نگاهی به دیدارهای تدارکاتی تیم ملی ایران

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
loading...
مصاف با غیرجامی‌ها

وبسایت رسمی برنامه نود – ایران پیش از اول بازی‌اش در جام جهانی چهار بازی تدارکاتی خواهد داشت و بازی امروز ایران مقابل ازبکستان تنها دیداری است که در تهران انجام می‌دهد.

ایران پس از صعود به جام جهانی با تیم‌های توگو، روسیه، ونزوئلا، پاناما، تونس و الجزایر بازی دوستانه برگزار کرد. بازی امروز مقابل ازبکستان اولین بازی تدارکاتی ایران در فاز نهایی آماده‌سازی برای جام جهانی است.

ایران ۲۷ روز دیگر در اولین بازی خود در روسیه به مصاف مراکش خواهد رفت و در این فاصله ۲۷ روزه چهار بازی انجام می دهد.
برنامه آماده‌سازی تیم ملی با آنچه کارلوس کی‌روش طراحی کرده بود، تفاوت دارد. کی‌روش تصمیم گرفته بود اردوی تیم ملی از ۱۵ اردیبهشت با حضور بازیکنان شاغل در لیگ آغاز شود.
او در نظر داشت یک هفته پس از شروع تمرینات، تیم ملی در ۲۱ اردیبهشت به مصاف سوریه برود و ۲۸ اردیبهشت نیز با ازبکستان بازی کند. دیدارهای لیگ ‌قهرمانان آسیا و حضور حسابی برنامه‌های سرمربی پرتغالی را به‌هم ریخت.

۲۹ اردیبهشت؛ ایران-ازبکستان(تیم ۸۸ فیفا)

بازی امروز دیدار خداحافظی ملی‌پوشان با هواداران است. تیم ملی پس از این بازی به ترکیه خواهد رفت و در آنجا دو بازی دوستانه جدی و مهم برگزار می‌کند.  کی روش برای شروع کارش بازی با یک تیم آسیایی را در نظر گرفته است. دیداری برای محک زدن بازیکنان در ابتدای اردو و انتخاب نهایی درباره فهرست ۲۳ نفره. ازبکستان البته با نفرات کامل خود به تهران نیامده است، در این سو هم بعید است که کی‌روش از تمامی بضاعت ایران استفاده کند. در رده بندی فیفا ازبکستان ۵۲ پله پایین‌تر از ایران است.

۷ خرداد؛ ایران-ترکیه(تیم ۳۷ فیفا)

دیدارهای مهم ایران  برای آماده شدن برای جام جهانی در استانبول برگزار خواهد شد. ایران در اردوی اروپایی خود ابتدا هفتم خرداد با ترکیه بازی می کند. ترکیه در جام جهانی حاضر نیست ما تیم قدرتمندی است و این بازی یک دیدار تدارکاتی مناسب برای ایران محسوب می شود. در رده‌بندی فیفا ترکیه یک پله پایین‌تر از ایران در پله سی و هفتم است. کی‌روش این بازی و بازی با یونان را دیدارهای مناسبی برای رویارویی با پرتغال و اسپانیا می داند.

۱۲خرداد؛ ایران- یونان(تیم ۴۴ فیفا)

دومین بازی مهم دوستانه ایران در ترکیه مقابل یونان است. یونان هم مانند ترکیه در رسیدن به جام جهانی ناکام بوده اما تیم قابل اعتنایی است. کی‌روش احتمالا در این بازی به ترکیب نهایی خود برای جام جهانی می رسد.

۱۹خرداد؛ ایران- لیتوانی(تیم ۱۳۳ فیفا)

آخرین بازی تدارکاتی ایران یک دیدار کم‌فشار مقابل لیتوانی در روسیه است.  ایران به عنوان اولین تیمی که وارد روسیه می شود ۱۵ خرداد عازم این کشور خواهد شد. کی روش ۱۰ روز تا بازی با مراکش فرصت دارد تا ایران را در کمپ مدرنی که در اختیار دارد آماده کند. در این اردو یک حریف تقریبا آسان برای تیم ملی در نظر گرفته شده است. لیتوانی تیم صد و سی و سوم فیفا است. ۹۷ رتبه پایین تر از ایران.

چهار حریف ایران همه از ایران در رده‌بندی فیفا در جایگاه پایین تری قرار دارند و هیچکدام هم در جام جهانی حاضر نیستند. برخی کارشناسان به این موضوع انتقاد دارند. کی‌روش براساس تفکرات و برنامه هایش این حریفان را انتخاب کرده است و نتیجه این برنامه را باید در روسیه دید.

http://90tv.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *