غذاهایی که علاوه بر اشتها به سلامتی شما نیز کمک میکنند

nokhod

بعضی از مواد غذایی وجود دارند که با مصرف آنها کمتر احaساس گرسنگی خواهید کرد. این فرض منطقی بعد از تحقیقات ثابت شده است که برخی از غذاها بیشتر از دیگران در معده می مانند و سوخت ساز بدن را بالا خواهند بود. اگر شما می خواهید مواد غذایی سالم با فیبر، پروتئین و چربی های سالم بخورید، این مواد غذایی این اجازه را به شما می دهد تا از خطر ابتلا به اضافه وزن، قند و بیماری قلبی در امان باشید.

سعی کنید با خوردن این ۸ مادۀ غذایی معجزه آسا، به سلامت جسم خود کمک کنید.

  • سیب زمینی سفید

دانشگاه سیدنی بعد از مطالعه، به این نتیجه رسیده است که سیب زمینی سفید اگر آب پز شده باشد، می توند بهترین غذای افزایش حس سیری محسوب شود، سیب زمینی سفید قدرتی سه برابر نسبت به دیگر مواد غذایی، برای سیری دارد.

  • ماست های غنی شده

مجله کالج تغذیه در ایالات متحده آمریکا به تازگی به نظریه استفاده روزانه از ماست پرداخته است، طی آن می توان به قدرتاین غذای لذیذ پی برد، خوردن روزانه یک فنجان ماست می تواند لاکتولاکیلاس، بیفیدوباکتریوم، پروبیوتیک، بیفیدو باکتریوم و لاکتوباسیلوس مورد نیاز بدن را تهیه کرده که باعث کاهش وزن و افزایش حس سیری در بدن می شود.

  • سیب

خیلی ها این جمله را شنیده اند که خوردن روزانه یک سیب می تواند فرد را از رفتن به دکتر دور نگه دارد. اما درواقع سیب فواید دیگری نیز دارد و می تواند حس گرسنگی را رفع کند. بعنوان مثال، دانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده روی تعدادی از داوطلبین آزمایشاتی انجام داده است که طی آزمایش به تعدادی از آنها ۱۵ دقیقه قبل از خوردن ناهار، به آنها یک سیب داده است. از نتیجه آن دریافتند که خوردن سیب دلیلی بر کم خوردن و زود سیر شدن می شود.

  • آووکادو

دانشگاه تغذیه همچنین درخصوص اضافه کردن نیمی از یک آووکادو به ناهار معتقد است می تواند باعث شود تا زود تر سیر شد و دیر تر احساس گرسنگی به سراغمان بیاید.

خوردن نیمی از آواکودو می تواند حتی تا پنج ساعت حس گرسنگی را از بدن دور نگهدارد.

  • تخم مرغ

صبحانه، نهار یا شام؟ خوردن تخم مرغ می تواند در تمام سه وعده غذایی مفید باشد، نیروگاهی سرشار از پروتئین که می تواند یک وعده غذایی کامل به حساب آید.

تحقیقات دانشگاه واشنگتن نشان می دهد افرادی که رژیم لاغری دارند با مصرف تخم مرغ در روز، می توانند بیش از ۳۰ درصد از پروتئین مورد نیاز خود را با تخم مرغ فراهم کنند.

  • سوپ

به طور واضح، دوست داران سوپ ها افرادی هستند که وزن کمتری دارند. افرادی که کالری های کمتری را از خوردن غذا بدست می آورند و با چربی ها میانه خوبی ندارند.

به نقل از مجله ای در بریتانیا، سوپ می تواند به عنوان یک غذای کامل باشد که باعث می شود تا دیرتر گرسنه شوید.

  • آجیل

این دانه های کوچک شاید سرشار از چربی و کالری باشند، اما چرا کسانی که آجیل زیاد می خورند از اندام لاغری بهره می برند؟ با استناد به تحقیقات دانشگاه پوردو، کسانی که آجیل زیادی می خورند، معده خود را با آجیل پرمی کنند و دیگر احساس گرسنگی ندارند تا به سراغ مواد غذایی دیگر بروند.

  • لوبیا، نخود، عدس و نخود فرنگی

طی تحقیقات مجله چاقی در بریتانیا، نشان می دهد مردمانی که در روز یک فنجان لوبیا، نخود فرنگی، عدس و یا نخود می خورند ۳۱ درصد احساس گرسنگی کمتری نسبت به دیگران دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید