طرز تهیه ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا با نخود فرنگی و سوسیس از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که ما طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم. ماهی قزل آلا طعم خوبی دارد و که در کنار سوسیس عالی تر می شود.

مواد لازم و طرز تهیه ماهی قزل آلا :

فلفل پاپریکا به میزان لازم

سیب زمینی  ۳۵۰ گرم

سوسیس  ۱۰۰ گرم

روغن زیتون  ۱ قاشق غذاخوری

لیمو  ۱ عدد

کره ۲۵ گرم

فیله ماهی ۲ تکه

آب مرغ ۱۲۵ میلی لیتر

 

طرز تهیه ماهی قزل آلا
طرز تهیه ماهی قزل آلا

طرز تهیه ماهی قزل آلا

۱- روغن زیتون را در ماهیتابه ای گرم کنید، سوسیس را برای حدود ۲ دقیقه در آن تفت دهید تا ترد شود. سیب زمینی خرد شده و پودر فلفل پاپریکا را اضافه کنید و بگذارید تا برای حدود ۵ دقیقه بپزد (هر از گاهی مواد را هم بزنید).

۲-آب مرغ را اضافه کنید، حرارت را زیاد کنید و برای ۸ تا ۱۰ دقیقه تا آب تبخیر شده و سیب زمینی ها نرم شوند، بپزید. نخود فرنگی را اضافه کنید و آن ها را برای ۲ دقیقه دیگر تا نخود ها گرم شوند، بپزید و کنار بگذارید.

۳-به فیله های ماهی نمک و فلفل سیاه بزنید. در ماهیتابه ای نچسب کره را آب کنید. وقتی کره داغ شد، فیله ها از سمت پوست در ماهیتابه قرار دهید و برای حدود ۸ دقیقه تا ترد و طلایی شوند، بپزید.

۴- فیله ها را بچرخانید و آب نیمی از لیمو را روی آن بچکانید و برای ۱ دقیقه دیگر بپزید. حرارت را خاموش کنید.

۵-مقداری از ترکیب نخود فرنگی و سوسیس را در وسط بشقاب مورد نظر بکشید. یکی از فیله ها را روی آن ها قرار دهید. و با نیمه ی دیگر لیمو سرو کنید.

۶- می توانید سس کاپاریس(یا کیپر) را قبل از شروع پخت ماهی ها آماده کنید و برای تزیین دور بشقاب بریزید. برای این کار ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در قابلمه ای کوچک گرم کنید. ۲ قاشق غذاخوری کاپاریس که آبکشی و خشک کردید را به همراه ۱ عدد پیاز قرمز کوچک که ریز خرد کردید در آن بریزید و برای ۳ دقیقه تا پیاز نرم شود تفت دهید. ۱ قاشق غذاخوری سرکه قرمز به آن ها اضافه کنید و سپس سس را از روی حرارت بردارید. ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و مقداری ترخون خرد شده روی آن بریزید و کنار بگذارید تا طعم مواد به خورد هم بروند.

نکات مهم در طرز تهیه ماهی قزل آلا :

۱- از ۲ عدد فیله ی ماهی قزل آلا هر کدام به وزن ۱۵۰ گرم استفاده کنید. می توانید از ماهی سالمون هم استفاده کنید.فلس های آن ها را جدا کنید.

۲ -سوسیس را ریز مکعبی خرد کنید.

۳- از سیب زمینی استانبولی استفاده کنید. آن ها را تمیز بشویید، پوستشان را جدا کنید و مکعبی خرد کنید.

۴- نخود فرنگی را بپزید.

http://zeytooni.com/

دیدگاهتان را بنویسید