اگر سنک کلیه دارید نصف لیوان از این نوشیدنی معجزه آسا نجات تان خواهد داد!

  طب سنتی

سنگ کلیه یکی از شایع ترین مشکلات مربوط به کلیه‌هاست. زمانی که مواد موجود در ادرار تجمع کنند و به صورت یک جسم جامد در بیایند فرد دچار سنگ کلیه خواهد شد.

اساسا علت تشکیل سنگ کلیه وجود کلسیم، اگزالات و فسفر زیاد در ادرار است.

یکی از مهم ترین توصیه‌ها برای عدم تشکیل سنگ در کلیه‌ها این است که همواره ادرار خود را رقیق نگاه دارید. هیدراته بودن بدن و نوشیدن میزان لازم از آب باعث می‌شود که مواد موجود در ادرار به سنگ تبدیل نشوند.

اما…

می‌خواهم یک نکته طلایی را به شما بگویم! آن نکته این است:

اسید سیتریک دشمن سنگ کلیه

هر چه میزان اسید سیتریک در ادرار بیشتر باشد احتمال تشکیل سنگ کمتر می‌شود. اسید سیتریک هم از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می‌کند و هم سنگ‌های کلیه موجود را در خود به مرور زمان حل خواهد کرد.

همچنین نه تنها شانس تشکیل سنگ کلیه را به صفر می‌رساند، بلکه اجازه نمی‌دهد که مواد موجود در ادرار به سنگ ریز چسبیده و آن‌ها را بزرگ تر کند.

بنابراین رژیم غذایی خود را سرشار از مواد غذایی حاوی اسید سیتریک کنید. حتما می‌پرسید این غذاها چه چیزهایی هستند؟

لیمو ترش

قبلا بارها از خواص بی نظیر و شگفت انگیز لیمو ترش در نت نوشت گفته ایم. این ماده غذایی بی نظیر سرشار از اسید سیتریک است که می‌تواند درمان بی نظیری برای سنگ کلیه باشد. درمان‌های تجویزی برای این بیماری هم چیزی به جز قرص‌های اسید سیتریک نیست.

بنابراین خود را مخصوصا در فصل تابستان از این میوه ارزشمند محروم نکنید.

طرز تهیه

آب یک الی دو عدد لیمو ترش را گرفته و با نصف لیوان آب رقیق کنید و بنوشید. یک بار در روز و یک بار در شب و به مدت یک ماه این کار را انجام دهید و احتمالا سنگی در کلیه تان باقی نخواهد ماند.

منبع: نت نوشت(زهره خانی)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *