لیست کامل بیمارستان‌های زنان و زایمان در تهران

4.3
(75)

تمام بیمارستان‌های تهران بخش زنان دارند، اما این چند بیمارستان، به طور تخصصی برای مادران در تهران فعالیت می‌کنند.

 
یکی از دغدغه‌های بی‌شمار مادران باردار، به خصوص در ماه‌های آخر بارداری، انتخاب بیمارستان مناسب برای زایمان است. برای انتخاب بیمارستان مناسب باید به فاکتورهای متفاوتی توجه کنید.

 

هزینه‌ای که برای زایمان درنظر گرفته‌اید، نزدیکی به منزل، پرسنل و تمیزی بیمارستان و مجهز بودن آن از عواملی هستند که تمام مادران دوست دارند برای یک زایمان راحت آن را داشته باشند.
در بسیاری از موارد پزشکان خودشان بیمارستان خاصی را مدنظر دارند و فقط در آن کار می‌کنند. اما به هر حال اگر قرار است خودتان بیمارستان‌تان را انتخاب کنید، بهتر است با بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان در تهران آشنا باشید.
 
البته تمام بیمارستان‌های تهران بخش زنان دارند، اما این چند بیمارستان، به طور تخصصی برای مادران در تهران فعالیت می‌کنند.
بیمارستان آبان
بیمارستان آبان یک بیمارستان خصوصی است که بخش زنان و زایمان و نازایی مجهزی دارد. آزمایشگاه آی‌وی‌اف این بیمارستان بسیار پیشرفته است و در روز تعداد زیادی جراحی نازایی در این بیمارستان انجام می‌شود.
تلفن: ۸۳۸۳۸
آدرس: منطقه۶، خیابان کریمخان زند، خیابان آبان جنوبی
بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان صارم
بیمارستان صارم در حال حاضر بزرگترین بیمارستان تخصصی زنان در تهران است. تمام بخش‌های این بیمارستان به بیماری‌های زنان اختصاص دارد.
کلینیک‌های نازائی، زنان، بارداری‌های پرخطر، اختلالات غدد، کلینیک یائسگی، سرطان‌های دستگاه تولیدمثل، کلینیک پستان، کلینیک مشاوره ژنتیک و کلینیک جراحی پلاستیک شکم، پستان و نواقص مادرزادی دستگاه تولیدمثل جزو کلینیک‌های تخصصی این بیمارستان هستند.
تلفن: ۴۴۶۷۰۸۸۸~۹
آدرس: منطقه ۵، شهرک اکباتان، انتهای فاز ۳
بیمارستان حضرت زینب
این بیمارستان دولتی است و بیمه‌های تامین اجتماعی را قبول می‌کند. انواع روش‌های زایمان در این بیمارستان انجام می‌شود. از زایمان‌های طبیعی بدون درد بگیرید تا سزارین و روش‌های دیگر.
تلفن: ۸۸۸۳۰۱۵۷
آدرس: منطقه ۶ خیابان سمیه، خیابان موسوی (فرصت)، پلاک ۳۹
بیمارستان میرزاکوچک خان
این بیمارستان از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران است. این بیمارستان یک مرکز آموزشی، درمانی تخصصی زنان و زایمان است و بخش‌هایی مثل آی‌وی‌اف، نوزادان هایپر ریسک و ان‌آی‌سی‌یو دارد.
تلفن:۸۸۹۰۰۰۰۲
آدرس: منطقه ۶، خیابان استادنجات الهی (ویلا)، بیمارستان میرزاکوچک خان
بیمارستان هدایت
این بیمارستان دولتی بخش‌های مامایی، بهداشت مادر و کودک و واکسیناسیون دارد و تمام خدمات بستری برای کودکان در درمانگاه‌های تخصصی آن انجام می‌شود. انواع سونوگرافی و ماموگرافی در بخش‌های پاراکلینیک این بیمارستان وجود دارد.
تلفن: ۲۲۵۴۴۱۷۳~۶
آدرس: منطقه ۳، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، تقاطع خیابان هدایت
بیمارستان رویین تن آرش
این بیمارستان دولتی در شرق تهران انواع خدمات درمانی را به مادران و نوزادان ارائه می‌کند. دارا بودن بخش‌های مجهز زنان، نازایی، زایمان و بخش‌های تخصصی نوزادان از ویژگی‌های بیمارستان رویین تن آرش است.
تلفن: ۷۷۸۸۳۲۸۳~۸
آدرس: منطقه ۴، خیابان فرجام، خیابان باغدار نیا، نبش کوچه ۱۶۰/۱ غربی
بیمارستان مهدیه
بیمارستان دولتی این مرکز با تعداد ۱۳۷ تخت در اکثر رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی، خدمات درمانی ویژه بانوان را ارائه می‌دهد. در این بیمارستان بخش‌های تخصصی اورولوژی اطفال و نوزادان، جراحی‌های زنان، غربالگری، نوزادان نارس، حاملگی‌های پرخطر و … وجود دارد.
تلفن: ۵۵۰۶۲۶۲۸
آدرس: منطقه ۱۵، خیابان شوش شرقی، خیابان شهرزاد
بیمارستان مفرح
این بیمارستان وسط یک باغ بزرگ در یاغچی آباد بنا شده و از ابتدای تاسیس آن در ۷۰ سال پیش به عنوان زایشگاه فعالیت داشت. این بیمارستان ۲۰۰ تختخواب دارد و به عنوان بیمارستان تخصصی زنان فعالیت می‌کند.
تلفن: ۵۵۳۱۱۹۲۵~۳۰
آدرس: منطقه ۱۶، یاغچی آباد، خیابان بهمنیار
بیمارستان جواهری
این بیمارستان درمانی آموزشی دولتی بیمارستان بزرگی نیست و فقط ۵۸ تختخواب دارد. اما وجود بخش زایمان بدون درد از ویژگی‌های خاص این بیمارستان است که آن را متمایز کرده است.
تلفن: ۲۲۶۰۱۰۱۶
آدرس: منطقه ۳، خیابان شریعتی، خیابان خاقانی، نبش خیابان عطاری مقدم
بیمارستان مادران
بیمارستان مادران بیمارستان کوچکی است ۳۰ تخت دایر دارد. این بیمارستان در تخصص زنان و زایمان فعالیت می‌کند و در زمینه خدمات جدید زایمان مثل زایمان در آب پیشرو است.
تلفن: ۸۸۷۵۶۴۴۴
آدرس: منطقه ۷، خیابان بهشتی (عباس آباد)، نرسیده به میدان تختی، خیابان کاووسی فر، کوچه آریا وطنی
بیمارستان بابک
بیمارستان بابک در خیابان آزادی واقع شده و بیمارستان و زایشگاهی قدیمی است. این بیمارستان ۶۰ تختخواب دارد و به طور تخصصی در زمینه زنان و زایمان فعالیت می‌کند.
تلفن: ۶۶۰۱۴۸۰۰~۲
آدرس: منطقه ۱۰، خیابان کارون، چهارراه طوس
بیمارستان اکبرآبادی
بیمارستان اکبرآبادی شلوغ‌ترین زایشگاه تهران است. زایمان در آب در شهر تهران اولین بار در بیمارستان اکبرآبادی انجام گرفت. علاوه‌بر این در سال گذشته این بیمارستان به عنوان اولین مرکز دوستدار مادر در تهران انتخاب شد.
این بیمارستان امکانات جالبی دارد. برای مثال می‌توان به حفظ حریم خصوصی مادر که از طریق قرار دادن مادر هنگام زایمان در بخش‌های مجزا به وجود می‌آید اشاره کرد.
تلفن: ۵۵۶۰۶۰۳۴
آدرس: منطقه ۱۲، مولوی، ایستگاه باغ فردوس، نبش خیابان مادر
بیمارستان لولاگر، دولتی
این بیمارستان در مرکز شهر تهران وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران است و ۶ بخش بستری و ۱۱ درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان، مراقبت‌های دوران بارداری و … دارد.
تلفن: ۶۶۳۶۰۲۵۱
آدرس: منطقه ۱۰، خیابان خوش جنوبی، بین خیابان دامپزشکی و آذربایجان
بیمارستان دکتر سپیر
بیمارستان و زایشگاه دکتر سپیر وابسته به موسسه خیریه کانون خیرخواه، از بیمارستان‌های قدیمی تهران است که بخش‌های متعددی دارد. این بیمارستان توسط جامعه یهودیان بنیانگذاری شده است و به تمام هموطنان خدمات ارائه می‌دهد.
تلفن: ۳۳۵۵۷۷۹۹
آدرس: منطقه ۱۲، خیابان مصطفی خمینی، بالاتر از چهارراه سرچشمه، نبش کوچه مرادی

آیا این مطلب رو دوست داشتید؟

لطفآ با ماوس برین روی قلب ها , اول ببینین زیر قلب ها چی مینویسه بعدا کلیک کنین که اشتباهی رای ندین , ۵ قلب عالی, ۱ قلب خیلی بد

متوسط رای ها 4.3 / 5. Vote count تعداد آرا : 75

تا حالا کسی رای نداده, شما اولین نفر باشید !

واقعا متاسفیم که این مطلب رو دوست نداشتین, اگراشتباهی ۱ دادین در قسمت کامنت همین نوشته بنویسین تا بلاک نشین !

خواهشا, پیشنهاد بدین چطوری بهترش کنیم اگر از ما جواب میخواین ایمیل آدرستون رو اینجا بنویسین

Tell us how we can improve this post? خواهشا, پیشنهاد بدین چطوری بهترش کنیم اگر از ما جواب میخواین ایمیل آدرستون رو اینجا بنویسین

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *