زندگي در اتريش

اتريش با دارا بودن خصوصياتي همچون عرضه فرهنگ غني، مناظر طبيعي بي نظير، اقتصاد پويا و خلاقانه در سطح جهاني بعنوان كشوري فرهنگي، هدف گردشگري و نيز شريك تجاري ارزيابي مي شود. برنامه هاي متنوع اوقات فراغت در فضايي امن و راحت باعث مي شود مديران خارجي به سرعت احساس كنند در وطن خود هستند.

Erholung auf der grünen Wiese © photocase.com/nudi

كيفيت زندگي كشور اتريش با دارا بودن عناصري همچون كيفيت بالاي محيط زيست و فرهنگ غني جاذبه هاي زيادي براي عرضه دارد. اين كشور با درهم آميختن امنيت، امكانات خريد و گذران اوقات فراغت و استاندارد بالاي زندگي از لحاظ كيفيت زندگي در مقام دوم جهان قرار دارد.

ارزشگذاري با ارزش استراحت

انتخاب اتريش بعنوان پايگاه اصلي در وهله اول توسط شرايط اقتصادي مساعد پشتيباني مي شود. كارمندان و پرسنل تنها زماني قادر به ارائه بهترين خدمات هستند كه در محيط زندگي خود از احساس آرامش و رفاه برخوردار باشند. كيفيت زندگي در اتريش ضربه ناپذير است. شرايط اتريش تمامي خواسته ها را برآورده مي سازد: طبيعت بكر و مناظر بي نظير، منابع طبيعي، چشم اندازهاي فرهنگي، چراگاه ها و مراتع سرسبز، چشمه هاي زلال، كيفيت خوب هوا و بسياري چيزهاي ديگر. اين گنج هاي طبيعت در كنار فرهنگ غني و متنوع، سطح زندگي بالا و امنيت فوق العاده نيز وجود مشكلات زيست محيطي در كمترين حد ممكن، اتريش را مبدل به كشوري ساخته اند كه هر فردي زندگي در آن را دلپسند و مطبوع مي يابد.

زندگي و مالكيت تضمين شده

اتريش يكي از امن ترين كشورهاي جهان است. ثبات اقتصادي، سياسي و اجتماعي اين كشور را به مدينه فاضله مبدل ساخته است. بويژه آمار كم ميزان جرم و جنايت و امنيت حقوقي براي شركت ها بسيار جذاب است. بر طبق آمار سال 2008 از لحاظ رعايت امنيت حقوق فردي و مالكيت، كشور اتريش در مقام سوم جهان قرار دارد.

وین – مناسب‌ترين شهر جهان برای زندگی

Österreich Werbung/Trumler

هیچ کجا بهتر نمی توانید زندگی کنید: وین، پایتخت اتریش برای سومین بار متوالی در فهرست مرکر 2011 برای مناسب‌ترين شهرهای جهان برای زندگی، رتبه اول را کسب نموده است.

پس جای تعجب نیست اگر بهترین مغزهای جهان اين شهر را برای زندگی و کار انتخاب کرده‌اند. زوریخ هم در تحقیق اخیر شرکت بین المللی

در بین 221 شهر مانند سال های 2009 و 2010 رتبه دوم را کسب کرده است. در رتبه های سوم تا دهم نیز شهرهای اوکلند، مونیخ، دوسلدورف، ونکوور، ژنو و مشترکا برن و کپنهاگ قرار گرفته اند.

مرکر در مقایسه شهرهای جهان، معیارهای مختلفی را بررسی می کند. این معیار ها شامل اوضاع سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و علاوه بر آنها شامل امنیت، سلامت، آموزش و سیستم های حمل و نقل می شوند.

زندگي و هزينه زندگي در اتريش

Sitzmöbel im Wohnraum © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

از كيفيت محيط زيست گرفته تا فرهنگ غني، كشور اتريش جاذبه هاي زيادي براي عرضه دارد. تركيبي از امنيت تضمين شده، مراكز وامكانات خريد و گذران اوقات فراغت، استاندارد بالاي زندگي و هزينه زندگي مناسب، كشور اتريش از كيفيت بالاي زندگي در همه زمينه ها برخوردار است.

مخارج مناسب، بهره گيري بهينه از امكانات و روابط خوب

با دارا بودن فرهنگي غني، اتريش به يكي از بهترين و نه گران ترين كشورها جهت زندگي تبديل شده است. بر طبق بررسي بين المللي “مخارج زندگي در سال 2009” كه توسط شركت مشاوره أي مشهور “مركر” صورت گرفته است در مقام 21 قرار گرفته است.

در اين بررسي 143 شهر بزرگ در جهان در خصوص مسئله مخارج زندگي مورد تحقيق قرار گرفته اند.

ژاپن و روسيه در مقام اول قرار دارند. توكيو گران ترين شهر دنيا است، پس از آن اوزاكا، مسكو، ژنو، هنگ كنگ و زوريخ به ترتيب جزء گران ترين شهرهاي دنيا هستند. در بين 10 كشور گران جهان، پنج كشور از قاره آسيا و چهار شهر اروپايي بعلاوه نيويورك قرار دارند.

بعلاوه جهت اجاره دفتر يا خريد منزل يا سوئيت هاي كوچك، كشور اتريش داراي مناسب ترين قيمت ها در اروپاي مركزي است.

 

آموزش

Schülerin mit Buch © photocase.com/Aridula

© photocase.com/Aridula

سيستم آموزشي اتريش در تمام اروپا بعنوان نمونه برگزيده شده و فاكتور موفقيت اقتصادي اين كشور به شمار مي رود.

سيستم آموزشي اتريش

سيستم آموزشي اتريش يكي از بهترين سيستم هاي آموزشي در سطح جهان است. يكي از نكات برجسته اين سيستم تلفيق اقتصاد و آموزش با يكديگر است. اتريش به جوانان سيستم آموزش دو وجهي
سيستم آموزش دووجهي
و به عبارت ديگر كارآموزي بعلاوه مدارس حرفه أي را عرضه مي كند. با هماهنگب به عمل آمده با كارخانجات و شركت ها، دانش آموختگان مطمئن هستند كه آموزش و درخواست ها با يكديگر مطابقت دارند. در كنار مدارس حرفه أي، مدارس فني در سطوح بالاتري نيز وجود دارند. در تمامي پروژه هاي بين مدارس و اقتصاد مانند تهيه رساله هاي دانشگاهي يا پروژه هايي در چهارچوب كارآموزي در شركت ها، نتايج تحقيق و توسعه بطور عملي به كار گرفته مي شوند. سپس فرد توانايي ورود به بازار كار يا ثبت نام در 20 مدرسه عالي، 22 دانشگاه دولتي يا 12 مركز آموزشي خصوصي را دارد.

سيستم آموزشي اتريش از سطح و انعطاف پذيري فراواني برخوردار است: هر فرد در هر سن و شرايطي كه باشد به شرط علاقه به ادامه تحصيل مورد حمايت و تشويق قرار مي گيرد. اتريشي ها استاد ادامه تحصيل در بين كشورهاي اروپايي هستند.

عرضه بين المللي آموزش و پرورش

سرمايه گذاران خارجي در اتريش مجبور نمي شوند از آموزش زبان مادري خود به فرزندان شان چشم پوشي كنند. يكي از برنامه هاي در نظر گرفته شده براي اين امر، وجود برنامه هاي متنوع اوقات فراغت در فضايي امن و راحت است، به طوري كه مديران خارجي در اتريش به سرعت به محيط خو گرفته و احساس مي كنند در وطن خود هستند.

مهم ترين مدارس بين المللي در اتريش عبارتند از

 • Vienna International School
 • American International School
 • Danube International School
 • Vienna Christian School
 • Japanese School in Vienna
 • Lycée Francais de Vienne
 • مدرسه سوئدي ها براي كودكان اهل اسكانديناوي
 • Komensky اتحاديه مدارس
 • EMS European Middle School Neustiftgasse
 • Al-Azhar Vienna Islamic International School
 • St. Gilgen International School

دوره هاي آموزش زبان آلماني توسط انستيتوهاي به نام مانند انستيتو گوته و نيز دانشگاه وين و بسياري از مدارس عالي دولتي ارائه مي شوند.

 

بهداشت

سیستم مراقبت بهداشتی اتریش به لطف تدابیر پزشکی عالی یکی از بهترین سیستم ها در جهان است. با سرمایه گذاری سنگین در پیشرفت های پزشکی، تسهیلات بهداشتی محلی به جدیدترین فن آوری مجهز می باشند. از جمله برتری های سیستم مراقبت بهداشتی اتریش می توان به مراقبت پزشکی مطلوب، پیشرفت بهداشت براساس نیازها و پیشگیری سیستماتیک اشاره کرد.

در اتریش، سیستم بهداشت به طور وسیع توسط کمک های تامین اجتماعی و مالیات ها، و بخش کمتری نیز از منابع خصوصی از قبیل هزینه های نسخه، فرانشیز بیمه، کمک هزینه های روزانه برای بستری در بیمارستان یا کمک ها به بیمه های درمانی خصوصی تأمین می شود.

مراقبت بهداشت عمومی توسط بیمه بهداشت اجتماعی و تصادفات پوشش داده می شود. خدمات آنها برای مثال شامل مراقبت از بیماران سرپایی و بیماران بستری، توانبخشی پزشکی، داروها، کمک بلاعوض برای وسایل کمک درمانی، آزمایش های سلامتی و پیشگیرانه یا مزایای زایشگاه برای وضع حمل می باشد. پزشکان و بخش های بیماران سرپایی بیمارستان ها مسئول مراقبت از بیماران سرپایی هستند، مراقبت از بیماران بستری در بیمارستان انجام می شود.

برای همه افراد استخدام شده که درآمد خوبی دارند، بیمه اجباری وجود دارد. برای تعداد زیادی از کسانی که شغل آزاد دارند نیز بیمه اجباری وجود دارد. فرزندان، همسران، پارتنرهای ثبت شده و پارتنرهای خانگی در خانواده های دارای فرزند می توانند بدون هیچ هزینه ای بیمه مشترک شوند. تحت شرایط خاص، بیمه خویش فرما نیز امکان پذیر است.

افراد بیمه شده و اعضای خانواده آنها می توانند به طور آسان به خدمات سیستم مراقبت بهداشت عمومی دسترسی داشته باشند. شما می توانید از خدمات مراقبت درمانی توسط پزشکان ثبت شده با قرارداد بیمه و از بیمارستان های عمومی استفاده کنید. بعضی خدمات از قبیل هزینه نسخه، پزشکان خصوصی و بیمارستان های خصوصی، بعضی خدمات دندانپزشکی یا مزایای روزانه بستری در بیمارستان به طور خصوصی پرداخت می شوند. اگر کسی بیمه درمانی نداشته باشد، باید کل هزینه های مزایای درمانی را متحمل شود.

درخصوص بیماری هایی که فرد استخدام شده در آنها مقصر نیست، کارفرما باید همه هزینه ها را تا یک زمان مشخص بپردازد، این زمان بستگی به طول خدمات و نوع استخدام دارد. بنابراین فرد استخدام شده بیمار کمک هزینه بیماری را از شرکت بیمه درمانی دریافت می کند، ولی این مبلغ کمتر از حقوق او می باشد.

 

منبع:  ADVATAGE AUSTRIA

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.