همه چیز درباره جاذبه ها و مکانهای گردشگری بابلسر

دیدنی ترین های شهر ساحلی همیشه جذاب بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر , بابلسر، شهری ساحلی در استان مازندران با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، به یکی از مقاصد گردشگری در شمال کشور تبدیل شده است.

شهرستان بابلسر، از شهرهای ساحلی در استان مازندران است که لقب یکی از خوش آب و هواترین مناطق شمالی کشور را به خود اختصاص داده است.
منطقه‌ای بسیار سرسبز و باطراوت که طبیعت بکر و چشم‌اندازهای زیبا و خارق‌العاده‌ی آن،
تمام گردشگران و توریست‌های سراسر جهان را مجذوب و مسحور خود ساخته است.

«مشهد سر» نامی است که در گذشته‌های دور بابلسر را بدان می‌خواندند. برخی معتقدند که به دلیل حضور سر امامزاده ابراهیم (ع)، برادر امام رضا (ع) در این شهر، به این نام شهرت یافته است.
در این شهر می‌توان آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی را مشاهده کرد.

۱. امامزاده ابراهیم (ع)

جاذبه ها و مکانهای گردشگری بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

یکی از جاذبه‌های ارزشمند مذهبی در شهرستان بابلسر،
آرامگاه امامزاده ابراهیم (ع) از فرزندان امام موسی است که به «ابوجواد» نیز شناخته می‌شود.

روایت است که ایشان همراه با خواهرشان در بازار محله‌ی مشهدسر مدفون شده‌اند. عمارت آرامگاه، ساختمانی است به صورت هشت ضلعی که گنبد آن به شکل هرمی با عظمت روی بنای بقعه سوار شده است.
قدمت آرامگاه امامزاده ابراهیم (ع)، نزدیک به ۶ قرن است.

به نظر می‌رسد که قدمت این آرامگاه به قرن نهم هجری قمری بازمی‌گردد و همین امر نشان از تاریخچه‌ی طولانی بابلسر دارد.
از ویژگی‌های این بنا وجود درهای نفیس و ارزشمند،
صندوقی چوبی و کتیبه‌های متعدد است که بر ارزش آن افزوده است.

۳. پل معلق بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

سازه‌ای متعلق به دوران حکومت پهلوی اول در شهرستان بابلسر و در خیابان پاسداران این شهر شمالی قرار دارد که امروزه یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور تبدیل شده است. «پل معلق بابلسر» که نام این اثر تاریخی است، از جنس فلز به صورت معلق و در سال۱۳۱۳ پیش از وقوع جنگ جهانی دوم به همت کارشناسان کشور سوئد و آلمان احداث شد. قرارگیری این اثر تاریخی با طولی بالغ بر ۸۰ متر، ارتفاعی برابر با ۱۶ متر و عرض ۸ متر روی رود زیبای «بابلرود» زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است .
لقب نخستین پل ماشین‌رو را به خود اختصاص داده است.

۵. پارک وحش بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

در خیابان دریا، مجاورت مرکز سرطان‌شناسی شهرستان بابلسر، یکی دیگر از مکان‌های دیدنی بابلسر قرار گرفته است که به صورت خصوصی اداره می‌شود. در واقع این جاذبه‌، «پارک وحش» این شهر ساحلی است که مسئولان آن، حیواناتی همچون گرگ، شیر، شتر، گوش‌سیاه، خرس، میمون و حیوانات دیگری را نگاه می‌دارند.

۶. رودخانه بابلرود و اسکله‌های قایق‌رانی

مکانهای دیدنی بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

قطعا رودخانه‌ی زیبای «بابلرود» یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های توریستی و گردشگری در بابلسر است که باعث تفکیک این شهرستان به دو قسمت شده است. مکانی که خوشبختانه با ایجاد امکانات و تسهیلات مناسب تفریحی در پیرامون آن، یکی از محبوب‌ترین مکان‌های تفریحی در این شهرستان زیبا است. پارک و فضای سبزی که پیرامون رودخانه ایجاد شده است در کنار اسکله‌های قایق‌رانی، سفره‌خانه‌، رستوران‌ و کافی‌شاپ، زیبایی و محبوبیت این منطقه را دو چندان کرده است.

۷. منطقه ساحلی میرود-بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

در فاصله‌ی دو کیلومتری از «بهنمیر» از توابع شهرستان بابلسر، منطقه‌ای بکر، سرسبز،
جنگلی و برخوردار از چشم‌اندازی زیبا قرار دارد که به «منطقه‌ی گردشگری میرود» شهرت یافته است.
این نقطه از خاک کشور در یک چهارراهی قرار گرفته است که به بابل، قائمشهر، کیاکلا و بابلسر متصل می‌شود.
منطقه‌ی گردشگری میرود، عنوان نمونه‌ی منطقه‌ی توریستی بابلسر را کسب کرده است.

جالب است بدانید که میرود، عنوان منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری بابلسر را به خود اختصاص داده است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این منطقه می‌توان تسهیلات ارائه شده مانند آلاچیق‌ها، سکوهای نصب چادر، رستوران، سرویس بهداشتی و پارک مخصوص کودکان اشاره کرد که این مکان را برای اقامت موقت مسافران و گردشگران به مکانی مناسب تبدیل کرده است.

۸. منطقه‌ توریستی کرفون-بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

«منطقه‌ توریستی کرفون-بابلسر»، یکی از مناطق بکر با چشم‌اندازی بی‌نظیر در شهرستان بابلسر است که در فاصله‌ی ۱۳ کیلومتری از جاده‌ی ساحلی بابلسر به ساری، قرار گرفته است. آرامش کم‌نظیر، غروب زیبای خورشید، ساحل زیبا و صدای امواج خروشان لذتی شگرف را به مسافران و گردشگرانی که در این منطقه حضور می‌یابند، خواهد بخشید. از امتیازات ویژه‌ی این منطقه می‌توان به شرکت تعاونی پره کرفون، اشاره کرد که در ساحل قرار گرفته و مسافران می‌توانند با خیالی آسوده، ماهی‌های تازه‌ی دریای خزر را تهیه کنند.

۹. شهرک ساحلی خزر شهر

مکانهای دیدنی بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

یکی از مناطق گردشگری و توریستی در شهرستان بابلسر، در کیلومتر ۶ از این شهرستان به فریدونکنار قرار دارد که به «شهرک خزر شهر» شهرت یافته است. این شهرک که متشکل از بخش شمالی و جنوبی است، به دلیل فاصله‌ی کم از تهران، یکی از مناطق اصلی گردشگری در فصل تابستان و روزهای تعطیل است. آب و هوای فوق‌العاده، قرارگیری در مجاورت دریا و طبیعت کم‌نظیر از جمله ویژگی‌های ارزشمند این شهرک است.
جالب است بدانید که گردشگران برای ورود به این شهرک توریستی،
ملزم به داشتن کارت ورود هستند که باید پیش از عزیمت به این منطقه، به تهیه‌ی آن بپردازند.

۱۰. روستای گالشکلا

مکانهای دیدنی بابلسر

مکانهای دیدنی بابلسر

یکی از جاذبه‌های گردشگری در شهرستان بابلسر، روستای زیبای گالشکلا در بهنمیر از توابع بابلسر است که در فاصله‌ی یک کیلومتری از آن قرار گرفته است. این منطقه از بابلسر را به نام بهشت دامداران می‌خوانند. آب و هوای مطبوع، سرسبزی و نشاط طبیعت پیرامون روستا، چشم‌انداز زیبا و دیدنی و میهمان‌نوازی مردم روستا باعث شده است که گردشگران و مسافران به این ناحیه از شمال کشور سفر کنند.

۱۱. سد لاستیکی عرب خیل

یکی دیگر از تفرج‌گاه‌های محبوب و دوست‌داشتنی بابلسر،
در بهنمیر قرار دارد که به «سد لاستیکی عرب خیل» شهرت یافته است.
پیرامون این سازه‌ که دارای طولی بالغ بر ۵۰ متر و ارتفاعی برابر با ۳ متر از سطح رودخانه است، دارای چشم‌اندازی زیبا و مناظری قابل توجه است که امروزه به یکی از استراحتگاه‌های مناسب برای مسافران و گردشگران تبدیل شده است. جالب است بدانید که تامین آب این سد توسط رودخانه‌ی «تالار» صورت می‌پذیرد .
از رشته‌کوه البرز سرچشمه گرفته و با عبور از شهرهای قائمشهر، کیاکلا و سوادکوه،
به سد عرب خیل در بهنمیر سرازیر شده ,
پس از طی کردن بخش‌های غرب، شرق و جنوب بهنمیر، در ساحل میرود وارد دریای خزر می‌شود.

گردآوری : مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

http://aysam .ir/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *