گروه سرگرمی ROZANEH

 

ـ شکلات را در وعده صبحانه مصرف کنید

خبر خوب برای کسانی است که عاشق شیرینی هستند و ممکن است در خوردن آن برای خود یکسری محدودیت هایی را ایجاد کرده باشند.

www.ROZANEHONLINE.com

پیشنهاد نمی کنیم که یک شکلات تخته ای را بطور کامل هر روز بعد از بیدار شدن بخورید ، می توانید هرروز تکه ای از آن را جدا نموده و مصرف کنید. حتی می توانید در خانه اسموتی شکلات و یا حتی شکلات تخته ای خانگی با اضافه نمودن بادام درست کنید. پس خوردن یک ماده شیرین آن هم به شیوه سالم شما را راضی نگه می دارد.

ـ یک تکه بزرگ انتخاب کنید

گروه سرگرمی ROZANEH

تفاوتی ندارد که سالاد باشد و یا سوپ یا خورش همیشه سعی کنید که سبزیجات خود را در سایزهای بزرگ برش دهید زیرا زمان کمتری برای آماده سازی آن لازم است که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند و علت این است که تکه های بزرگ سبزیجات به زمان بیشتری جهت جویده شدن و تلاش بیشتری نیاز دارند و می تواند به شما کمک کند که از خوردن غذا لذت ببرید همچنین این امر سبب می شود که شما کمتر غذا بخورید.

ـ با پول نقد به خرید بروید

www.ROZANEHONLINE.com

با توجه به مطالعات انجام شده توسط محققان کارت اعتباری شما می تواند باعث چاقی شما شود. نتایج این مطالعات نشان داده است که زمانی که شما بیرون می روید وکارت اعتباری اتان هم دائما همراهتان است این خود باعث می شود تا به هنگام دیدن هر گونه مواد غذایی و تنقلات مایل به خریدن آنها باشید و این به افزایش وزنتان کمک زیادی خواهد کرد .برای جلوگیری از این کار بهتر است روزانه مبلغی را به صورت وجه نقد کنار بگذارید و فقط این مقدار را برای خرج آنروز خود در نظر بگیرید و بعد از آن کارت اعتباری اتان را در خانه بگذارید و آنرا با خود نبرید و به این ترتیب خود را مجبور کنید که فقط به اندازه ی پولی که در اختیار دارید می توانید خرید کنید و بیشتر از این برایتان امکان پذیر نمی باشد. استفاده از پول نقد در خرید بجای کارت های بانکی باعث می شود که شما آگاهانه تر خرج کنید در نتیجه مواد غذایی بی ارزش را از سبد غذایی خود حذف نموده و نمی خرید.

-عطر وانیل را فراموش نکنید

www.ROZANEHONLINE.com

می دانید که استفاده از مواد غذایی شیرین و شکردار بر خلاف  رژیم غذایی می باشد . باید گفت عطر وانیل معطر باعث کم شدن اشتها خواهد شد.بر اساس مطالعات انجام شده در بیمارستان سنت جورج در جنوب لندن ،بوی  وانیل به طور قابل توجهی در کاهش اشتها تاثیر خواهد گذاشت و دلیلش این است که بوی وانیل می تواند به از بین بردن هوس خوردن چیزهای شیرین کمک بسیاری کند و به این ترتیب اشتهای ما را برای خوردن مواد غذایی شیرین کاهش دهد.

ـ قبل از غذا آب گرم بنوشید

روزنه آنلاین

تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن یک لیوان آب گرم و یا حتی داغ قبل از غذا باعث می شود که سریع تر احساس سیری به شما دست دهد و در نتیجه غذای کمتری خواهید خورد.

ـ تنهایی غذا نخورید

www.ROZANEHONLINE.com

زمانیکه افراد تنهایی غذا می خورند امکان آن وجود دارد که چندین برابر حالت عادی غذا میل کنند. سعی کنید که حتما در کنار یک نفر غذایتان را بخورید حتی نیازی نیست که با او آشنا باشید. برای نتیجه گرفتن از این شیوه می توانید در پارک ، کافه و یا اتاق استراحت محل کارتان غذا بخورید که افرادی در کنار شما باشند.

بر اساس تحقیقاتی که توسط  محققان دانشگاه ایندیانا ، پنسیلوانیا و دانشگاه اکرون انجام شده است این نتیجه حاصل گردیده است که زنان هنگامی که تنها غذا می خورند و در کنار شوهرشان نیستند غذای آنها بیشتر بوده و این بر خلاف مردان می باشد که این معمولا برای وعده ی غذایی نهار اتفاق می افتد .آنها بر این باورند که زنان زمانی که در کنار مردها می نشیند و غذا می خورند چون خودشان غذا را درست کرده اند و از ترکیبات آن خبر دارند معمولا منتظر آن هستند که ببینند مردان چه واکنشی را در برابر این غذا از خود نشان می دهند و به همین دلیل بیشتر زمان خود را به هنگام سرو غذا اینگونه از دست می دهند.

ـ از غذای خود عکس بیاندازید

گروه سرگرمی روزنه

مواد غذایی و اسنک هایی را که در طول روز مصرف می کنید بر روی یک برگه بنویسید ، بدین صورت از میزان کالری مصرفی خود در طول روز آگاهی خواهید داشت. حتی با عکس گرفتن از وعده های غذایی خود می توانید در انتهای روز میزان مواد مصرفی خود را بررسی نمایید.

– سراغ در خروجی فروشگاه بروید

www.ROZANEHONLINE.com

دفعه بعد که وارد یک فروشگاه مواد غذایی می شوید، به جای ورود به راهروهای ورودی سراغ راهروهای انتهای فروشگاه بروید! چرا؟به خاطر این که صاحبان فروشگاه عموماً مواد غذایی پر شکر و فراوری شده را در ابتدای فروشگاه قرار می دهند و هر چه ماده غذایی سالم مثل: تخم مرغ، ماهی و گوشت و را در انتها و راهروهای کناری فروشگاه قرار می دهند! دفعه بعد که به یک فروشگاه بزرگ رفتید این موضوع را بررسی کنید!

-یک آینه مقابل محل نشستن تان روی میز غذا قرار دهید

گروه سرگرمی روزنه

تحقیقات نشان می دهد که مقدار غذا خوردن در مقابل آینه، نزدیک به یک سوم کاهش پیدا می کند. به نظر می رسد نگریستن در آینه موجب انعکاس برخی استانداردهای درونی و اهداف می شود، و به شما یادآوری می کند که اصلا چرا در حال تلاش برای کاهش وزن هستید.

-اطرافتان را با رنگ آبی پر کنید

گروه سرگرمی ROZANEH

یک دلیل بسیار خوب برای اینکه چرا فست فودهای کمی هستند که دکور آبی داشته باشند، وجود دارد: چه باور داشته باشید یا نه، رنگ آبی و توابعش، مهارکننده های اشتها هستند!. بنابراین شام را در بشقاب های آبی سرو کنید، در حال خوردن لباس آبی بپوشید، و میزتان را با رومیزی آبی بپوشانید. در مقابل از رنگ های قرمز، زرد، و نارنجی در محل غذاخوری دوری کنید. مطالعات نشان می دهد که آنها شما را تشویق به خوردن می کنند.

-خودتان را محکم ببندید

http://www.rozanehonline.com

باید گفت غذا خوردن در لباس خواب لزوما باعث چاقی خواهد شد . با پوشیدن لباس های گشاد مانند شلوار و لباس خواب باعث خواهید شد که چاقی ها و برآمدگی های بدن شما کمتر نشان داده شود و طرف مقابل با دیدن اندام شما تصور کند که شما لاغر شده اید و مدام شما را به خوردن انواع میان وعده ها و انواع غذاها تشویق کند.به این ترتیب باید گفت پوشیدن لباس های چسبان و تنگ باعث خواهد شد که شما هرگز از هیکلتان غافل نمانید و سعی داشته باشید که به تناسب اندامتان کمک کنید چرا که در لباس تنگ کوچکترین عیب در اندام به احتی نشان داده می شود.

شما می توانید راز تناسب اندام گورو والری (مربی فرانسوی تناسب اندام و لاغری بدون بدنسازی) را امتحان کنید: “برخی از زنان فرانسوی، هنگام بیرون رفتن برای شام روبانی را به دور کمر خود و یا زیر لباس های خود می بندند. این آنها را نسبت به شکم خود هشیار آگاه نگه می دارد، به خصوص اگر روبان نسبت به اولش شروع به تنگ ترشدن کند!

– در شبکه های اجتماعی ثبت نام کنید

www.ROZANEHONLINE.com

اگر شما هنوز جزء کسانی هستید که در فیس بوک یا اینستاگرام ثبت نام نکرده اند همین الان این کار را انجام دهید .چرا که تحقیقات نشان می دهد که ثبت نام در چنین سایتی می تواند به کم کردن وزن کمک بسیاری کند زیرا شما مجبور هستید دائما عکس های خود را در این سایت که یک رسانه ی کاملا اجتماعی می باشد قرار دهید و در نتیجه این شما را مجبور خواهد کرد که سعی داشته باشید اندام و هیکل مناسبی داشته باشید و با این انگیزه که می خواهید تمام لباس های مورد علاقه ی خود را بپوشید و عکس بیاندازید و بعد هم در این سایت قرار دهید به دنبال این هستید که به حفظ تناسب اندامتان کمک بسیاری کنید.

– با دستی که معمولاً کار می کنید، غذا نخورید


یک مطالعه جدید جالب روش مقابله ساده ای برای بدون توجه خوردن، که اغلب با تماشای تلویزیون یا فیلم همراه می شود، ارائه می کند: فقط دستی را که با آن غذا می خورید، عوض کنید. حالا کمتر می خورید. پژوهشگران یک بسته پاپ کورن تازه یا پاپ کورن یک هفته مانده سرد، مرطوب و اسفنجی را به صورت رندم در دست علاقه مندان به فیلم و تلویزیون دادند. آنها اغلب گفتند در طی تماشای فیلمها پاپ کورن را چه تازه و چه مانده، تا آخرش خوردند. اما در آزمایشی دیگر، دانشمندان دریافتند که وقتی از افراد خواسته شد برای خوردن از دست دیگرشان استفاده کنند، 30 % کمتر خوردند.

– در سکوت غذا بخورید

گروه سرگرمی روزنه
پژوهشی نشان داد که خوردن در محیط پر صدا باعث می شود سریعتر غذا بخوریم به طوری که مغز ما گاهی اوقات نمی داند سیر شده ایم تا جایی که بیش از حد غذا می خوریم. این دلیل خوبی است برای اینکه در طول غذا خوردن حتی تلویزیون را خاموش کنیم. یک مطالعه در سال 2009 مشخص کرد که وقتی حواس مردم با تماشای تلویزیون یا استفاده از کامپیوتر در طول نهار خوردن پرت می شود، در مقایسه با افرادی که در هر وعده غذایی حواسشان به غذایشان است، احتمال اینکه بعداً در طی روز میان وعده بخورند، بیشتر می شود.

– رژیم خمیر دندان بگیرید

www.ROZANEHONLINE.com
به جای دسر شیرین بعد از غذا، دندانهایتان را با خمیردندان با طعم نعناع مسواک کنید. طعم نعناع علائمی به این مفهوم می فرستد که در این وعده غذایی سیر شده اید و به فرونشاندن هوس خوردن کمک می کنند. به علاوه، طعم نعناع به خوبی با اکثر غذاها آمیخته نمی شود و بنابراین غذا طعم خوب خود را از دست می دهد، احساس تمیزی و تازگی دندانها بسیار لذت بخش است و گاز زدن شکلات یا شیرینی ها دیگر ارزش از دست دادن تمیزی دهان و دندان را نخواهد داشت.

http://rozanehonline.com

دیدگاهتان را بنویسید