در صورت مسافرت به نقاط مختلف احتمال فراوان پس از مراجعه به آژانس های مسافرتی با اصطلاحاتی روبرو شده اید که شاید معنای آنها برای شما مبهم بوده باشد. در اینجا سعی کردیم به سوالات احتمالی شما در مورد هتل ها پاسخ دهیم.

هتل پانسیون: در شهر قرار گرفته است و تعداد محدودی اتاق و امکانات مانند سالن غذا خوری کوچک کتابخانه و اتاق تلویزیون در آن وجود دارد. از ویژگی های پانسیون ها این است که اتاق را برای ماهانه و یا مدت بیشتری اجاره می دهند و امکان پذیرایی از غیر ساکنین را ندارند. پانسیون ها معمولا قوانین و محدودیت هایی را اعمال می کنند. نظیر محدودیت ورود و خروج در شب و ساعات محدودی که می توان از وعده های غذایی آن استفاده کرد.

یکی از تفاوت های هتل با هتل آپارتمان در امکانات پذیرایی و غذا است. به این صورت که وسایل آشپزی مهیا است و رستوران ندارند. ساکنین هتل آپارتمان قرارداد نمی بندند و هر وقت بخواهند تسویه می کنند و می روند. هتل آپارتمان ها انعطاف پذیری بالایی دارند و شرایط راحت تری نسبت به هتل ها دارند. هتل آپارتمان ها معمولا شبیه هتل ها ساخته شده و تعداد زیادی آپارتمان دارند. اصولا قیمت پایین تری دارند و به مانند خانه مشتریان پنداشته می شوند و به همین دلیل بیشتر وسایل منزل در هتل آپارتمان نیز وجود دارد. نمونه ی دیگری از اقامتگاه ها که در خارج از شهرها قرار دارند متل ها هستند. در متل ها نیازی به لابی وجود ندارد و مسافرین می توانند خودرو خود را در درب اتاقشان پارک نمایند.

اما هتل ها نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند که مهمترین نوع تقسیم بندی بر حسب ستاره است. هتل های 2ستاره. از الزامات این هتل ها تمیزی و راحتی و دکوراسیون منظم است. داشتن تعدادی از آپشن ها مانند تلویزیون رنگی، استخر و خدمات رسانی اتاق ها و ورودی هایی با ظرفیت مناسب و سرویس حمام مناسب حوله و صابون با کیفیت و پرسنل آموزش دیده و رستورانی که در هر وعده غذایی قابلیت سرویس دهی داشته باشد، برای هتل های درجه دو الزامی می باشد.

برای هتل های 3ستاره خدمات کاملی ارائه می گردد و مدیریت خوبی دارد و نیز چشم انداز زیبا و امکانات گسترده از دیگر ویژگی های این هتل ها است. برای این نوع هتل ها نیز مواردی عنوان شده که گرفتن 3ستاره نیازمند داشتن بعضی از آنها می باشد. هال ورودی بزرگ و پذیرش شبانه روزی و مبلمان با کیفیت، سیستم مرکزی تهویه هوا، دارا بودن تشک های عالی و سرویس حمام و ترموستات کنترل درجه دما و وسایل بهداشتی با کیفیت، استخر و امکانات تفریحی و غیره. هتل های چهار ستاره علاوه بر کادر آموزش دیده باید هویتی از خود داشته باشند مورادی که برای هتل های سه ستاره ذکر کردیم و نیز موارد دیگری مانند فضای سبز و هال لوکس و مبلمان بسیار خوب و آثار هنری و فرش های با کیفیت، تنوع غذاها و کیفیت رستوران و سرویس دهی دو مرتبه در روز و غیره از مواردی هستند که هتل های چهار ستاره باید بعضی از آن ها را دارا باشند.

و در نهایت هتل های 5 ستاره که در اولین مکان قرار دارند باید همواره کیفیت و قوانین ثابتی داشته باشد. معماری منحصر به فرد و دارا بودن بیش از صد اتاق و هال ورودی و اتاق مهمان و بسیاری مواردی که برای هتل های درجه پایین تر اسم بردیم و تزیین اتاق ها با اشیاء عتیقه و سه خط تلفن و مغازه و فروشگاه و یخچال های داخل اتاق ها از امکاناتی است که هتل ها برای گرفتن ستاره پنجم باید دارا باشند.

 اتاق های یک نفره در هتل ها سینگل نام دارند و با اختصار SGL نشان داده می شود. اتاق های دو نفره دبل و توئین نام دارند. دبل تختی دو نفره دارد و توئین تختی مجزا دارد و علامت آن DBL است. اتاق سه نفره نیز به نام تریپل و با علامت TPL نشان داده می شود. در برخی از هتل ها نیز اتاقی وجود دارد که سوئیت نامیده می شود سوئیت شامل اتاق خواب و پذیرایی جدا می باشد. اتاق استودیو به اتاقی گفته می شود که کاناپه های آن به صورت تخت خواب در می آیند و حمامی نیز در آن وجود دارد. هتل ها سرویس های متفاوتی را ارائه می دهند. (O.R) یعنی بدون وعده غذایی. (B.B) یعنی اتاقی همراه با صبحانه و یکی از وعده های شام یا ناهار. (F.B) که به معنای ارائه سه وعده غذایی صبحانه و ناهار و شام است. (ALL) نیز اتاقی است که تمامی وعده های غذایی را ارائه می دهند و اصولا در هتل هایی که در سواحل قرار گرفته اند وجود دارد.

http://tour96.net/