مواد لازم:
انار      ۳ عدد
آب لیموترش   ۱ عدد
پودر شکر      ۱۷۵ گرم
ویپینگ کرم       ۵۰۰ میلی لیتر

 

اناری که انتخاب می‌کنید هرچی رنگ دونه‌هاش تیره‌تر باشه بستنی خوش‌رنگ‌تر میشه و صورتی‌تر؛ برای آب انار نیاز به ۳/۴ پیمانه یا ۱۷۵ میلی‌لیتر آب انار هست که می‌تونید دو عدد از انارها رو آب بگیرید و انار سوم رو فقط دون کنید و برای تزئین روی بستنی نگهدارید. از آب انار صنعتی با مارک «POM» هم می‌تونید استفاده کنید.
۱
برای گرفتن آب انار، ابتدا انارها رو دون کنید و بعد داخل بلندر یا فودپروسسر، غذاساز بریزید و دکمه پالس رو بزنید. حدود ۱/۵ تا ۲ دقیقه کافیه که فقط چند بار پالس بزنید؛ نمی‌خواهیم هسته‌های انار له و خورد بشه. داخل یک کاسه، صافی کوچیک بگذارید و انارهای آب‌گرفته رو صاف کنید و تفاله رو دور بریزید. آب‌لیمو ترش رو به آب انار اضافه کنید و بعد پودر شکر یا خاکه قند رو به آب انار اضافه کنید و هم بزنید تا کامل خاکه قند حل بشه. چون ممکنه بعضی انارها خیلی خیلی ترش باشه، پس قبلش حتماً بچشید که در این‌صورت از میزان آب‌لیمو ترش کمتری استفاده کنید؛ اناری که من استفاده کردم خیلی رنگ تیره نداشت ولی طعمش شیرین و ملس بود و خیلی ترش نبود و از لیمو زرد رنگ استفاده کردم؛ دقت کنید که لیموهای سبز ترش‌تر هستند.
۲۳
بعد از این‌که آب انار و لیمو و خاکه قند رو مخلوط کردید؛ خامه رو اضافه کنید و با همزن بزنید تا به مرحله سافت پیک برسید و خامه فرم بگیره و اگه ظرف رو وارونه کردید از ظرف برنگرده؛ وقتی خامه می‌زنید جایی می‌رسید که اگر پره‌های همزن رو داخل خامه بزنید می‌بینید خامه به نوک پره آویزون میشه و اگه همزن رو تکون بدید خامه نوک پره کمی خم میشه. این مرحله سافت پیک هست و اگر ادامه بدید به مرحله استیف پیک می‌رسید که خامه نوک تیز سر پره‌های همزن ظاهر میشه برای این بستنی رسیدن تا مرحله سافت پیک کافیه نیاز نیست ادامه بدید. نکته دیگر این‌که باید از خامه با درصد چربی ۳۵ درصد یا بالاتر استفاده کنید و با خامه صبحانه ایران معروف به پاکت صورتی شخصاً تجربه ندارم؛ چون خامه‌های این‌جا ویپینگ کرم هست که خیلی مایع شل و روانی هست و به محض این‌که بزنید خامه فرم می‌گیره؛ توصیه می‌کنم اگه از خامه صبحانه استفاده می‌کنید، حتماً قبلش پره‌های همزن و ظرف‌تون رو داخل فریزر بگذارید و در محیط سرد این‌کارو انجام بدید. خامه فرم گرفته قنادی هم توصیه نمی‌شه چون خودش از قبل شیرین شده. بعد از این‌که خامه فرم گرفت مواد رو داخل یه ظرف درب‌دار بریزید و به مدت ۴ ساعت یا یک شب تا صبح فریز کنید و زمان سرو دونه‌های انار که جدا گذاشته بودید رو لا به لای اسکوپ‌های بستنی بدید و با چند برگ کوچیک نعناع تزئین کنید.
۵