چطور کفش بچه بخریم؟

kids-shoes-4

وقتی قرار باشد خودمان کفش بخریم، با چالش خاصی مواجه نیستیم و اگر مشکل اقتصادی خاصی هم گریبان‌مان را نگرفته باشد، چند قدم بیشتر تا خرید یک کفش خوب فاصله نداریم. اما بچه این‌طور نیست. بچه‌ها نمی‌دانند کفش چیست. از کفش خوب هم چیز زیادی نمی‌دانند. نتیجه‌اش می‌شود این‌که، خودتان باید یک کفش خوب برایشان انتخاب کنید، چطوری؟ این مطلب را بخوانید تا متوجه شوید چطور بایدیک کفش خوب برای فرزندتان بخرید.

 

بند دار و پاشنه‌دار ممنوع 

کفش بنددار یا مردانه را بی‌خیال شوید. کفش چسبدار بهترین گزینه است، بچه‌پسندتر هم هست. پاشنه‌بلند و کفش ورنی را بگذارید هروقت کودکانتان خانم یا مرد شد.

بگذارید پا نفس بکشد

دنبال موادی باشید که کاری کنند پوست نفس بکشد. یک جنس چرمی نازک یا پارچه‌ای انتخاب خوبی است. این حرف یعنی دور چرم‌های سفت  که کف پا را داغ می‌کنند و مواد پلاستیکی و شیمیایی که نفس پا را می‌گیرند، بی‌خیال شوید.

حواستان به کف کفش باشد

کف کفش‌ها باید انعطاف پذیر باشد. باید بتوانید راحت کف کفش را خم کنید. کفش‌هایی با کف تخت مفت نمی‌ارزند.

چطور بفهمیم کفش بچه اندازه است؟

بعد از این‌که بچه روی دو پا ایستاد، نوبت آزمایش است که ببینید آیا واقعا کفش اندازه‌ی پای بچه هست یا نه.

  • انگشت کوچک‌تان را بین پاشنه کفش (پشت کفش) فرو کنید. باید به اندازه یک انگشت کوچک جای خالی وجود داشته باشد.
  • در فاصله بین بلندترین انگشت و جلوی کفش باید به اندازه عرض یک انگشت شست شما جا داشته باشد.
  • کفش را کمی بزرگتر بگیرید که پا کمی آزاد باشد.
  • اگر کفش‌ کودکتان پارچه‌ای سعی کنید کمی از پارچه جلوی کفش را با انگشت‌تان بگیرید. اگر نتوانید این‌کار را بکنید احتمالا کفش کمی تنگ خواهد بود.

دیروقت به خرید کفش بروید

بچه‌ها در طول روز زیادی از پاهایشان کار می‌کشند. به همین خاطر هم پا در بعدازظهر یا شب کمی تپل‌تر از صبح است. اگر صبح کفش بخرید، ممکن است شب برای فرزندتان تنگ باشد.

سوراخ را بکاوید!

بعد از این‌که کفش در پای بچه راحت بود و همه‌چیز بر وفق مراد خودتان، کفش‌ها را از پای بچه‌ در بیاورید و ذره‌بین‌طور همه‌جایش را نگاه کنید. مبادا زدگی یا سوراخی داشته باشد که واویلا می‌شود.

منبع: Parents.com

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *