آووکادو ، فقط خوش طعم نیست و منفعت های بسیار عالی دارد. آووکادو بهترین و مفیدترین چربی ها را دارد، پتاسیم موجود در آن از موز هم بیشتر است، سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است.

آووکادو به جای …

به جای مایونز

ما از سس مایونز در تهیه بسیاری از غذاها استفاده می کنیم، از سالاد تن و تخم مرغ گرفته تا سالاد مرغ. اما سس مایونز حاوی چربی های ناسالم است و استفاده از آن برای برخی از افراد، منع پزشکی دارد.

به جای مایونز از آووکادو استفاده کنید. هم طعم و بافت مورد نظر ما را به غذا می دهد و هم چربی موجود در آن از نوع چربی های سالم است. برای این کار، کافی است که کمی آووکادو را به صورت خمیر در آورده و اگر این خمیر، سفت تر از میزان انتظار بود، یک قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید.

به جای پنیر

البته پنیر به خودی خود، یک ماده غذایی ناسالم نیست اما در مواردی که پنیر پرچرب یا شور است، بهتر است که با احتیاط مصرف شود. بعضی از افراد، عادت دارند که پنیر را همراه با نان، سبزیجات و حتی در کنار گوشت، مصرف کنند.

شما می توانید هر از گاهی از آووکادو به جای پنیر استفاده کنید (مخصوصاً اگر مشکل کلسترول و پرفشاری خون دارید). آن را قطعه قطعه کرده و به جای پنیر در تهیه ساندویچ از آن استفاده کنید.

به جای کره

این مورد را می توان یک معجزه تلقی کرد. ما می توانیم به جای کره در تهیه کیک از آووکادو استفاده کنیم. به این ترتیب، به جای اینکه کیک ما حاوی مقدار زیادی چربی اشباع و مضر باشد، از چربی خوب (چربی غیر اشباع مونو) در تهیه اون استفاده شده است. امروزه انواع و اقسام دستورهای پخت کیک وجود دارند که به جای کره از آووکادو در تهیه آن‌ها، کمک گرفته شده است.

https://ashpazbashy.com

دیدگاهتان را بنویسید