آیا فکر کرده اید که بسیاری از چیزهایی که درباره ی زیبایی گفته می شود ممکن است نادرست باشند ؟

آیا امکان دارد که چین و چروکها یک روزه از بین بروند؟

آیا یک دفعه پوست شما مانند یک فرد معروف درخشان خواهد شد ؟

برداشت عموم مردم از زیبایی داشتن پوست درخشان و بدون عیب و نقص است. بمباران تبلیغات برای فروش محصولات آرایشی و زیبایی باعث گیج شدن همه ی ما شده است.

در طول سالیان دراز همه ی ما بر این باور بوده ایم که رژیم غذایی ما بر زیبایی تاثیر خواهد داشت . چه چیزی می خوریم ؟ چه چیزی می نوشیم ؟ چقدر می خوریم و می نوشیم ؟ چقدر می خوابیم ؟ کیفیت خواب و تمام کارهای روزمره ای که به طور غیر عادی انجام می دهیم بنابراین بررسی هر حرکت کوچک ممکن است مشکلات بزرگی را ریشه یابی کند. مشاوره های مجلات و وب سایت ها لزوما درست نیستند. بعضی از این موارد درست هستند و بعضی ها غلط می باشند. در ادامه به مواردی که حقیقت ندارند و در مورد زیبایی بیان می شوند اشاره می گردد تا از مشکلاتی که بعدا پیش خواهد آمد جلوگیری کنید.

واریس ها در ناحیه پا ایجاد می شوند:

اگر کسی به شما بگوید که جمع کردن پاها موقع نشستن (چهارزانو) باعث ایجاد واریس می شود کاملا اشتباه است چرا که علت اصلی ایجاد واریس ایستادن طولانی مدت بر روی پاها می باشد. وقتی برای طولانی مدت می ایستید شبکه عروقی شما باید جریانی زیادی از خون را وارد رگ ها کند و باعث می شود قسمت هایی از رگ با این جریان خون زیاد گرفته شوند. موارد ژنتیکی ، بارداری، آسیب دیدن قسمت هایی از بدن و چاقی باعث آسیب دیدن رگ ها می شوند.

کندن موی سفید باعث بیشتر شدن آن می شود :

بعضی از افراد چند تاری از موهایشان پیش از سن معمول میان سالی سفید می شود.. سفید شدن مو چیزی است که برای همه ی ما ممکن است در هر زمانی پیش آید. اما این عقیده که اگر یک موی سفید را بکنید در آن منطقه موهای سفید دیگری می روید کاملا نادرست است زیرا کندن یک موی سفید باعث روییدن همان مو در همان منطقه می شود. در واقع زود سفید شدن بستگی به این دارد که آیا بدن شما گرایش به زود سفید شدن دارد یا خیر

نوشیدن آب به تنهایی برای مرطوب نگه داشتن پوست مناسب است :

در واقع نوشیدن آب سبب می شود که بدن شما سالم و منظم باشد ولی به معنی مرطوب نگه داشتن پوست بدن نیست. پوست نیاز به مقدار کافی چربی نیز دارد. تا سطح پوست نرم و درخشان بماند. بنابراین استفاده از کرم های مرطوب کننده نیز لازم است تا رطوبت از دست رفته باز گردد.

کرم ها خط هایی که جهت کشیده شدن پوست ایجاد شده اند را از بین می برند :

کرم های زیادی وجود دارند که برای از بین بردن خط هایی که بر اثر کشیدگی پوست ایجاد شده اند ، در بازار فروخته می شوند. خط هایی که ناشی از کشیدگی پوست می باشند ممکن است به علت حاملگی و یا چاق شدن ناگهانی باشند و این کشیدگی باعث از بین رفتن بافت های کلاژن و الاستین می شود و چون این بافت ها در زیر لایه پوست قرار دارند بنابراین کرم به آن ها نفوذ نخواهد کرد.

حقیقت این است که علائم ناشی از کشیدگی پوست بر اثر وزن کم کردن یا اضافه وزن زیاد با کرم از بین نخواهد رفت .

استفاده ی مداوم از لاک باعث زرد شدن ناخن ها می شود:

در واقع وقتی برای مدت طولانی از لاک استفاده می کنید ناخن شما رنگدانه های لاک را به خود می گیرد و روی ناخن لکه ایجاد می کند. همچنین ناخن های شما نیاز دارند تا اکسیژن به آن ها برسد تا سالم رشد کنند. البته زرد شدن ناخن ها موقتی خواهد بود و از بین می رود.

تنها کرمی که بر روی آن نوشته شده ” در شب استفاده شود” باید در هنگام شب مورد استفاده قرار گیرد:

واقعیت این است که تفاوت بین کرم روز و شب فقط در SPF است که کرم شب SPF ندارد.

محصولات مراقبت از پوستی وجود دارند که مانند بوتاکس عمل می کنند:

باید گفته شود که فقط بوتاکس مانند بوتاکس عمل می کند هیچ محصولی جای ماده ی قابل تزریق بوتاکس را نمی گیرد.

مژه هایی که خودشان فر دارند بر اثر استفاده از ریمیل می شکنند :

در حقیقت لایه ای از ریمیل بر مژه ها ، آن ها را از هر گونه مشکل حفظ می کند.

پوست شما به محصولاتی که استفاده می کنید عادت می کند و بعد از مدتی اثر نخواهد داشت :

پوست هرگز به هیچ محصول آرایشی عادت نمی کند برای مثال برای اولین بار که محصولی را استفاده کرده اید ممکن است احساس کنید پوستتان سوزن سوزن شده است ولی دفعات بعد این احساس را نداشته باشید این نشان دهنده ی این نیست که دیگر آن محصول بر پوست شما نتیجه نخواهد داد.

هشت ساعت خواب به کاهش وزن شما کمک می کند:

اگر شما ۸ ساعت بخوابید درست است که چیزی نمی خورید ولی به همان نسبت کالری هم نمی سوزانید اگر شما پس از بیدار شدن غذای ناسالم بخورید ۸ ساعت خواب باعث از بین رفتن اثر نامطلوب تغذیه ناسالم نمی شود.

اثر محصولات زیبایی موقتی است :

اثر آن ها ممکن است چند ساعت یا چند روز یا مادامی باشد که از آن ها استفاده می کنید . خیلی از موارد موثر در سالم نگهداشتن پوستتان ، به شیوه ی زندگی شما بر می گردد که شامل ورزش، رژیم غذایی مناسب ، الگوی خواب مناسب و مراقبت های بهداشتی می باشد. در واقع پوست شما آینه ای از درون شما است.بنابراین برای اینکه چهره ای بی عیب و نقص داشته باشید به آنچه که در داخل بدنتان رخ می دهد دقت کنید.

http://rozanehonline.com

دیدگاهتان را بنویسید