سانتوس: بازیکنانم می‌گویند ایران تیم سرسختی است

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
loading...
پرتغال به رونالدو وابسته نیست
سرمربی تیم ملی پرتغال معتقد است که تیمش به یک بازیکن وابسته نیست و اینکه در مصاف با تیم هموطن خود کار سختی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در فاصله سه روز مانده به سومین و آخرین بازی تیم‌ ملی پرتغال در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مقابل ایران، رسانه‌های این کشور با فرناندو سانتوس سرمربی قهرمان یورو ۲۰۱۶ گفت‌و‌گویی انجام داده‌اند.

وی در پاسخ‌ به این سؤال آیا آینده تیم ملی پرتغال در جام جهانی به عملکرد کریستیانو بستگی دارد، اظهار داشت: خیر،‌ من بازیکنانم نگفته‌ام که باید توپ را به کریستیانو بدهند. فقط در بازی مقابل اسپانیا بود که در آن گوئدس صاحب توپ شد و می‌توانست خودش پا به توپ به سمت مرکز میدان برود و دنبال رونالدو می‌گشت تا توپ را به او بدهد. این هم شاید دلیلی خارجی داشته باشد چون او فقط با رونالدو صحبت می‌کند. بازیکنان ما به صورت ناخودآگاه اینگونه فکر می‌کنند که اگر به کریستیانو پاس ندهیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ اعتراف می‌کنم که این رویکرد می‌تواند توام با موفقیت باشد اما تیم ما به رونالدو وابسته نیست.

سانتوس در پاسخ به انتقاداتی که از بازی تیمش مقابل مراکش با وجود پیروزی این تیم صورت گرفته است، عنوان کرد: رونی لوپس (هافبک پرتغالی موناکو) به این سؤال جواب خوبی داد. او گفت:«یادتان هست زمانی که ما همیش خوب بازی می‌کردیم و همیشه هم بد می‌باختیم. من ترجیح می‌دهم که اینگونه ببریم تا اینکه مثل گذشته ببازیم. زنده باد پرتغال».

سرمربی تیم ملی پرتغال در خصوص این موضوع که آیا مصاف تیمش با مراکش می‌تواند زنگ خطری برای دیدار با ایران باشد، عنوان کرد: بیشتر از آنکه بازی ما مقابل مراکش هشدار بوده باشد، بازی اسپانیا و ایران برای ما هشداری عالی بود. این بازی مطمئناً به بازیکنان ما هشدار داده است. بر اساس چیزهایی که در گفت‌و‌گوی میان بازیکنان‌مان می‌شنویم چنین برداشتی داریم چون آنها می‌گویند که ایرانی‌ها بسیار سرسخت هستند. به همین دلیل بازیکنان ما می‌دانند که بازی‌شان مقابل ایران یک بازی بسیار پیچیده خواهد بود.

پرتغال با یک تساوی از بازی‌ مقابل ایران هم صعود می‌کند اما سانتوس تأکید کرد که شاگردانش برای کسب پیروزی به میدان می‌روند نه برای تساوی.

وی اظهار داشت: پرتغال نمی‌تواند برای مساوی گرفتن بازی کند، ما باید برای بردن بازی به میدان برویم و این پیام را به بازیکنانم هم داده‌‌ام. ایران تیمی است که بسیار خوب دفاع می‌کند و در ضدحملات خطرناک است. باید تیمی یکدست باشیم تا از ضدحملات ایران ضربه نخوریم. نباید در ابتدای بازی دست به ریسک‌های غیرضروری بزنیم اما اگر فقط به تساوی فکر کنیم و به دنبال زدن گل و بازی هجومی نباشیم هم این خودش ریسک است چون با این شیوه بازی کردن به ایران اجازه می‌دهیم همان کاری را انجام دهد که در ۱۸ دقیقه پایانی بازی‌اش مقابل اسپانیا انجام داد، همان مقطعی که جلو کشید و من فکر می‌کنم که برای اسپانیا مشکلات زیادی ایجاد کرد.

سانتوس در پاسخ به این سؤال که آیا تیمش بازی مقابل ایران را تحت کنترل خواهد گرفت، تصریح کرد: فکر می‌کنم و امیدوارم که اینگونه باشد. تیمی که می‌‌خواهد برنده باشد، در یک مقطع باید به بازی‌اش سرعت بدهد و در یک مقطع ممکن است سرعت بازی‌اش را کاهش دهد. باید تیمی متوازن و جنگنده داشته باشیم. هدف‌مان این است که نبردهای فردی بیشتری را ببریم و پس از آن از تمام پتانسیل هجومی‌مان استفاده کنیم.

بازی و ترکیب پرتغال در مصاف با ایران تغییرات فراوانی خواهد داشت؟ سانتوس در پاسخ به این سؤال عنوان کرد: اول از همه باید بررسی کنیم و ببینیم که ایران چه کاری می‌خواهد انجام دهد و در این بازی چه رویکردی خواهد داشت. باید ببینیم که آیا آنها از همان ابتدا برای رسیدن به گل تلاش می‌کنند یا اینکه صبر می‌کنند بازی به دقایق پایانی‌اش برسد و آن موقع برای رسیدن به گل دست به ریسک می‌زنند. این چیزی است که حریف‌مان با شیوه بازی‌اش تعیین خواهد کرد.

سرمربی ۶۳ ساله پرتغالی‌ها سپس با سؤالی درباره همتای پرتغالی‌اش در کادر فنی تیم ملی ایران، کارلوس کی‌روش مواجه شد که او گفت: پیش از مسابقه من و او با هم دوست هستیم و بعد از بازی هم دوست خواهیم بود. او از اعتبار فوتبال ایران دفاع خواهد کرد و من از اعتبار فوتبال پرتغال. من می‌خواهم این بازی را ببرم.

سرمربی سابق تیم ملی یونان در پاسخ به این سؤال که آیا آیا آندره سیلوا در بازی مقابل ایران در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت، گفت: این تصمیمی است که من درست قبل از بازی اتخاذ خواهم کرد. با این حال اشتباه است اگر فکر کنیم که یک بازیکن می‌تواند همه چیز را تغییر دهد.

http://footballitarin.com

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *