0
(0)

سفید کردن دندان به روشن شدن دندان‌های شما کمک می‌کند و لکه‌ها و تغییر رنگ ایجادشده را از بین می‌برد.

چرا از سفیدکننده‌ی دندان استفاده می‌شود؟

لایه‌ی خارجی دندان مینای دندان نام دارد. رنگ طبیعی دندان بر اثر انعکاس و پراکنده شدن نور در مینا ایجاد شده و با رنگ عاج دندان در زیر مینا ترکیب می‌شود. ژن شما بر ضخامت و نرمی مینای دندان اثرگذار است، مینای نازک‌تر اجازه می‌دهد رنگ بیشتری از عاج دندان نشان داده شود. مینای نرم‌تر یا سخت‌تر بر بازتاب نور و در نتیجه رنگ دندان اثرگذار است.

هر روز یک لایه‌ی نازک روی مینای دندان شکل می‌گیرد و سبب ایجاد لکه‌ها می‌شود. مینا همچنین دارای منافذی است که لکه‌ها را در خود نگه می‌دارد.

اصلی‌ترین علت زرد شدن یا لک شدن دندان عبارت است از:

استفاده از تنباکو

مصرف نوشیدنی‌های تیره مانند قهوه، نوشابه، چای

مراقبت نادرست از دندان‌ها

افزایش سن باعث می‌شود با نازک شدن مینا و تیره شدن عاج، دندان‌ها روشنی خود را از دست دهند.

همچنین گاهی ممکن است لکه‌ها داخل دندان ایجاد شوند. سفیدکننده‌ی دندان بیشتر برای لکه‌های سطحی مؤثر است.

آماده شدن برای سفید کردن دندان‌ها

مشکلات دندان می‌توانند بر موفقیت حاصل از سفید کردن دندان مؤثر باشند. برای مثال قبل از سفید کردن دندان باید سوراخ‌ها پر شوند زیرا ماده‌ی سفیدکننده می‌تواند از نواحی فاسد شده عبور کند و به بخش‌های داخلی دندان برسد. اگر لثه‌های شما عقب‌رفته‌اند ریشه‌های آشکارشده‌ی دندان‌ها ممکن است زرد یا بدرنگ دیده شوند. مواد سفیدکننده آن‌ها را تغییر نخواهند داد.

اگر دندان خراب و یا عقب رفتگی لثه دارید سفید کردن دندان می‌تواند باعث حساس شدن دندان‌های شما شود. همچنین سفیدکننده‌ها روی روکش‌های دندان سرامیکی یا چینی اثری ندارند.

سفید کردن دندان می‌تواند در خانه یا در دندانپزشکی انجام شود. در مطب دندان‌پزشک شما در ابتدا احتمالاً از دندان‌هایتان عکس می‌گیرد. این کار به او کمک می‌کند تا پیشرفت درمان را تحت نظر داشته باشد. همچنین دندان‌پزشکتان دندان‌های شما را چک کرده و از شما سؤالاتی می‌پرسد تا متوجه علت ایجاد لکه‌ها شود.

سپس پزشک دندان‌های شما را تمیز می‌کند. این کار باکتری‌ها، مواد غذایی و ذرات ریز مانده روی دندان‌ها که لکه ایجاد کرده‌اند را پاک می‌کند. پس از اتمام کار سفید کردن دندان‌ها شروع می‌شود.

برای سفید کردن دندان در خانه دندان‌پزشک برای شما قالبی می‌سازد تا ژل سفیدکننده را دقیقاً نزدیک دندان‌های شما نگه دارد. ژل‌های خانگی سفیدکننده باید برای دو یا سه هفته روزانه استفاده شوند.

چگونه این کار انجام می‌شود؟

دو فرایند کلی برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد. سفیدکننده‌ی ویتال روی دندانی است که عصب‌های زنده دارد و سفید کردن غیرویتال برای دندان‌هایی است که عصب‌کشی شده‌اند و دیگر عصب زنده ندارند.

درمان ویتال

رایج‌ترین روش ویتال استفاده از ژلی است که مستقیماً روی سطح دندان زده می‌شود. این محصول دارای هیدروژن پروکسید است. این کار در مطب یا در خانه انجام می‌شود. در مطب می‌توان از ژل‌های سفیدکننده‌ی قوی‌تر استفاده کرد. یک نور یا لیزر مخصوص ژل را فعال می‌کند و اجازه می‌دهد فرآیند سفیدکنندگی سریع‌تر اتفاق بیفتد.

در مطب اغلب این کار 30 تا 90 دقیقه زمان می‌برد. شما نیاز به 1 تا 3 بار نوبت دارید. تعداد جلسات به روش مورداستفاده، میزان لکه‌ها و مقدار سفیدی دلخواه شما بستگی دارد. انواع متفاوت لکه‌ها نیاز به روش‌های درمانی مختلف دارند.

در ابتدا پزشک ماده‌ای می‌مالد که از لثه‌ها مراقبت می‌کند. سپس ماده‌ی سفیدکننده روی دندان‌ها زده می‌شود.

برخی مواد سفیدکننده با نور لیزر فعال می‌شوند، نورهای مخصوص یا گرمای حاصل از نورها. پس از زدن ماده‌ی سفیدکننده دندان‌پزشک نور را روی دندان‌های شما می‌تاباند. اگر دندان‌ها بد تغییر رنگ داده باشند شاید از شما بخواهد در خانه برای چند روز تا چند هفته به کارهای لازم برای سفید کردن دندان‌ها ادامه دهید

برای انجام کار در خانه پزشک چیزی به شما می‌دهد که دقیقاً فیت دندان‌هایتان می‌شود. یک ارتباط نزدیک کمک می‌کند ماده‌ی سفیدکننده با دندان‌های شما در تماس بماند.

این دهانه با ژل‌های سفیدکننده پر می‌شود. شما باید برای چند ساعت در روز از آن استفاده کنید. اغلب پس از یک یا دو هفته به سفیدی دلخواه خود خواهید رسید.

سفیدکنندگی غیرویتال

روش ویتال شاید باعث تغییر رنگ دندان‌هایی که عصب‌کشی شده‌اند نشود زیرا لکه‌ها از داخل دندان ایجادشده‌اند. در این موارد پزشک از روش متفاوتی استفاده می‌کند که دندان را از داخل سفید می‌نماید. او یک ژل سفیدکننده داخل دندان قرار می‌دهد و یک پوشش موقت دور آن می‌گذارد. دندان برای چند روز در این حالت می‌ماند. شاید نیاز باشد این کار تکرار شود تا دندان به رنگ دلخواه شما برسد.

http://wiki.5040.ir

آیا این مطلب رو دوست داشتید؟

لطفآ با ماوس برین روی قلب ها , اول ببینین زیر قلب ها چی مینویسه بعدا کلیک کنین که اشتباهی رای ندین , ۵ قلب عالی, ۱ قلب خیلی بد

متوسط رای ها 0 / 5. Vote count تعداد آرا : 0

تا حالا کسی رای نداده, شما اولین نفر باشید !

واقعا متاسفیم که این مطلب رو دوست نداشتین, اگراشتباهی ۱ دادین در قسمت کامنت همین نوشته بنویسین تا بلاک نشین !

خواهشا, پیشنهاد بدین چطوری بهترش کنیم اگر از ما جواب میخواین ایمیل آدرستون رو اینجا بنویسین

Tell us how we can improve this post? خواهشا, پیشنهاد بدین چطوری بهترش کنیم اگر از ما جواب میخواین ایمیل آدرستون رو اینجا بنویسین

SWYIVY Rainbow Bottom Casual Shoes Woman

High Top Sneakers Cavans for USD 15.74

دیدگاهتان را بنویسید