معرفی بهترین موزه های تهران 

1- موزه طبیعت و حیات وحش ایران از بهترین موزه های تهران برای طبیعت دوستان

آدرس: میدان نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، خیابان موزه

تلفن:-22803539-22833084

ساعت کار:  ۸:۳۰- ۱۲:۳۰ و ۱۳:۳۰ -۲۰:۳۰

سایت : http://www.darabadmuseum.ir/

موزه حیات وحش بهترین موزه های تهران

خوشبختانه موزه در تهران کم نیست و به راحتی لیستمونو با این موزه شروع می کنیم که در سال 1372 برای تشویق به حفظ محیط زیست افتتاح شد. نام موزه های تهران بی ارتباط با ماهیت آن ها نیست و همین طور که از نام این موزه برمیاد به حیات وحش و طبیعت ارتباط داره. نت نظر پیشنهاد می کنه یک روز کامل را برای این موزه بزارین. واقعا نمیشه تو چند ساعت تمام سالن هاش را دید سالن هایی برای همه نوع جانوری که بعضیا منقرض شدن و بسیاری از حیوانات هم زنده بودن. از اون آکواریوم های مارهای کوچولوی بسیار سمی ایرانی خیلی خوشم اومد .

2 – موزه دکتر حسابی بهترین موزه تهران برای علم دوستان

تجریش، خیابان مقصود بیک (دربندی)، چهارراه حسابی، خیابان حسابی، شماره 47

تلفن :22202006-22232676

ساعت کار: 8 تا 16 با هماهنگی

http://www.hessaby.com/

پروفسور حسابی موزه های تهران

موزه در تهران در مورد علم و دانش و شخصیت های برجسته علمی کم داریم. خانه شخصی دکتر حسابی که تقریبا 100 سال عمرشه اینجاست. ساختمان موزه ،خودش آثار باستانیه. به نظر بد نیست برای آشنایی با این نابغه معاصر، سری به اینجا بزنیم جای بزرگی هم نیست ولی آنقدر با صفاست و آنقدر افتخارات  درش وجود داره که نمیشه ازش دل کند. موزه کوچیکه و نمیشه جمعیت زیادی با هم برن 25 تا بیشتر راه نمیده برا همین هماهنگ کنی بهتره. اگر دوست داری با تاریخ معاصر علم در ایران آشنا شی بهترین موزه تهران برای تو موزه حسابی می تونه باشه.

3 – موزه جواهرات ملی ایران : نام موزه های تهران در این مطلب

آدرس : خیابان فردوسی، شماره 213، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خزانه جواهرات ملی

تلفن : 64463785 – 64463870

ساعت کار :  14:00 الی 16:30 – شنبه تا سه ‌شنبه

http://www.cbi.ir/page/1397.aspx

جواهرات ملی ایران - موزه تهران

لیست نام موزه های تهران با موزه جواهرات رنگ دیگه ای به خودش می گیره. نابازدید از موزه برای دیدن جواهراتی که پشتوانه پولی و اعتبار کشور هستن خالی از لطف نیست.جواهرات سلطنتی و جواهرات غنایم جنگی از دوره های مختلف تاریخی همگی اینجا جمع شدن. یک کره جغرافیایی بسیار نفیس که همه کشورها و اقیانوس ها با ریزترین جزئیات و با جواهر ساخته شده از همه چشمگیر تر بود. اینجور موزه ها به دلایل امنیتی جای بچه ها نیس بالای 12 سال را راه میدن حواست باشه. بهترین موزه تهران برای خیلی از خارجی ها و حتی ایرانی ها این موزه تهران هست.

4 – موزه فرش ایران بهترین موزه در تهران برای فرش دوستان

آدرس : تقاطع خیابان دکتر فاطمی‌، و کارگر( ضلع شمالی پارک لاله)

تلفن : 8896 2703

ساعت کار :9 تا 1 به جز دوشنبه ها

http://www.carpetmuseum.ir/

فرش و قالی ایرانی - لیست موزه های تهران

لیست بهترین موزه های تهران رو با موزه فرش ادامه می دیم. معماری ساختمان موزه شبیه دار قالی طراحی شده و یکی از دلایل انتخاب این موزه تهران در لیست موزه های تهران همین معماری جالب آن است. اینجا همه انواع و اقسام فرش های با ارزش و قدیمی و … همه دست بافت و مرغوب هستش. از تالار همکف به عنوان نمایشگاه استفاده میشه پژوهشگاه و کتابخانه، فیلم، اسلاید وخیلی موارد  در مورد فرش که باید خودت  ببینی. یک فرش از دوران هخامنشی هم در موزه فرش هستش که خیلی هنریه. جای شک نیست که بهترین موزه تهران برای فرش دوستان هست.

5 – موزه هنرهای ملی ایران ( حوضخانه باغ نگارستان )

آدرس : میدان بهارستان خیابان کمال المک ساختمان فرهنگ و ارشاد اسلامی

تلفن : ۳۱۱۶۳۲۹

ساعت بازدید : 8 تا 16 به جز 5 شنبه و جمعه

مینا کاری - نام موزه های تهران

این موزه در تهران بیشتر از بیست ساله که به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده. قسمتی از قصری بوده مربوط به زمان فتحعلی شاه که بقیه اش تخریب شده .دوستداران مینیاتور، تذهیب‌، خاتم‌، کاشی‌کاری‌، قالی‌بافی‌، پارچه‌بافی‌، زری دوزی مخمل بافی‌، میناکاری‌، قلم‌زنی و معرق جایی بهتر از حوضخانه باغ نگارستان پیدا نمی کنن.

6 – موزه پول ( تماشاگه پول) : لیست موزه های تهران در این مطلب

آدرس : بلوار میرداماد خیابان میرداماد نرسیده به پل میرداماد

تلفن : ۸۷۷۴۷۴۵

ساعت بازدید : 8و نیم تا 20

پول و اسکناس - موزه در تهران

لیست نام موزه های تهران به موزه پول می رسه. موزه پول بی شک یکی از انتخاب های ما در لیست موزه های تهران هست و دیگه از اسمش پیداست چه جور موزه ایه ولی فقط سکه و پول در موزه نیست یک سیر تاریخی از ایران را هم نشون میده. یک بخشی هم شامل ارز های خارجی با نقشه ملل و پرچم و خیلی اطلاعات مفید برای اهلش داره .راستی میدونستی اسکناس طلا هم داشتیم !

7 – موزه رضا عباسی

آدرس : خیابان شریعتی، روبروی دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

تلفن : 88463001 تا 3

ساعت بازدید :9 تا 18 به جز دوشنبه ها

http://www.rezaabbasimuseum.ir/

 بهترین موزه تهران

این موزه بیشتر برای دوستداران  هنر و فرهنگ ایرانی می تونه جالب باشه. بخش مرمت آثارش هم از جالبترین قسمتای موزه اس که به  بازسازی نقاشی‌ها، اشیای فلزی و کتاب‌های خطی  مشغوله. زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اداره میشه و بهتره خودت ببینی.

8 – موزه تاریخ ( تماشاگه تاریخ)

آدرس : خیابان ولی‌عصر، بالاتر از بلوار میرداماد،نبش قبادیان

تلفن :8788680

ساعت بازدید : 9 و نیم تا 13 – 14 تا 21 و نیم

موزه تاریخ

لیست موزه های تهران رو با موزه تاریخ ادامه می دیم. آثار تاریخی مربوط به تاریخ معاصر و  آثار قرن 12 و 13 برخی از کشورها و ایران را نگهداری می کنه. قلمدان، کاشی نقش برجسته‌ ، قاب آینه از جنس نقره‌ ، نقاشی‌ های مینیاتور از استاد فرشچیان‌، انواع شمشیر و تفنگ‌ و …را در موزه جمع آوری کردن .بچه های نت نظر میگن :  از قسمت فضای باز و سفره خانه سنتی اش هم می تونی استفاده کنی خاطره میشه.

9 – موزه زمان ( تماشاگه زمان )

آدرس :ولیعصر، خیابان سرلشگر فلاحی ( زعفرانیه)، نبش چهارراه پرزین بغدادی

زمان و ساعت

نام موزه زمان قطعا در میان نام موزه های تهران برجسته است و بی شک یکی از انتخاب های لیست موزه های تهران که باید دید، خواهد بود. سیر تکاملی ساعت و هر چیزی که مربوط به زمان هست را می تونین در این موزه ببینی و بدونی انواع و اقسام ساعت و ابزارهای زمان سنجی، تا نبینی باور نمی کنی در بخش فضای باز این موزه در تهران، ماکت ساعت های ساعت آفتابی، آبی، شنی، سوختی را برای نمایش گذاشتن . بهترین موزه تهران از نظر خیلی ها همین موزه زمان هست.

10 – موزه پست و تلگراف

آدرس: میدان امام خمینی ، خیابان امام خمینی

تلفن : 6700503

ساعات کار: 9 و نیم تا 13 – 14 تا 21 و نیم

تمبر تلگراف

ساختمان این موزه در تهران خودش آثار باستانیه سال 1307 ساخته شده. جای شلوغی از شهر قرار داره و روزانه مردم زیادی از کنارش رد میشن و حتی نگاشم نمی کنن کافیه یک بار همت کنی و بیای داخل باور کن چنان جذب میشی که زمانو از دست میدی.

منبع: http://blog.netnazar.com/

دیدگاهتان را بنویسید