استفاده از بوتاکس جهت امور زیبایی امروزه بسیار رایج است. با فواید، عوارض و طول مدت اثر تزریق بوتاکس آشنا شوید.

پارسه گرد: دکترها سال‌ها است که از بوتاکس برای درمان موفقیت‌آمیز چین و چروک‌ های صورت استفاده می‌کنند. بوتاکس نام تجاری سم تولیدشده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. نام‌های تجاری دیگری مانند دیسپورت و زئومین نیز وجود دارند.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟

بوتاکس ارتباط بین سلول‌های عصبی و ماهیچه‌ها را مسدود می‌کند. ماهیچه تزریق شده ارتباطی با سیستم عصبی ندارد و این باعث نرمی و آرامش چروک‌ها می‌شود. بوتاکس بیشتر برای خط‌های روی پیشانی، خطوط اطراف چشم و خطوط اخم استفاده می‌شود. چین و چروک‌های ناشی از آسیب‌های نور خورشید به بوتاکس واکنشی نمی‌دهند.

فرآیند بوتاکس چگونه رخ می‌دهد؟

دریافت بوتاکس فقط چند دقیقه زمان می‌برد و به بیهوشی نیازی ندارد. بوتاکس با سوزن به ماهیچه‌های مشخص شده تزریق می‌شود.

اثر کامل بوتاکس به سه تا هفت روز زمان نیاز دارد و بهتر است حداقل یک هفته قبل از آغاز فرآیند، از مصرف الکل اجتناب کنید. همچنین باید مصرف آسپیرین و داروهای ضدالتهاب را دو هفته قبل از درمان متوقف کنید تا مانع کبودی شود.

تزریق بوتاکس چقدر دوام دارد؟

تأثیر بوتاکس چهار تا شش ماه ماندگار است. به مجرد اینکه فعالیت ماهیچه کم‌کم به حالت عادی برگردد، خطوط و چین و چروک‌ها شروع به‌ظاهر شدن می‌کنند و درمان مجدد لازم خواهد شد. با گذشت زمان، خطوط و چروک‌ها اغلب کمتر می‌شوند، زیرا ماهیچه‌ها به استراحت عادت داده می‌شوند.

عوارض جانبی بوتاکس چیست؟

کبودی موقت شایع‌ترین عارضه جانبی بوتاکس است. سردردهایی نیز که ظرف 24 تا 48 ساعت تمام می‌شوند ممکن است اتفاق بیفتند، اما این به‌ندرت پیش می‌آید. درصد کمی از بیماران ممکن است دچار افتادگی پلک شوند. این مورد نیز به‌طور معمول ظرف سه هفته پایان می‌یابد. افتادگی پلک‌ها به‌طور معمول هنگامی رخ می‌دهد که بوتاکس به اطراف حرکت می‌کند، بنابراین، محل تزریق شده را تا 12 ساعت بعد از تزریق نمالید و برای 3 تا 4 ساعت دراز نکشید.

به چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کرد؟

افراد باردار، شیرده یا کسانی که بیماری‌های دستگاه عصبی دارند نباید بوتاکس دریافت کنند. از آنجا که بوتاکس برای همه چین و چروک‌ها کاربرد ندارد، اول باید با یک پزشک مشورت کنید.

بدون اینکه از مواد غیر طبیعی استفاده کنید، راهکارهایی برای کاهش چین و چروک صورت را یاد بگیرید شاید هم بهتر است  به جای اینکه به سراغ کرم‌های گران‌قیمت ضد چروک بروید، راه حل‌های طبیعی کاهش چین و چروک را آزمایش کنید.

عناصر محرمانه مقابله با افزایش سن و جلوگیری از افزایش چین و چروک صورت به شما کمک می کنند جوان بمانید.

http://www.bartarinha.ir/

دیدگاهتان را بنویسید