برخورد مناسب با ترس کودک از دندانپزشکی!

4.2
(54)

بسیاری از خانواده ها به دلیل ترس کودک از دندانپزشک جهت مراجعه به مطب دندان پزشکی اطفال برای معاینات روتین و یا درمان مشکل دارند. با توجه به تاثیر بیماری دهان و دندان در دوران کودکی بر نحوه‌ی رشد و پرورش کودک برطرف کردن این ترس در کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این مطلب قصد داریم به والدین جهت حل مشکل ترس کودک از دندانپزشک کمک نماییم.

آشنایی با حوزه‌ی دندان پزشکی اطفال
در صورتی که متخصص دندان پزشکی اطفال در محدوده‌ی زندگی شما پیدا می‌شود، مراجعه به مطب وی ارزش دارد. این گونه متخصصین دو سال بیشتر تحصیل می‌کنند تا در مورد مسائل مربوط به حوزه‌ی اطفال تبحر پیدا کنند. این امر به شما به عنوان والدین کودک اطمینان قلب بیشتری می‌دهد. اما مراجعه‌ی قبلی به مطب وی برای آشنایی و راحتی بیشتر کودک نیز مهم است. دیدن همه جا، از اتاق انتظار گرفته تا اتاق معاینه در مطب دندان پزشکی اطفال به آرامش و درمان بهتر کودک شما کمک می‌کند.

 

 

 

بر موارد مثبت تمرکز کنید
برای مراجعه به دندان پزشک، صبر نکنید تا نشانه‌های پوسیدگی دندان در دهان فرزند شما دیده شود. برنامه‌ی منظم معاینات را دنبال کنید تا در صورت بروز مشکل در ابتدای بروز مسئله بتوان آن را راحت‌تر حل کرد. با انجام این کار فرزند شما نیز به مراجعه‌ی منظم به مطب دندان پزشکی عادت خواهد کرد و مسواک زدن صحیح و مرتب به یکی از عادات وی تبدیل خواهد شد.
در صورتی که تا زمان بروز پوسیدگی صبر کرده اید، باز هم به جنبه‌های مثبت مراجعه به مطب دندان پزشکی اطفال اشاره کنید. به فرزندتان توضیح دهید که دندان پوسیده باید ترمیم شود و دندان پزشک می‌تواند از بروز مشکل مشابه برای سایر دندان‌ها جلوگیری کند. وعده‌ی دادن یک پاداش مورد علاقه پس از جلسه‌ی معاینه می‌تواند به جای ایجاد ترس و هراس، آن‌ها را در انتظار رفتن به مطب مشتاق نگه دارد.
هرگز از دندانپزشک به عنوان تهدید استفاده نکنید
گفتن جمله‌ی «اگر به همین روش ادامه دهی، دندان پزشک باید تمام دندان‌های تو را بکشد» برای ممانعت از خوردن شیرینی توسط فرزندتان یا شکستن مقاومت وی برای مسواک زدن بسیار آسان است. اما استفاده از دندانپزشک به عنوان تهدید تنها اضطراب کودکتان را در طول معاینات افزایش می‌دهد. این اضطراب به کل دوران بزرگسالی وی منتقل می‌شود و عادات بهداشت دهان و دندان وی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

آیا این مطلب رو دوست داشتید؟

لطفآ با ماوس برین روی قلب ها , اول ببینین زیر قلب ها چی مینویسه بعدا کلیک کنین که اشتباهی رای ندین , ۵ قلب عالی, ۱ قلب خیلی بد

متوسط رای ها 4.2 / 5. Vote count تعداد آرا : 54

تا حالا کسی رای نداده, شما اولین نفر باشید !

واقعا متاسفیم که این مطلب رو دوست نداشتین, اگراشتباهی ۱ دادین در قسمت کامنت همین نوشته بنویسین تا بلاک نشین !

خواهشا, پیشنهاد بدین چطوری بهترش کنیم اگر از ما جواب میخواین ایمیل آدرستون رو اینجا بنویسین

Tell us how we can improve this post? خواهشا, پیشنهاد بدین چطوری بهترش کنیم اگر از ما جواب میخواین ایمیل آدرستون رو اینجا بنویسین

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *