چطور خشکی لب‌ها را برطرف کنیم؟
نوشته شده توسط مهشید

خشک شدن لب‌ها از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. عوامل مختلفی مثل کم آبی بدن، کمبود برخی ویتامین‌ها، سرمای هوا و آلودگی هوا نیز این مشکل را تشدید می‌کند. برای اینکه اوضاع لب‌های شما از این بدتر نشود حتما باید در مراحل اولیه این مشکل را حل کرده و خشکی لب‌ها را از بین ببرید اما چطور؟ این مقاله را بخوانید تا بدانید چطور خشکی لب‌ها را برطرف کنیم؟

روش‌های مختلفی برای درمان خشکی لب وجود دارد اما قبل از امتحان هر روشی باید علت این خشکی را پیدا کنیم. گاهی بیماری‌های پوستی، حساسیت به ماده‌ای خاص (مثلا استفاده از مایعات لایه بردار روی پوست و تماس بخار این ماده با لب ممکن است باعث خشکی لب‌ها شود) کم آبی بدن و عوامل درونی دیگر ممکن است این عارضه را به وجود آورد. پس اگر خشکی لب‌های شما شدید است به پزشک مراجعه کنید تا علت اصلی آن را پیدا کنید.

چطور خشکی لب‌ها را برطرف کنیم؟

پس از اصلاح تغذیه و دریافت آب کافی در بیشتر موارد خشکی لب‌ها برطرف می‌شوند اما عوامل محیطی مثل خشکی آب و هوا، آلودگی هوا و سرما در کنترل ما نیستند. برای مقابله با این عوامل استفاده از درمان‌های طبیعی توصیه می‌شود.

یک درمان جالب و معجزه آسا استفاده از آب لیموی طبیعی است. کمی لیمو ترش یا آب لیموی طبیعی به لب‌ها بمالید و اجازه دهید به خوبی جذب شوند. پس از چند دقیقه پوسته‌های خشک لب جدا شده و لب‌ها نرم و مرطوب می‌شود. این کار را چند روز تکرار کند تا نتیجه مطلوبی بگیرید.

در کنار این درمان از مرطوب کننده لب مثل وازلین یا بالم لب به طور مرتب به خصوص شب‌ها بعد از مسواک زدن و روزها قبل از خروج از منزل استفاده کنید تا لب‌های شما سالم و نرم باقی بمانند و مجددا خشک نشوند.

http://chibepoosham.com/

دیدگاهتان را بنویسید