ نوچ پاتایا، یک نمایش استعداد عالی از فیل ها و نمایش منظم رقص کلاسیک تایلندی، بوکس و درام را می توانید ببینید.

بازار شناور پاتایا تایلند

نام صحیح آن “بازار شناور مناطق چهارگانه“است، زیر بخش های این بازار 100 هزار متر مربعی، چهار ناحیه اصلی تایلند یعنی شمال، شمال شرقی، مرکزی و جنوبی هستند. بازار شناور پاتایا به شکل مغازه و  غرفه هایی است که سوغاتی، میوه، غذا، آثار هنری، صنایع دستی، کارت پستال و لباس می فروشند. بقیه درون روستای آرامی ساکن هستند که با راهروهای پوشیده و پل های محکم، آنها را در دو طرف به هم وصل می کند.

معبد فرا خاو یای (تپه بودای بزرگ) پاتایا تایلند

در معبد فرا خاو یای پاتایا، مجسمه بزرگی از بودا وجود دارد که واقعا شایسته لقب بودای بزرگ است و این مجسمه، بزرگترین مجسمه بودا در منطقه با ارتفاع 18 متر است. این مجسمه، 100 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و از بالای تپه نظاره گر سواحل پاتایا و جومتین است. مجموعه معبدی در اطراف بودای طلایی نشسته، وجود دارد که به خاطر زنگ های زیاد، عود در حال سوختن و تعداد بی شماری از مجسمه های کوچکتر، بسیار مورد توجه توریست ها می باشد. معبد فرا خاو یای، تنها یک مکان توریستی نیست، بلکه  یک معبد فعال است که محلی برای عبادت به اینجا می آیند.

پارک های آبی پاتایا تایلند

پاتایا شهری است که دارای پارک های آبی قابل توجهی می باشد و همچنین بزرگترین پارک آبی تایلند با دو جین سرسره آبی را دارد. بزرگترین و بهترین پارک های آبی، شامل پارک آبی رامایانا و پارک آبی شبکه کارتونی آمازون است که فقط 20 دقیقه با شهر پاتایا فاصله دارند، درون هر پارک آبی، رستوران و مجموعه ای از امکانات مناسب خانواده ها وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پارک های آبی پاتایا حتما این مطلب را مطالعه نمایید.

چشم انداز پاتایا تایلند

چشم انداز خاو پاتایا در تپه پراتاناک، بهترین چشم انداز منطقه را دارد و منظره ای که از این تپه می بینید،در شب و روز زیباست. مطلع باشید که برای دیدن این چشم انداز، تنها نیستید و عده زیادی مثل شما برای مشاهده این منظره به تنهایی یا به همراه تور آمده اند. اگر می خواهید در سکوت و آرامش از دیدن این منظره زیبا لذت ببرید، بهترین زمان وقتی است که تورها باید برگردند و اگر کمی صبور باشید، براحتی این فرصت را بدست می آورید چون تورها فقط 10 تا 15 دقیقه توقف دارند.

جزیره مرجانی پاتایا تایلند

اگر به شما بگویند که یک دریای آبی نیلگون و یک ساحل بکر و طبیعی به دور از ساختمان های بلند و تمدن تصور کنید، پاتایا احتمالا آخرین جایی است که به ذهن تان می آید و این تصور تا زمانی صحیح است که جزیره مرجانی لارن پاتایا را کشف نکرده باشید. جزیره زیبای لارن که به آن جزیره مرجانی هم می گویند واقع در7/5  کیلومتری غربی ساحل پاتایا، مکانی بکر و آرام برای کسانی می باشد که از شلوغی و توسعه بیش از حد سواحل خسته شده اند. به خاطر نزدیکی جزیره مرجانی لارن به پاتایا، توریست ها می توانند براحتی صبح ها به جزیره بروند و چند ساعت استراحت و از مناظر زیبا لذت ببرند و غروب به ساحل پاتایا بر گردند.

هنر در بهشت پاتایا تایلند

هنر در بهشت تمام فرضیه های قدیمی در مورد اینکه یک گالری هنری باید چگونه باشد را نادیده گرفته است و در عوض هنر را وارد زندگی می کند و بازدید کنندگان از نمایشگاه می توانند با کمک حقه های بصری و بازی با علم مناظر و مرایا به بخشی از آن تبدیل شوند. در هنر در بهشت پاتایا می توانید رویاها را به واقعیت تبدیل کنید، مثلا سوار قالیچه پرنده در بیابان شوید، با دلفین ها ذر اقیانوس شنا کنید یا آخرین کارهای یک شاهکار هنری را انجام دهید.

موزه باور داری یا نه!

موزه باور داری یا نه پاتایا، حاوی بیش از 300 نمایشگاه است که فکر را درگیر می کند و تنها به گفتن داستان های واقعی، نمایش های شوکه کننده و غافلگیر کننده می پردازد و ثابت می کند که حقیقت واقعا عجیب تر از دروغ است. در این موزه پر از شگفتی ها سواری های مفرح، یک موزه مجسمه های مومی، تئاتر متحرک 12 بعدی و بالن سواری بینهایت پرطرفدار را هم می توانید تجربه کنید.

http://net-thai.net/

Table of Contents

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *