یادش بخیر زمان دانشجویی,  استادی داشتیم در دانشگاه لیدز , که ریاضی بهمون درس میداد, یکروز استادمون گفت بچه ها, قوانین ریاضیات و جبر و هندسه و  فیزیک , هر چند که اثبات شدن اما همیشه هم صدق نمیکنن.
برای مثال زنبور عسل  رو اگه در نظر بگیریم, طبق محاسبات ریاضی و فیزیکی با اون فرمی که بدنش داره بهیچ وجه ممکن نیست که بتونه پرواز کنه, اما میکنه!
میدونین چرا؟
بخاطر اینکه زنبور عسل, فیزیک  نخونده و ریاضی نمیدونه چیه, مطمئن  باشین که  اگه زنبورام میومدن اینجا تو دانشگاه و مغزشون  رو  با این محاسبات و معادلات پر میکردن, اصلا به فکر پرواز کردن هم نمیفتادن , زنبورا صبح تا شب از اینجا به اونجا و از  این گل به اون گل میپرن , چونکه نمیدونن که اونا نمیتون پرواز کنن!
استاد باشه انگلیسی هم باشه دیگه میدونین یعنی چی؟ یعنی هر چی که  گفت, رد خور نداره , چش بسته  قبول کنین!
حالا چرا من یاد این حرف استاد افتادم, همین الان خدمتتون عرض میکنیم.

من دوستان, از شما چه پنهون  ٢-٣ روزه که یک دستگاه گرفتم که وصل میشه به تلویزیون و  اکثر کانال های تلویزیونی فارسی رو میگیره , یعنی من قبلا هم خیلی هاشونو تو اینترنت  و روی مونیتور کامپیوتر میدیدم اما چند دقه تماشا  میکردم و میرفتم سراغ یک چیز دیگه .
الان اما از صبح این تلویزیون رو میزارم رو یکی از این کانال هایی که موزیک فارسی  پخش میکنن   و همینجوری که من پشتم به تلوزیونه و با کامپیوتر مشغولم صدای موزیک رو هم میشنوم.
چیزی که منو یاد حرفای استاد خدا بیامرز  انداخت ,شنیدن هنر نمایی خیلی  از این به اصطلاح خوانندگان بود!
استاد حتما دیگه خدا بیامرز شده چونکه وقتی  ما دانشجو بودیم , ایشون پیرمردی بود, الان من و هم سن و سالام , خودمون , هفته ای یکبار حاضر غایب میکنم که ببینم کی رفته و کی مونده, چه برسه به استاد شیرین سخن! هر چند که از این انگلیسی ها هیچی بعید نیست الان ممکنه از منم سر حال تر باشه, ملکه انگلیس ١٠٠-١٥٠ سالشه هنوزم اجازه نمیده  که پسرش که اونم ٧٠-٨٠ سالشه به تخت پادشاهی نزدیک بشه, میگه هنوز بچس!
حالا بگذر یم بریم سر داستان خودمون, , من مطمئن  هستم دوستان که بعضی از این خواننده ها هم مثل همون زنبورا که میپرن, اینام  میخونن چونکه هیچ آشنایی حتی با الفبای موزیک و خوانندگی ندارن!
شما کافیه فقط یکبار به هنرنمایی خوانندگانی مثل. قیصر, بچه تهرونم من,  افشین, دیگه ازت بدم میاد, نیما, مریم نمیدونم چیه من,  شهرام کی, حس خوبی با تو دارم ….. و صد ها خواننده مشابه  دیگر که در خارج از کشور نتونستن رستوران بزنن و یا گواهینامه تاکسی بگیرن و رفتن خواننده شدن,  گوش بدین تا شمام بگین خدا پدر و مادر استاد رو بیامرزه!
بازم  خدا پدر  این خواننده ها رو بیامرزه که ادعای چندانی ندارن یکی دیگه هست که الان اسمش یادم  نیست,  کارش موسیقی سنتی و اصیل هم هست بخیال خودش,  همونی که شعر حافظ رو میخونه و صدای سگ و گربه و شغال از خودش در میاره, فکر کنم صدای الاغ از خودش در میاورد بهتر بود, بیشتر به عرعر کردناش میخورد, نوآوری کرده استاد به حساب!
حالا  دیگه از اونایی که رپ میخونن اصلا هیچی نگیم بهتره!
خلاصه ببخشینشون دوستان اینا  بقول استاد, فقط چونکه نمیدونن که نمیتونن بخونن, میخونن !

Table of Contents

این پست دارای 0 نظر است

  1. Parastoo

    خدا استادو بیامرزه!!فک کنم اون که صدای وحوش درمیاره چاووشی باشه!!

  2. :mrgreen:
    نه پرستو جان, چاووشی صدای موتور گازی درمیاره از خودش, این یکی دیگست, اسمشم الان سر زبونمه ها اما یادم نمیاد!
    یک شعر هم خونده بسی رنج بردم در این سال سی!

دیدگاهتان را بنویسید