دلایل قانع کننده برای اینکه هرگز این ماهیِ پرطرفدار را نخورید

graphicstock.com

دلایل قانع کننده برای اینکه هرگز این ماهیِ پرطرفدار را نخورید_مراقب باشید

اینبار همراه شما به بررسی چهار دلیل قانع کننده پیرامون اینکه چرا از خوردن این غذای دریایی باید دوری کنیم، می پردازیم:

غذاهای دریایی به خصوص ماهی منابع مهم وبزرگ پروتئین و ویتامین هستند. اما طبق نظرکارشناسانه محققین باید از خوردن ماهی تیلاپیا جداً خودداری کرد.

این ماهی پرورشی ارزان قیمت، یکی ازپرطرفدارترین ماهی هاست. اما دلایل علمی نشان دهنده آن است که خوردن این ماهی نه تنها سودمندنیست بلکه مضراتی نیز دربردارد.

 همراه شما به بررسی چهار دلیل قانع کننده پیرامون اینکه چرا از خوردن این غذای دریایی باید دوری کنیم، می پردازیم:

امگا ۳ یا امگا ۶

امگا ۳یکی از رموز سلامتی درسنین میانسالی می باشد. که کمبود آن سبب بروز آلزایمر می گردد.

طبق تحقیقات دانشکده پزشکی دانشگاه Wake Forest گزارشی که از محتوای اسید چرب امگا ۳ موجود درماهی تیلاپیا به دست آمده حاکی از این است که، تیلاپیا از کمترین میزان امگا ۳ برخوردار است و میزان امگا ۶ دراین ماهی بسیار زیاد است. در یک وعده غذایی تیلاپیا، چیزی درحدود یک همبرگر بزرگ و چرب و یا شاید بیشتر از آن امگا ۶ وجود دارد.

تیلاپیا و آلزایمر

یکی از اسیدهای چرب موجود در امگا ۶ این ماهی اسید آراکیونیک می باشد. این اسید آسیب های التهابی قبل از آلزایمر را افزایش می دهد. ولی در ماهی هایی همچون اوزون برون، قزل آلا و یا حتی ساردین و دیگر ماهی ها خبری از این اسید بیماری زا نیست.

پرورش ماهی تیلاپیا

تیلاپیا دومین ماهی پرورشی درجهان است.

دلیلش این است که این ماهی بسیار سرسخت است و به راحتی از هر نوع غذایی که در دسترسش قرار بگیرد تغذیه می کند و زنده می ماند. این بزرگترین و بهترین مزیت برای پرورش دهندگان ماهی است. به این معنا که پرورش دهندگان ماهی نیازی به پرداخت هزینه های سنگین جهت تغذیه تیلاپیا نسبت به دیگر آبزیان ازجمله قزل آلا ندارند. در نتیجه ارزان ترین غذاها و در عین حال بی کیفیت ترین ها را برای تغزیه این جاندار استفاده می کنند.

آنها را با تعداد بالا پرورش می دهند و این سبب انتقال سریعتر بیماری بین آنها شده و از این رو، آنتی بیوتیک بیشتری جهت زنده نگه داشتن آنها استفاده می کنند.

حالا خودتان قضاوت کنید، یک ماهی که تغذیه سالم نداشته و مدام تحت مصرف آنتی بیوتیک بوده آیا ارزش غذایی مناسبی دارد؟

تیلاپیا یکی از عوامل سرطان

این ماهی پرورشی ۱۰ برابر بیشتر از دیگر ماهی ها ناقل مواد سرطان زا می باشد.

با آزمایشات انجام شده برروی مدفوع این ماهی متوجه شدند که مقداربسیار زیادی دیوکسین در بدن این ماهی وجود دارد. دیوکسین یکی از سمی ترین مواد بر روی کره زمین بوده و از دلایل مهم بروز سرطان می باشد.

بامطالعه مطالب بالا بازهم تیلا پیا می خورید؟

بهتر است اگر برای سلامتی خود ارزش قائل هستید، دیگر ماهیان را جایگزین این آبزی پردردسر کنید

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *