به انتخاب سایت sport ۳۶۰
سایت sport ۳۶۰ ده بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا و اقیانوسیه را معرفی کرد که در آن نام ۲ بازیکن ایرانی دیده می شود.

به گزارش”۱۱نیوز”؛ سایت معتبر “sport ۳۶۰” نام ده بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا و اقیانوسیه را معرفی کرد که در این فهرست نام دو بازیکن ایرانی هم دیده می شود. در گزارش این سایت چنین آمده است: قطعا آسیا مهد بهترین بازیکنان جهان نیست اما بدون شک بازیکنانی داشته است که مهارت هایی در سطح ستارگان فوتبال جهان داشته اند. جالب اینکه در فهرست ده بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا فقط از ایران، کره جنوبی و ژاپن نام دو بازیکن دیده می شود. ۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا و دلایل “sport ۳۶۰” برای انتخاب آنها را در ادامه می خوانید:
۱-  چا بو کئون (کره جنوبی)

یکی از بهترین بازیکنان آسیایی فوتبال اروپا که در ترکیب اینتراخت فرانکفورت و بایر لورکوزن خوش درخشید و در ۳۰۸ دیدار ۹۸ گل زد و طی ده فصل بازی فقط یک کارت زرد گرفت. چا در تیم ملی هم ۵۸ گل زد و در جام جهانی ۸۶ نیز حضور داشت.
۲-  پائولینیو آلکانترا (فیلیپین)
او در تیم ملی کشورش دست آوردی نداشت اما یکی از بهترین مهاجمان تاریخ بارسلونا بود که طی سال های ۱۹۱۲ تا ۱۹۲۷ موفق شد در ۱۷۷ بازی ۲۰۰ گل برای این تیم بزند.
۳-  هیده توشی ناکاتا (ژاپن)
ستاره آسیایی لیگ برتر ایتالیا جایی که او با پیراهن تیم های بولونیا، رم، پروجا، فیورنتینا و پارما درخشید و سه بار در جام جهانی بازی کرد و سومین بازیکن برتر جام کنفدراسیون ها شد.
۴-  پارک جی سونگ (کره جنوبی)
ستاره ای که هفت فصل متوالی در یکی از بزرگترین باشگاههای اروپا منچستر یونایتد بازی کرد و در این تیم به عناوین بسیاری دست پیدا کرده است. او همچنین در تیم آیندهوون و در تیم ملی کره در جام جهانی هم موفق بود.
۵- علی دایی (ایران)
گلزن افسانه ای تیم ملی ایران با ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی که بهترین گلزن ملی جهان لقب گرفته است. علی دایی در بوندس لیگا برای تیم های بزرگی چون بایرن مونیخ و هرتا برلین بازی کرده است.
دو ایرانی در جمع 10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا
۶-  تیم کاهیل (استرالیا)
یکی از ستارگان آسیا که شایستگی خود را با هشت فصل حضور پیاپی در اورتون و زدن ۴۸ گل در لیگ برتر ثابت کرد. او همچنین به تیم ملی استرالیا برای حضور در جام جهانی و قهرمانی در جام ملت های آسیا کمک کرد.
۷-  سامی الجابر (عربستان)
اسطوره باشگاه الهلال و بهترین مهاجم تاریخ عربستان که با رهبری او الهلال قهرمان آسیا در سال ۲۰۰۰ شد و تیم ملی عربستان هم با او ضمن قهرمانی آسیا در جام ملت های ۱۹۹۶ موفق شد ۴ بار پیاپی به جام جهانی صعود کند.
۸-  جواد نکونام (ایران)
هافبک تیم ملی ایران بدون شک بهترین بازیکن تاریخ آسیا در رقابت های لالیگا محسوب می شود، جایی که او شش فصل پیاپی با اوساسونا حضور داشت و موفق شد با بازی های خوب، خود را در آن سطح ثابت کند.
دو ایرانی در جمع 10 بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا
۹-  کازویوشی میورا (ژاپن)
او اولین بازیکن ژاپنی فوتبال اروپا محسوب می شود و همچنین با زدن ۵۶ گل دومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی کشورش است.
۱۰-  یونس محمود (عراق)
افسانه عرب و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ آسیا که توانست با رهبری خود عراق را به مقام قهرمانی جام ملت های ۲۰۰۷ آسیا برساند. او ۵۶ گل برای تیم ملی عراق به ثمر رسانده است.
http://11news.ir/
برچسب ها: علی دایی ، جواد نکونام ، دایی و نکونام ، ۲ ایرانی در جمع ۱۰ بازیکن برتر تاریخ اسیا

دیدگاهتان را بنویسید