بهترین رستوران های مشهد

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
loading...

در این شهر کجا غذا بخوریم؟

شهریور ۱۳۹۵

یکی از مهمترین سوال‌های هر سفری را غذا و حواشی آن تشکیل می‌دهد. اینکه چی بخوریم و کجا بخوریم؟ کدام رستوران غذایش بهتر است و منویش پر و پیمان؟ کجا بخوریم که خوب بخوریم ولی ارزان‌تر دربیاید؟ تنوع رستوران در شهری مثل مشهد این‌قدر زیاد است که پاسخ دادن به این سوالها را سخت می‌کند. مشهد در بین شهرهای پرمسافر رتبه اول را دارد و همین باعث شده که در هر خیابان چندین رستوران ببینید. رستوران‌هایی که هرچند انتخاب‌های زیادی را پیش رویت قرار می‌دهند، اما به همان نسبت کار را برایت دشوار می‌کنند و از خودت می‌پرسی حالا کدام از این هزار رستوران بهتر است؟ اگر مسافر مشهد هستید پیشنهاد می‌کنیم غذای این پنج رستوران را از دست ندهید. با اسنپ تریپ همراه باشید و با بهترین رستوران های مشهد آشنا شوید:

پدیده شاندیز

رستوران پدیده شاندیز

سفر با کباب گره خورده است و در تاریخ ثبت نشده ایرانی جماعت سفر برود و از کباب غافل شود، بخصوص اگر پای شیشلیک در میان باشد. تکه‌های دنده گوساله را منظم به سیخ می‌کشند و روی آتش قرار می‌دهند. صدای چکیدن آب دنده روی آتش و بویی که راه می‌افتد، هر آدمی را  برای خوردنش بی‌قرار می‌کند. موطن شیشلیک شهر مشهد و بهترین جایی که می‌شود همچین کبابی خورد رستوران پدیده شاندیز است.

به عبارت بهتر اگر مشهد بروید و به پدیده شاندیز سری نزنید گویی آنطور که  باید مناسک سفر را به جا نیاورده‌اید. شیشلیک‌بازها می‌گویند شاندیز در ارائه غذا خساست به خرج نمی‌دهد، کم نمی‌گذارد و شیشلیک بسیار لذیذی دستت می‌دهد و رمز موفقیت هم همین است. این رستوران در شهر شاندیز و در منطقه خوش آب و هوا و پر دار و درختی قرار گرفته که از مشهد ۳۶ کیلومتر فاصله دارد. هم رستوران ایرانی  دارد و هم رستوران بین‌المللی و لمکده، رستوران تابستانی و باغ پرندگانش که از هرگونه‌ای در آن هست، آن را به مجموعه کاملی تبدیل کرده است. قیمتها در اینجا تقریباً بالا هستند.

آشکده یاران

آشکده یاران گناباد مشهد

هرچند اینطور جا افتاده که در سفرها آش را باید در جاده خورد و هر شهر آنقدر تنوع غذایی دارد که دیگر نوبت به آش نمی‌رسد، اما صف طویل جلوی آشکده یاران گناباد در بلوار معلم نرسیده به میدان دانش مشهد عکس این نظر را ثابت می‌کند. آشکده یاران گناباد جزو معروف‌ترین رستوران‌های مشهد است که در سال ۱۳۸۹ باز شده و از آن زمان به بعد به به خاطر تنوع بالای آش‌ها به انتخاب همیشگی مسافران مشهد تبدیل شده است.

در اینجا هر نوع آشی می‌شود پیدا کرد، از آش رشته و شله قلمکار تا آش بادمجان و ماست و گوجه و شله مشهدی و آش‌هایی که در عمرتان یکبار هم طعمشان را نچشیده‌اید، به خاطر همین هم هست که می‌گویند در انتخاب آش باید دقت کرد. تنوع بالاست و ریسک زیاد. هرچند همان‌ها هم به دلتان می‌نشیند چون اینجا آش بد دست کسی نمی‌دهند و برای اطمینان از کیفیتش همین بس که آشکده یاران برنده کاسه سیمین از جشنواره ملی آش شده که هرساله در زنجان برگزار می‌شود. قیمتها پایین است و تقریبا هر ساعت از روز که بروید آماده سرویس دادن هستند، به غیر از ماه رمضان‌ها که باید زود به خود جنبید که آش فرد اعلا گیرتان می‌آید.

پسران کریم

رستوران پسران کریم

یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های مشهد، پسران کریم است. رستورانی که چلوماهیچه و چلوگوشت‌های معروفی دارد. مرحوم کریم قاسم زاده از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۶ مدیریت رستوران را بر عهده داشت و بعد از او پسرانش چراغ کسب و کار را روشن نگه داشتند و دو رستوران دیگر هم به رستوران قبلی اضافه کردند. شعبه اصلی در بلوار خیام ۲۳ و دو شعبه دیگر در برج آلتون و انتهای خیام شمالی و مجتمع مروارید تاسیس کردند و آوازه‌شان به خاطر چلوماهیچه‌هایی که خیلی‌ها می‌گویند فرمولش جادویی است و رمز موفقیتش در دارچین و پیاز داغ فراوان آن است، در ایران پیچید.

در اینجا هم همان رسم رستوران پدیده شاندیز حاکم است یعنی هر پرس آنقدر پر و پیمان است که کفاف دو نفر را می‌دهد و گاهی دیده شده که مردم به دلیل پرخوری نای بلند شدن نداشته باشند. قیمتها در این رستوران متوسط است و این را هم باید اضافه کنیم که رستوران همیشه آنقدر شلوغ است که برای خوردن غذا باید در صف بایستید. چندهتل در نزدیکی این رستوران هست که از آن جمله می‌توان به هتل همای دو اشاره کرد.

سید و  پسران

دیزی سید و پسران جاغرق

دیزی، غذای هوس‌انگیزی است که هرچند در سفرها چندان مورد استقبال مواقع نمی‌شود اما وقتی پای دیزی خوب به میان بیاید قضیه فرق می‌کند. بخصوص دیزی سنگی که در باغ سرسبز و خوش آب و هوایی سرو شود. دیزی سید و پسران در مشهد همه این ویژگی‌ها را دارد. دیزی را در ظروف سنگی و از صبح زود بار می‌گذارند و در آن گوشت تازه و فراوان می‌ریزند که حسابی چرب شود و درکنارش ماست و ترشی هم جا می‌دهند و کل این بسته قیمت بسیار کمی دارد. رستوران سید در ابتدای جاده جاغرق، سال ۱۳۷۴ افتتاح شده و انواع و اقسام کباب‌ها را هم در منویش گنجانده ولی دیگر اینجا دیزی حرف اول را می‌زند و کباب به فراموشی سپرده می‌شود.

از دیگر  بهترین رستوران های مشهد:

رستوران راستگو، آدرس: بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد ۲۳ و ۲۵

رستوران احسان: آدرس: خیابان احمد آباد.مقابل هتل هما

https://blog.snapptrip.com

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *