شهر رویایی هال اشتات

https://youtu.be/BbrJ2zjYdLE

خدایا منو ببخش که اینقدر بد فیلم میگیرم ۳
اینبار شهر رویایی هال اشتات
شهر هال اشتات در استان اوبر اوستریش در اتریش به مساحت ۵۹,۸۳ کیلومتر مربع در ۲۹۹ کیلومتری وین و در ۷۳ کیلومتری شهر سالتزبورگ در ساحل غربی دریاچه ای به همین نام قرار گرفته . این شهر ۷۵۴ نفر جمعیت داره و خونه هاش و کوچه های تنگ و باریکش در قرن ۱۶ میلادی بر لب دریاچه زیبای هال اشتتر زه ساخته شده و یکی از توریستی ترین شهر های اتریش به حساب میاد.
چینی ها, اینقدر این شهر رو دوست دارن که در چین, درست کپی همین شهر رو با همین اسم ساختن اما با این وجود, هنوزم در این شهر از هر ۱۰ نفر, ۹ نفر توریست های چینی هستن که با دوربین این ور و اونور میدون.
این شهر از جانب یونسکو در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است .

من بار اولی که از بادایشل ۲۸ کیلومتر زدم با ماشین به سمت این شهر روانه شدم, به علت پیدا نکردن محلی برای پارک کردن ماشین, مجبور شدم بدون حتی پیاده شدن از ماشین, دوباره برگردم به باد ایشل.
البته در این شهرک, گاراژ ها و پارکینگ هایی وجود دارن که معمولا میشه ماشین ها رو در اونجا پارک کرد اما از شانس من در اون روز بخصوص همشون پر بودن و نمیذاشتن کسی وارد پارکینگ ها بشه!
چونکه مصمم بودم که حتما این شهر زیبا و بیاد موندنی رو ببینم , بعد از ۲-۳ روز دوباره شانسم رو امتحان کردم , دیدم که خیلی ها ماشین ها رو خارج از شهر کنار جاده پارک کردن, منم وقتی دیدم یک ماشین از یکی از این پارکینگ ها دراومد, فورا ماشین رو همونجا تو جاده پارک کردم و یک کیلومتری پیاده رفتم تا به اول شهر رسیدم!
این شهر تقریبا مثال ماسوله خودمون بر دامنه کوه ساخته شده با این تفاوت که اونجا در ماسوله بام یک خونه, حیاط خونه بالاییست ولی اینجا اینجوری نیست, قسمت بالایی هال اشتات مثل شهر های دیگه خیابون داره و مغازه و این حرفا اما من فقط از پایینش فیلم برداری کردم چونکه بعد از بالا رفتن از چند تا پله به روغن سوزی افتادم و از خیر قسمت بالای این شهر گذشتم.
اینم بگم که من وقتی که اونجا راه میرفتم اینقدر تحت تاثیر زیبایی این شهر قرار گرفته بودم که حتی میگفتم , هال اشتات از ونیز قشنگ تره!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.