طرز تهیه شیرینی های خوشمزه مختلف

4.2
(143)
ریزه کاریهای پخت شیرینی
شیرینی پزی – نکات شیرینی پزی – ریزه کاریهای پخت شیرینی
1. اگر مي‌خواهيد شيريني‌هايي با مقدار زياد بپزيد، فر را روي حرارت متوسط تنظيم کنيد و آنها را در مدتي طولاني بپزيد. اما براي شيريني‌هاي ريز و کوچک (مثل)، با حرارت زياد، مي‌توانيد در وقتتان صرفه‌جويي کنيد…
.
2. اگر روي شيريني‌تان پخته ولي داخل آن خمير مانده، يکي از دلايلش اين است که حرارت فر زياد بوده. يک تکه فويل را چندلايه کنيد، روي شيريني‌ها بيندازيد و دوباره شيريني‌ها را در فر بگذاريد. اين کار باعث مي‌شود خمير وسط شيريني‌ هم پخته شود.
3. نکاتي درباره‌ي پيمانه‌ها:
1 پيمانه آرد: 100 گرم
پيمانه‌ها را هميشه با قاشق پر کنيد و هيچ‌وقت خود پيمانه را در آرد و روغن فرو نکنيد.
1 پيمانه پودر قند: 125 گرم
براي خارج شدن هواي آزاد داخل پيمانه، آن را تکان دهيد و روي پيمانه را با پشت قاشق صاف کنيد.
1 پيمانه شکر: 150 گرم
1 پيمانه روغن: 150گرم
4. هميشه قبل از تهيه‌ي شيريني و کيک در منزل، مواد آن را آماده کنيد؛ سپس پخت شيريني را آغاز کنيد.
5. سعي کنيد بهترين مواد اوليه را براي تهيه‌ي شيريني و کيک عيد آماده کنيد و بخريد تا در نهايت، شيريني‌هاي مرغوب‌تر و خوشمزه‌تري بپزيد.
6. تخم‌مرغ وقتي زده مي‌شود، قدرت نگهداري هوا را در خود دارد. بنابراين باعث مي‌شود کيک يا شيريني عيد شما خوب پف کند. به‌طور معمول، سفيده‌ي تخم‌مرغ است که پس از زدن کف مي‌کند و هوا را درون خود نگه مي‌دارد، نه زرده.
7. از تخم‌مرغ سردي که توي يخچال بوده استفاده نکنيد، بلکه بگذاريد گرم شود؛ چون در غير اين صورت، مجبوريد زمان طولاني‌تري مخلوط را هم بزنيد. چه بهتر که از تازه‌اش استفاده کنيد.
8. هيچ‌گاه در فر را قبل از اين‌که سه‌چهارم از زمان پخت سپري شده باشد، باز نکنيد؛ چون پف کيک مي‌خوابد.
9. نشانه‌ي کاملا پخته‌شدن کيک، اين است که روي آن طلايي شده باشد و خوب پف کرده باشد و تا حدودي از دور قالب فاصله گرفته باشد.
10. براي تهيه‌ي شيريني‌هاي عيد، نهايت دقت و حوصله را به کار ببريد؛ چون لطف اين شيريني‌ها به ظرافت و يک‌شکل بودن و هم‌اندازه بودن آنهاست.
11. قبل از شروع پختن شيريني يا کيک، يک بار دستور پخت را بخوانيد تا در وسط کار که مواد را مخلوط کرده‌ايد، گيج نشويد و مايه و خمير شيريني خراب نشود.
12.پانزده دقيقه قبل از قرار دادن شيريني‌ها و کيک، فرتان را گرم کنيد.
معمولاً کیک و شیرینی هایی که دارای حجم زیادتری هستند با حرارت متوسط و مدت زمان زیاد، پخته می شوند. کیک و
شیرینی هایی که ریز و کوچک هستند (به جز شیرینی هایی که سفیده یا زرده زیاد در آنها به کار رفته) حرارت زیاد و وقت کمتری برای پخت نیاز دارند.
اگر حرارت فر برای پخت شیرینی زیاد باشد باعث می شود که روی آن پخته و وسط خمیر خام بماند، زمانی که این حالت پیش آمد بهتر است یک تکه کاغذ فویل را چند لایه کرده روی شیرینی بیاندازید به نحوی که به شیرینی آسیب نرساند و دوباره آن را در فر قرار دهید، در این حالت وسط خمیر نیز پخته خواهد پخت. درجه حرارت فر در فرهای مختلف بر اساس سانتی گراد و فارنهایت است که با در دست داشتن جدول زیر می توان هر کیک یا شیرینی را در هر فری به راحتی پخت.
درجه سانتی گراد درجه فارنهایت
120 250
150 300
160 325
180 350
190 375
200 400
230 450
توجه: با وجود داشتن این جدول، حتماً به دستورالعمل فر نیز توجه کنید.
فرهایی که حداکثر حرارت آنها 500 یا 550 باشد بر اساس فارنهایت تنظیم شده اند. فرهایی که حداکثر حرارت آنها 250 تا 300 درجه است بر اساس سانتی گراد تنظیم شده اند.
تبدیل درجه های سانتی گراد به فارنهایت یا برژس دارای فرمول است ولی می توان به صورت تقریبی درجه فارنهایت را نصف کرد و درجه سانتی گراد را به دست آورد مثلاً اگر حرارت روی 400 درجه فارنهایت باشد باید فرهای سانتی گرادی را روی درجه 200 تنظیم کرد. برای طبخ انواع شیرینی یا غذا باید فر را حداقل 30-15 دقیقه قبل از پخت گرم کرد.
پیمانه یک، یک دوم، یک سوم و یک چهارم است که مقدار پیمانه 1 یا کامل از مواد مختلف به قرار زیر می باشد:
مواد وزن به گرم
1 پیمانه آرد 100 گرم
1 پیمانه پودر قند 125 گرم
1 پیمانه شکر 150 گرم
1 پیمانه روغن (جامد یا مایع) 150 گرم
پیمانه ها را همیشه با قاشق پر کنید و هیچ گاه خود پیمانه را در آرد و روغن فرو نکنید.
هوای اضافی داخل مواد جامد را با حرکت عمودی قاشق در پیمانه بگیرید و روی پیمانه را با کارد صاف کنید. اندازه تخم مرغ مصرفی در دستورات به مقدار تقریبی 60-50 گرم است که معادل وزن یک تخم مرغ متوسط با پوست می باشد.
اگر در دستور العمل ها مقدار وزنی تخم مرغ داده شده است، ابتدا آن را به آرامی هم زده سپس مقدار مورد نیاز را وزن و جدا می کنیم، توجه کنید که تخم مرغ باعث تغییر طعم شیرینی می شود بنابراین حتماً مقدار ذکر شده باید مصرف شود. هر جا کلمه تخم مرغ به تنهایی ذکر شد منظور یک تخم مرغ کامل است.
نکاتی در خصوص تهیه کیک و تزیین آن :
قبل از اینکه شروع به پخت و تزیین هر کیکی بکنیم چند نکته ی مهم و در عین حال ساده را باید در نظر داشته باشیم .
۱- همیشه دستور کیکی یا شیرینی را که تصمیم داریم بپزیم از اول تا آخر کاملا میخوانیم ،مطمئن شویم که تمام مواد لازم را دراختیار داریم .
۲- هیچگاه سعی نکنیم که مواد دیگری راجایگزین بعضی از مواد کنیم .
۳- تمام مواد را یک ساعت قبل از پخت در آشپزخانه گذاشته تا همه ی مواد هم دما شوند .
۴- مواد را به دقت وزن کنید .
۵- حدود یک ربع قبل از پخت فر را روشن کنیم .
۶- هیچگاه در فر را قبل از اینکه سه چهارم زمان پخت سپری شده باشد باز نکنیم چون پف کیک می خوابد .
۷- یک کیک وقتی کاملا پخته است که به اندازه ی کافی پف کرده باشد و روی ان طلایی شده باشد و کیک تا حدودی از دور قالب فاصله گرفته باشد.
منبع:همشهری آنلاین
ویرایش و تلخیص:آکاایران
طرز تهیه تارت لیمویی

این هم روش تهیه‌ی یک شیرینی خوشمزه برای عصرانه …

روش تهیه تارت لیمویی- آکا
مواد لازم برای تهیه کرم:
مواد لازم برای تهیه نان شیرینی:
 زرده تخم مرغ
  9 عدد
 خلال پوست و آب لیمو
  4 عدد لیمو
 شکر
  250 گرم
 کره
  300 گرم
 آرد
  500 گرم
 نمک دریایی
  نوک انگشت
 کره
  250 گرم
 شکر
  50 گرم
 وانیل
  1 قاشق چای خوری
 پوست کاملاً رنده شده
  1 عدد لیمو
 تخم مرغ
  1 عدد + 1 زرده اضافی
 آب یخ
  80 میلی لیتر
روش تهیه نان شیرینی:
* دمای فر را روی 220 درجه تنظیم نمایید.
* آرد و نمک را الک کنید و آن‌ها را روی یک سطح خنک بریزید.
* کره را به مکعب‌های کوچک خرد کنید. سپس کره و شکر و وانیل و پوست لیموی رنده شده را روی آرد بریزید و آن‌ها را با هم مخلوط کنید. مواد را روی هم انباشته نمایید. میان آن‌ها یک حفره به وجود بیاورید و تخم مرغ را به همراه زرده اضافی و آب خیلی یخ، داخل حفره بریزید. مواد را کاملاً به هم بزنید.
* خمیر را با دستانتان کاملاً ورز دهید. اگر تکه های کره همچنان بین مواد مشخص بود نگران نباشید.
* زمانی که به نظر می‌رسد مواد کاملاً با هم ترکیب شده‌اند، همچنان برای مدتی به ورز دادن ادامه دهید. خمیر را کف ظرفی که سطح آن را با کاغذ شیرینی پزی پوشانده‌اید، پهن کنید و آن را به مدت 20 دقیقه داخل یخچال قرار دهید. خمیر نباید بیش از این مدت داخل یخچال بماند.
* خمیر را از یخچال خارج کنید و به مدت 15 دقیقه در فر قرار دهید.
روش تهیه کرم تارت:
* همه مواد کرم را روی حرارت ملایم، به آرامی با هم مخلوط کنید، در غیر این صورت مواد خودشان را می‌گیرند و بریده بریده خواهند شد. باید حدود 8 الی 10 دقیقه به طول بینجامد.
* مواد را از روی حرارت بردارید و داخل ظرف دیگری بریزید تا سرد شوند.
* بعد از سرد شدن آن‌ها را روی نان شیرینی بریزید طوری که ضخامت کرم، ضخیم‌تر از نان شیرینی شود. ولی ظرف را خیلی پر نکنید.
* آن را به مدت 5 الی 6 دقیقه داخل فر با دمای 240 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.
* تارت را در دمای اتاق نگه دارید تا سرد شود. سپس آن‌ها را به مدت 2 ساعت در یخچال بگذارید.
تارت لیمو آماده است تا نوش جان بفرمایید.
tebyan.net
طرز تهیه هلال‌های بادامی
به امید این که با این شیرینی‌ها بتوانید از مهمانان عزیزتان پذیرایی کنید و جمع دلنشینی داشته باشید.

روش تهیه هلال‌های بادامی - آکا
مواد لازم:
 کره
  1 فنجان
 شکر
  دو سوم فنجان
 وانیل
  1 قاشق چای خوری
 شیره بادام
  1 قاشق چای خوری
 آرد
  دو و نیم فنجان
 پودر بادام یا بادام رنده شده
  1 فنجان
شکر (برای پاشیدن روی شیرینی‌ها)         یک چهارم فنجان
طرز تهیه:
1 – کره را مدتی در فضای آشپزخانه قرار دهید تا به دمای محیط برسد. سپس آن را با شکر کاملاً به هم بزنید تا صاف و یکدست شود و پف کند. شیره بادام و وانیل را نیز بیفزایید و کاملاً به هم بزنید.
2 – آرد و پودر بادام را به سایر مواد اضافه کنید و کاملاً به هم بزنید.
3 – برای شکل دادن به شیرینی‌ها؛ یک قاشق غذا خوری پر، از خمیر را بردارید و آن را در دستانتان ورز دهید و به شکل توپ کوچک دربیاورید. سپس آن را به صورت هلال فرم دهید.
4 – ظرف مورد نظر برای پخت شیرینی‌ها را، با کاغذ روغنی بپوشانید. هلال‌های بادامی را داخل ظرف بچینید و به مدت 15 الی 20 دقیقه، در دمای 350 درجه فارنهایت، داخل فر قرار دهید. زمان پخت می‌بایست تا مدتی ادامه یابد که شیرینی‌ها به رنگ طلایی مایل به قهوه‌ای در بیایند.
5 – روی شیرینی‌ها شکر بپاشید.
اگر مایل هستید می‌توانید بعد از اینکه شیرینی‌ها کاملاً سرد شدند، یک سر آن‌ها را داخل شکلات ذوب شده فرو ببرید. بعد از این که شکلات روی شیرینی‌ها سرد شد، می‌توانید آن‌ها را سرو نمایید.
به امید اینکه با این شیرینی‌ها بتوانید از مهمانان عزیزتان پذیرایی کنید و جمع دلنشینی داشته باشید.
tebyan.net
پخت نان بادامی
مواد لازم:
آرد=250 گرم
روغن جامد=150 گرم(و یا کره 200 گرم)
زرده تخم مرغ=1 عدد
پودر بادام=125 گرم
وانیل=4/1 قاشق مرباخوری
پودر قند=150 گرم
سفیده تخم مرغ=1 عدد
طرز تهیه:
روغن جامد،پودر قند،وانیل و زرده تخم مرغ را در کاسه ای بریزید و بزنید تا کرم لطیفی بدست آید؛آرد را روی مایه الک کنید و با قاشق هم بزنید سپس با دست مالش دهید تا به شکل خمیر درآید. پودر بادام را اضافه کنید و ورز دهید تا خمیری نرم و یکنواخت بدست آید. خمیر را در کیسه پلاستیکی بریزید و در آن را ببندید و بگذارید به مدت 4 تا 5 ساعت استراحت کند. سینی شیرینی پزی را چرب کنید. فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کنید. خمیر را با وردنه به ضخامت نیم سانتیمتر روی میز پهن کنید. با هر نوع قالب که دوست دارید خمیر را قالب بزنید و درون سینی شیرینی پزی بچینید. با قلم مو ،سفیده تخم مرغ را روی نانها بمالید و یک نیمه بادام روی آنها بگذارید(می توانید خلال بادام بگذارید)سینی شیرینی پزی را روی سومین طبقه از فر که 15 دقیقه قبل روشن کرده اید به مدت 15 دقیقه قرار دهید. پس از 15 دقیقه شیرینی ها را که طلایی شده اند از فر بیرون بیارید و پس از سرد شدن در ظرف بچینید.
طرز تهیه قلب بادامی – آکاایران
طرز تهیه قلب بادامی
هر قلب بادامی دارای 80 کالری است وبه دلیل داشتن بادام دارای املاح مفیدی برای بدن است. اگر برنامه حفظ وزن دارید یک عدد از آن را با چای میل کنید…
طرز تهیه قلب بادامی
مواد لازم برای تهیه 60  ” قلب “
کره 250 گرم
پودر قند 100گرم
زرده تخم مرغ   2عدد
بادام چرخ کرده 100گرم
آرد 350گرم
بادام پوست گرفته 60عدد
طرز تهیه:
پودر قند یکدست را داخل ظرف می ریزیم، یک زرده تخم مرغ و کره را به آن می افزاییم و با همزن می زنیم، بادام چرخ کرده را به این صورت تهیه می کنیم که بادامها را درآب خیسانده و پس ازچند ساعت از آب می گیریم، پوست آنها را می کنیم و در آسیاب له می کنیم. بادام چرخ کرده را به آن اضافه می کنیم. آرد را الک، به مخلوطمان اضافه کرده و به سرعت چنگ می زنیم تا یک خمیرتقریباً سفت به دست آید. آن را گلوله کرده در یک کاغذ آلومینیومی یا روحی می پیچیم و 2 ساعت در یخچال قرار می دهیم. فر را از نیم ساعت قبل روی درجه200 درجه سانتی گراد می گذاریم. در یک سینی آرد می پاشیم، خمیر را روی آن کاملاً پهن می کنیم تا نازک شود قلب ها را با قالب در می آوریم(اگر قالب نداشتید، الگوی یک قلب را روی کاغذ بکشید و با چاقو قلب ها را در آورید)، زرده تخم مرغ دیگر را زده و روی قلب ها می مالیم سپس بادامها را روی آنها می گذاریم و در طبقه وسط10تا12دقیقه می گذاریم تا بپزد. پس از پختن کمی صبرمی کنیم تا ولرم شود، سپس با کارد پهنی آنرا از سینی جدا کرده و می گذاریم خنک شود.
نکات تغذیهای درباره ” قلب بادامی”
هر قلب بادامی دارای 80 کالری است وبه دلیل داشتن بادام دارای املاح مفیدی برای بدن است. اگر برنامه حفظ وزن دارید یک عدد از آن را با چای میل کنید و اگر برنامه افزایش وزن دارید 2 از آن راعدد میل کنید.
تبیان
روش تهیه‌ی برشتوک نخودچی

برشتوک نخودچی مزه‌ای شبیه نان نخودچی دارد با این تفاوت که نیاز به پخت در فر ندارد و باید در یخچال قرار داده شود. در ادامه مطلب با مواد لازم و روش تهیه برشتوک نخودچی آشنا می‌شوید.

روش تهیه‌ی برشتوک نخودچی - آکا
مواد لازم:
 آرد نخودچی
  250 گرم
 روغن جامد
  125 گرم
 پودر قند
  125 گرم
 هل و دارچین
  نصف قاشق چای‌خوری
 پودر کاکائو
  1 قاشق مرباخوری
 شکلات تخته ای
  50 گرم
 پودر پسته
  برای تزیین
 آرد سفید
  50 گرم
روش تهیه‌ی برشتوک نخودچی - آکا
طرز تهیه:مرحله 1 – آرد نخودچی  و آرد سفید را تفت دهید تا رنگ آن کمی طلایی شود سپس روغن را به آن افزوده و مرتب هم زده تا رنگ آن قهوه ای روشن شود.
مرحله 2 – مخلوط را از حرارت برداشته و پودر قند، هل و دارچین را بیفزایید و مرتباً هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود. (در صورت استفاده از پودر کاکائو در این مرحله اضافه کنید)
مرحله 3 – مواد را در سینی لوز ریخته و با پشت قاشق صاف کرده، سپس شکلات تخته ای را که روی حرارت غیر مستقیم آب کرده‌اید روی برشتوک ریخته و مقداری پودر پسته نیز بپاشید.
مرحله 4 – قالب را در یخچال گذاشته حدود نیم ساعت یا بسته به سرمادهی یخچال بیشتر بگذارید و بعد برشتوک را به صورت لوز برش داده و دوباره در یخچال بگذارید تا کاملاً ببندد.
مرحله 5 – برشتوک را که قبلاً برش زده‌اید با دقت از هم جدا کرده و در ظرف مورد نظر چیده و سرو نمایید.روش تهیه‌ی برشتوک نخودچی - آکا
نکـــــــات:1. پودر قند را داخل مواد الک کنید.
2.در صورتی که مایه خیلی شل بود کمی آرد نخودچی را جداگانه تفت دهید و بعد به مخلوط اضافه کنید.
3. برشتوک در مرحله قبل از برش باید حدود نیم ساعت در یخچال باشد و بعد آن را برش داده و دوباره اجازه دهید تا کاملاً ببندد، در صورتی که در مرحله برش بیش از اندازه سفت شود باعث خرد شدن برشتوک می‌شود.
4. به شکلات آب شده 1 تا 2 قاشق روغن مایع اضافه کنید تا روان‌تر باشد و به راحتی روی برشتوک ریخته شود.
طرز تهیه شیرینی دارچینی – آکا

شیرینی‌ها را به مدت 10 الی 13 دقیقه یا تا زمانی که طلایی مایل به قهوه‌ای شوند داخل فر قرار دهید…

روش تهیه شیرینی دارچینی - آکا
مواد لازم:
 آرد
  2 فنجان + 2 قاشق غذاخوری
 جوش شیرین
  یک و نیم قاشق چای خوری
 نمک
  نصف قاشق چای خوری
 پودر دارچین
  1 قاشق غذاخوری
 پودر زنجبیل
  نصف قاشق چای خوری
 کره
  12 قاشق غذاخوری
 شکر
  دو سوم فنجان
 وانیل
  نصف قاشق چای خوری
 عسل
  یک چهارم فنجان
 تخم مرغ
  1 عدد بزرگ
 شکربرای پوشاندن سطح شیرینی‌ها
  مقداری
پودر دارچین برای پوشاندن سطح شیرینی‌ها     مقداری
طرز تهیه:1 – آرد و جوش شیرین و نمک و دارچین و زنجبیل را با هم مخلوط کرده و مخلوط آن‌ها را الک کنید و داخل ظرفی بریزید.
2 – کره را مدتی در فضای آشپزخانه قرار دهید تا به دمای محیط برسد. سپس آن را همراه با شکر و با استفاده از سرعت متوسط همزن برقی، آن قدر به هم بزنید تا یکدست شود و کمی پف کند. عسل، تخم مرغ و وانیل را به آن‌ها بیفزایید و با سرعت متوسط همزن، کاملاً مواد را به هم بزنید. توجه داشته باشید که تمام محتویات داخل ظرف باید کاملاً با هم ترکیب شوند.
3 – مخلوط آرد الک شده را به آرامی به ترکیب سایر مواد بیفزایید و مواد را مدام به هم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی فراهم شود.
4 – سطحی را که می‌خواهید خمیر را روی آن قرار دهید با آرد بپوشانید. خمیر را به دو قسمت کاملاً مساوی تقسیم نمایید. آن‌ها را به آرامی ورز دهید و لوله کنید تا به صورت لوله های توپر به قطر 5 سانتیمتر در بیایند. آن‌ها را پلاستیک بپوشانید و اطراف آن را صاف کنید. خمیر پوشیده شده در پلاستیک‌ها را حداقل به مدت 2 ساعت و ترجیحاً به مدت یک شب، داخل فریزر قرار دهید.
5 – دمای فر را روی 350 درجه فارنهایت تنظیم نمایید. سطح ظرف مورد نظر برای پخت شیرینی‌ها را با کاغذ پوستی بپوشانید. در کاسه‌ای به مقداری که مایل هستید شکر و دارچین بریزید. یک چهارم فنجان شکر و یک قاشق چای خوری دارچین، ترکیب مناسبی به نظر می‌رسد ولی شما می‌توانید طبق ذائقه خودتان، مقادیر آن‌ها را تغییر دهید.
6 – خمیر را با چاقوی تیز به دایره‌های 3.5 سانتیمتری برش بزنید. آن‌ها را کاملاً به شکل دایره در بیاورد و یک طرف آن‌ها را داخل ترکیب دارچین و شکر فرو ببرید. آن‌ها را طوری داخل سینی فر بچینید که سطح پوشیده شده از شکر و دارچین، رو به بالا و سطح دیگر در کف ظرف قرار بگیرد و فاصله زیادی میان خمیر شیرینی‌ها وجود داشته باشد. زیرا شیرینی‌ها در زمان پخت، پف می‌کنند و نیاز به جای بیشتری دارند.
7 – شیرینی‌ها را به مدت 10 الی 13 دقیقه یا تا زمانی که طلایی مایل به قهوه‌ای شوند داخل فر قرار دهید. توجه داشته باشید که این شیرینی‌ها خیلی زود می‌سوزند، پس ده دقیقه بعد از شروع پخت سری به آن‌ها بزنید. شیرینی‌ها در هنگام پخت پف می‌کنند و زمانی که آن‌ها را از فر خارج می‌کنید نرم خواهند بود. ولی هنگامی که سرد شوند به صورت ترد و شکننده در خواهند آمد. بعد از در آوردن شیرینی‌ها از فر، مدتی صبر کنید تا کمی خنک شوند، سپس آن‌ها را به ظرف دیگری منتقل نمایید تا کاملاً سرد شوند.شیرینی‌ها برای یک پذیرایی خوشمزه، آماده‌اند! نوش جان.tebyan.net
شیرینی خانگی زیبا و خوشمزه برای میهمانی ها – آکا

این شیرینی را می‌توان برای چند ماه در فریزر نگهداری کرد.

شیرینی خانگی؛ زینــــت‌بخـــــش مهمانــــی‌ها - آکا
مواد اولیه:
 پودر قند
  250 گرم
 کره آب‌شده
  250 گرم
 زرده تخم‌مرغ
  دو عدد
 هل ساییده شده
  یک قاشق مرباخوری
 وانیل
  1/8 قاشق چای‌خوری
 زعفران آب‌کرده
  به میزان لازم
 سیاه‌دانه و پودر پسته
  به میزان لازم
 آرد گندم، برنج و نخودچی
  به میزان لازم
طرز تهیه:* کره را در یک ظرف روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا دوغ کره از بین برود این کار باعث لطیف‌تر شدن شیرینی می‌گردد.* بعد از خنک شدن کره پودر قند را به آن اضافه کرده و با همزن آن قدر می‌زنیم تا رنگ آن شکری شود و به طوری که پره‌های همزن روی مواد جا بیندازد.* زرده تخم‌مرغ، وانیل و هل ساییده شده را اضافه کرده و باز با همزن آن قدر هم می‌زنیم که زرده محو گردد.* سپس مواد به دست آمده را به سه قسمت تقسیم کرده و به هر کدام جداگانه از آردهای ذکر شده می‌افزاییم.* ابتدا با نوک انگشتان دست آرد و مواد را مخلوط می‌کنیم تا جذب یکدیگر شود و خمیر به دست نچسبد.* 15 دقیقه به خمیر استراحت می‌دهیم و بعد آن را روی سطحی صاف با وردنه باز کرده و با قالب‌های ریز، قالب می‌زنیم و در سینی گالوانیزه مخصوص فر چیده و در طبقه وسط فر به مدت 10 الی 15 دقیقه با حرارت 350 درجه سانتی‌گراد حرارت می‌دهیم.* به خمیر گندم می‌توان زعفران آب‌کرده اضافه کرد تا شیرینی زعفرانی هم داشته باشیم.* با زعفران آب‌کرده، سیاه‌دانه و پودر پسته روی شیرینی‌ها را تزئین می‌کنیم.
نکته:* با توجه به ظریف بودن این نوع شیرینی باید حتماً آرد را از پارچه حریر رد کنیم تا سبوس و هرگونه زبری آرد گرفته شود و آرد بسیار نرمی به دست آید.* شیرینی ریز را بعد از سرد شدن از سینی جدا می‌کنیم تا له و خرد نشود.منبع: مجله آشپزی خانواده سبز
کلوچه زنجبیلی شیرینی سبزوار -آکاایران
کلوچه زنجبیلی یا زنجفیلی
روغن و شکر را با هم مخلوط کنید. بعد تخم مرغ ها را اضافه کنید. سپس ماست را با زنجبیل و بکینگ پودر مخلوط کرده و به مواد اضافه …
کلوچه زنجبیلی یا زنجفیلی
مواد لازم:
روغن جامد: 250 گرم
شکر: 250 گرم
ماست: 250 گرم
تخم مرغ: 2 عدد
زنجبیل: 2 قاشق غذاخوری
بکینگ پودر: 1 قاشق غذاخوری
آرد سبوس دار (آرد کامل گندم): 1 کیلو گرم
طرز پخت :
روغن و شکر را با هم مخلوط کنید. بعد تخم مرغ ها را اضافه کنید. سپس ماست را با زنجبیل و بکینگ پودر مخلوط کرده و به مواد اضافه کنید. بعد آرد را کم کم اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا خمیر یکنواختی بدست آید. خمیر را روی یک سطح صاف با ضخامت 1 سانتی متر پهن کرده قالب بزنید. بعد روی آن را با چنگال طرح بدهید و با حرارت 200 درجه سانتی گراد به مدت 15 تا 20 دقیقه در طبقه وسط فر بپزید.
نکته:
می توان به این کلوچه، طعم های مختلف داد. (زعفرانی، کاکائویی، نارگیلی و…) ضمنا این کلوچه حالت بیسکویت دارد و می توانید آن را در ظرف درب دار در محل خشک و خنک به مدت 3 ماه نگهداری کنید. می توان به جای آرد گندم، از آرد سفید هم استفاده کرد ولی با آرد گندم ترد می شود.
شیرینی‌های طلایی برای روزهای طلایی

این هم دستور پخت یک شیرینی خوشمزه برای این روزها….

شیرینی‌های طلایی برای روزهای طلایی! - آکا
مواد لازم:
 کره   نصف فنجان
 شکر قهوه ای تیره، کاملاً فشرده   یک فنجان
 تخم مرغ زده شده   1 عدد
 وانیل   1 قاشق چای خوری
 بیکینگ پودر   نصف قاشق چای خوری
 جوش شیرین   نوک قاشق چای خوری
 نمک   نوک قاشق چای خوری
 آرد   1 فنجان
 گردو یا شکلات خرد شده   یک سوم فنجان
طرز تهیه:
1 – درجه فر را روی 350 درجه فارنهایت تنظیم نمایید تا گرم شود. کره را برای مدتی در فضای آشپزخانه نگه دارید تا به دمای محیط برسد. سپس آن را با شکر قهوه ای کاملاً به هم بزنید.
2 – تخم مرغ و وانیل را به ترکیب کره و شکر بیفزایید و کاملاً به هم بزنید.
3 – سپس آرد و جوش شیرین و بیکینگ پودر و نمک را به سایر مواد بیفزایید و کاملاً به هم بزنید. گردوی خرد شده یا شکلات خرد شده را نیز اضافه کنید و خوب با سایر مواد مخلوط کنید.
4 – خمیر را داخل ماهیتابه مستطیل شکل، کاملاً پهن کنید. مواد می‌بایست به مدت 20 الی 25 دقیقه داخل فر بپزد تا زمانی که اگر یک خلال دندان را داخل کیک فرو برده و بیرون آوردید، مواد کیک به آن نچسبند. صبر کنید تا شیرینی‌ها سرد شوند. سپس آن‌ها را به صورت مربع برش بزنید و سرو نمایید.
tebyan.net
طرز تهیه کیک قهوه فنجانی – آکاایران

طرز تهیه کیک قهوه فنجانی

یک دستور آشپزی عالی برای کیک قهوه فنجانی با کرم شکلاتی روی آن.فر را روی درجه 180 سانتیگراد از پیش گرم کنید.آرد، کره، شکر و تخم مرغ‌ ها را در یک ظرف بزرگ ریخته، خوب هم بزنید تا نرم و روان شوند.

طرز تهیه کیک قهوه فنجانی

زمان تهیه: 20 دقیقه

زمان پخت: 15 دقیقه

برای 12 نفر

مواد لازم برای تهیه کیک :

آرد                                     175 گرم

کره                                    115 گرم

شکر                                  175 گرم

تخم مرغ                                  3 عدد

آرد                                     175 گرم

کره                                    115 گرم

شکر                                  175 گرم

تخم مرغ                                  3 عدد

قهوه اسپرسو یا نسکافه                 5 میلی گرم

گردوی خشک شده                         75 گرم

 

مواد لازم برای تهیه شربت :

قهوه اسپرسوی داغ           30 میلی گرم

شکر                           50 گرم

مواد لازم برای رویه کیک :

خامه                          100 گرم

شکلات شیری ذوب و خنک شده   50 گرم

گردوی دو نیم شده              12 عدد

 

طرز تهیه :

فر را روی درجه 180 سانتیگراد از پیش گرم کنید.آرد، کره، شکر و تخم مرغ‌ ها را در یک ظرف بزرگ ریخته، خوب هم بزنید تا نرم و روان شوند.

تکه ‌های گردو و قهوه را آهسته به مخلوط اضافه کنید. به اندازه یک قاشق غذاخوری از مخلوط را روی هر کدام از دوازده کاغذ مخصوص کیک ریخته و و به مدت 15 دقیقه در فر قرار دهید و بگذارید سفت شده و پف کنند.

وقتی کیک ها هنوز در فر هستند، قهوه اسپرسو و شکر را با هم ترکیب کنید (برای تهیه شربت) و به محض این که کیک‌ ها را از فر بیرون آوردید، چند قسمت از کیک ‌ها را سوراخ کنید و شربت را درون آن‌ ها بریزید و بگذارید سرد شوند.

برای تهیه رویه کیک، خامه و شکلات ذوب و خنک شده را با هم ترکیب کنید و خوب هم زنید تا نرم شوند. سپس ترکیب به دست آمده را روی کیک بمالید و هر کدام از کیک ها را با گردوهای نصف شده تزیین کنید.

همشهری آنلاین

 

طرز تهیه شیرینی پنج طعم کره ای

طرز تهیه شیرینی پنج طعم کره ای

همه مواد را غیر از آرد با هم مخلوط کرده و کم‌کم آرد را به آن اضافه می‌کنیم. این خمیر به تنهایی شیرینی کره‌ای با طعم وانیل است…

طرز تهیه شیرینی پنج طعم کره ای

 

 

مواد لازم:
کره و شکر از هر کدام نصف پیمانه
تخم‌مرغ یک عدد
خامه دو قاشق سوپخوری
بیکینگ‌پودر نصف قاشق چایخوری
وانیل نصف قاشق چایخوری
نمک 1/8 قاشق چایخوری
آرد دو پیمانه

طرز تهیه :
همه مواد را غیر از آرد با هم مخلوط کرده و کم‌کم آرد را به آن اضافه می‌کنیم. این خمیر به تنهایی شیرینی کره‌ای با طعم وانیل است. یک قاشق غذاخوری از این خمیر را روی کاغذ داخل سینی قرار داده و به کمک ته قاشق یا لیوان آن را پهن می‌کنیم. برای تهیه این شیرینی با طعم شکلات به خمیر یک پیمانه شکلات چیپسی اضافه می‌کنیم، با طعم پرتقال یک پیمانه پودر نارگیل و یک قاشق چایخوری پوست پرتقال رنده شده، با طعم کشمش نصف پیمانه کشمش و با طعم گردو و دارچین یک پیمانه گردو خردشده و یک قاشق چایخوری دارچین اضافه می‌کنیم.

طرز پخت کیک سیب – آکاایران
کیک سیبآرد الک شده ، دارچین و نمک را در یک کاسه مخلوط کنید . شیر و جوش شیرین را در کاسه ای ریخته و با شربت و بقیه مواد مخلوط کنید…طرز پخت کیک سیب - آکاایران
کارامل : یک سوم پیمانه
مواد لازم
شکر دو سوم پیمانه
سیب خلالی نازک خرد شده دو پمانه
دارچین یک دوم قاشق چایخوری
آرد یک و نیم پیمانه
جوش شیرین یک دوم قاشق چایخوری
شیر پر چرب یک دوم پیمانه
روغن مایع پنج قاشق غذاخوری
شربت سیب یک دوم پیمانه
سفیده تخم مرغ کمی زده شده دو عدد
وانیل : یک قاشق چایخوری
نمک یک چهارم قاشق چایخوری
تخم مرغ درشت زده شده یک عدد
طرز تهیه :فر را با حرارت 350 درجه گرم کنید . یک قالب مربع شکل به ابعاد بیست سانتی متر را چرب کرده و کارامل را کف آن بریزید ( برای درست کردن کارامل یک پیمانه شکر را با نصف پیمانه آب مخلوط کرده و رودی حرارت قرار دهید تا شکر حل شده و کمی قل بزند ) سیب ها را روی کارامل بچینید .آرد الک شده ، دارچین و نمک را در یک کاسه مخلوط کنید . شیر و جوش شیرین را در کاسه ای ریخته و با شربت و بقیه مواد مخلوط کنید  ، سپس این مخلوط را در کاسه آرد و… بریزید و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند . این مایه را روی کارامل و سیب ریخته . به مدت 35 دقیقه درون فر قرار دهید .پس از اتمام زمان پخت ، کیک را با یک خلال دندان امتحان کنید . اگر پخته بود آن را از خارج کرده و بگذارید ده دقیقه درون قالب بماند . سپس یک بشقاب روی قالب بگذارید و کیک را درون بشقاب برگردانید بهتر است این کیک را گرم میل کنید .دستور پخت رولت شکلاتی با خامه – شیرینی پزی آکا
شیرینی پزی – انواع شیرینی تر – دستور پخت رولت شکلاتی با خامه

مواد لازم:
* تخم مرغ 5 عدد
*  شکر 5 قاشق غذاخوری
*آرد 5 قاشق غذاخوری
*وانیل یک سوم قاشق چایخوری
*آب گرم 3 قاشق غذاخوری
*بیکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
*پودر کاکائوی الک شده 2 قاشق غذاخوری
*خامه شیرین شده 250 تا 300 گرم
*گردوی پودر شده یک دوم پیمانه
*پودر قند به مقدار لازم
* منظور پیمانه شیرینی پزی است که در همه جا اندازه ثابت و مشخصی دارد.
طرز تهیه :
فر را از قبل با حرارت 350 درجه فارنهایت گرم می کنیم. زرده و سفیده ی تخم مرغ را از هم جدا می کنیم. نیمی از شکر را با وانیل و زرده تخم مرغ و نیمی دیگر را با سفیده تخم مرغ خوب هم می زنیم. زرده را با سفیده ای که کاملاً سفت شده و از ظرف نمی ریزد، مخلوط کرده و با قاشق به حالت دورانی ( به یک سمت ) هم می زنیم، طوری که پف آن نخوابد. سپس آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را الک کرده و همراه با پودر گردو در سه نوبت به آرامی با مواد فوق مخلوط کرده و در نهایت آب گرم را می افزاییم و کمی مخلوط می کنیم. درون سینی ای به ابعاد 40×30 سانتیمتر کاغذ روغنی می اندازیم و مایه ی آماده را در آن می ریزیم . سپس سطح آن را صاف و یکدست می کنیم. سپس در طبقه وسط فر به مدت 20 تا 25 دقیقه می پزیم تا سطح کیک طلایی شود.
اکنون روی میز، کاغذی روغنی به ابعاد 50×40 سانتی متر قرار داده و پودر قند را بر روی آن الک می کنیم. کیک را از فر در می آوریم واطراف آن را با کارد از سینی جدا کرده و بر روی کاغذی که دارای پودر قند است،برمی گردانیم، طوریکه که سینی هم روی کیک باقی بماند. کیک را برای مدت نیم ساعت در همین وضعیت قرار می دهیم و در این فاصله خامه را آماده می کنیم.
آن گاه سینی را از روی کیک برداشته و کاغذ روی آن را جدا می سازیم و رولت ( کیک ) را با کاغذ زیر آن لوله می کنیم. بعد آن را باز کرده و خامه را روی سطح آن می مالیم و مجدداً آن را بدون کاغذ لوله می کنیم. می توانیم سطح روی آن را با پودر قند تزیین کنیم . در نهایت آن را در یخچال قرار می دهیم.
ویرایش و تلخیص:آکاایران
چیز کیک آلبالویی – آکاایران
چیز کیک آلبالویی - آکاایرانمواد لازم:
بسکویت دایجستیو(گندم ساقه طلایی)=2 لیوان نرم شده
پودر دارچین=کمی
کره ذوب شده=60 گرم
پنیر خامه ای=600 گرم
شکر=1 لیوان
رنده پوست لیموترش=3/1 قاشق مرباخوری
وانیل=کمی
زرده تخم مرغ=5 عدد
خامه=3/1 لیوان
سفیده تخم مرغ=5 عدد
مربای آلبالو=1 شیشه
طرز تهیه:
1. فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد گرم کنید.
2. بسکویت نرم شده+پودر دارچین+کره ذوب شده را خوب با هم مخلوط کنید تا تمام بسکویت ها به کره آغشته شود.
3. بسکویت ها را در ظرف مخصوص چیزکیک ریخته و آن را در ظرف پهن کنید.
4. ظرف را به مدت 6 دقیقه در فر گذاشته تا رنگ بسکویت ها کمی تغییر کند.
طرز تهیه مواد داخل چیزکیک:
1. پنیر خامه ای+شکر+رنده پوست لیموترش+وانیل را در مخلوکن با هم مخلوط کنید تا مواد کرم ماند شود.
2. زرده تخم مرغ+خامه را به مواد اضافه کرده،هم بزنید.
3. سفیده تخم مرغ را بتدریج به مواد اضافه کرده و با قاشق چوبی هم بزنید.
4. مواد بدست آمده را وسط بسکویت های داخل طرف بریزید.
5. ظرف چیزکیک را به مدت 1 ساعت و ربع در فر بگذارید(بهتر است روی ظرف را با آلومینیوم بپوشانید).
6. بعد ظرف را از فر خارج کرده به مدت 1 ساعت کنار می گذاریم تا کیک خنک شود.
7. تمام سطح کیک را با مربا پوشانده و کیک را به مدت 3 ساعت در یخچال می گذاریم تا خنک شود.
ویرایش و تلخیص: آکاایرانطرز تهیه کلوچه خامه ای – شیرینی پزی آکا
شیرینی پزی – انواع شیرینی تر – طرز تهیه کلوچه خامه ای
مواد لازم (برای 12 عدد) :
2 قاشق چایخوری مایه ی خمیرتازه
2 قاشق غذاخوری شکر
350 گرم شیر پاستوریزه ی گرم
500 450- گرم آرد سفید گندم
نصف قاشق چایخوری نمک
60 گرم کره ی پاستوریزه ی آب شده
1 پیمانه مربای توت فرنگی
1 پیمانه (200 گرم) خامه ی پاستوریزه شیرین شده
2 قاشق غذاخوری پودر قند
روش تهیه :
مایه ی خمیر و 1 قاشق چایخوری شکر و شیر را در ظرفی مخلوط کنید و در جای گرم به مدت 10 دقیقه قرار دهید تا پف کند(اصطلاحاً عمل کند). کره، بقیه شکر، شیر و نمک را با هم مخلوط کنید. آرد را کم کم بیفزایید و خوب ورز دهید تا خمیر صاف و یک دستی حاصل شود. روی سطح صافی، کمی آرد بپاشید و خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز دهید تا نرم شود. سپس روی خمیر را بپوشانید و در یک جای گرم حدود یک ساعت قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود. خمیر را دوباره روی یک سطح صاف که آرد پاشیده اید، ورز دهید و به 12 قسمت تقسیم کنید. آن گاه هر قسمت را ورز دهید و به شکل گلوله در آورید. آرد اضافی آنها را تکان دهید و در سینی فر چرب شده با فاصله قرار دهید تا گلوله ها دوباره ور بیاید (حجم آن دو برابر شود). سپس روی نان ها را با مخلوط (یک قاشق آرد و کمی آب) آغشته کنید و در طبقه ی بالای فر که از قبل با حرارت 210 درجه ی سانتیگراد گرم شده، به مدت 25- 20 دقیقه قرار دهید تا نان ها به خوبی بپزد و طلایی شود. پس از آن از فر خارج کرده و بگذارید خنک شود.
خامه ی شیرین را در فریزر قرار دهید. سپس آن را از فریزر خارج کرده و با همزن برقی بزنید تا زمانی که خامه فرم گرفته و جای پره ی همزن روی خامه بماند. کلوچه ها را از قسمت پهلو برش داده و داخل هر برش را با خامه ی فرم گرفته و مربای توت فرنگی پر کنید و روی آن را پودرقند بپاشید.
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع:www.akairan.com

آیا این مطلب رو دوست داشتید؟

لطفآ با ماوس برین روی قلب ها , اول ببینین زیر قلب ها چی مینویسه بعدا کلیک کنین که اشتباهی رای ندین , ۵ قلب عالی, ۱ قلب خیلی بد

متوسط رای ها 4.2 / 5. Vote count تعداد آرا : 143

تا حالا کسی رای نداده, شما اولین نفر باشید !

واقعا متاسفیم که این مطلب رو دوست نداشتین, اگراشتباهی ۱ دادین در قسمت کامنت همین نوشته بنویسین تا بلاک نشین !

خواهشا, پیشنهاد بدین چطوری بهترش کنیم اگر از ما جواب میخواین ایمیل آدرستون رو اینجا بنویسین

Tell us how we can improve this post? خواهشا, پیشنهاد بدین چطوری بهترش کنیم اگر از ما جواب میخواین ایمیل آدرستون رو اینجا بنویسین

You may also like...

No Responses

  1. مرجان says:

    درست نیست موقع امتحانا این نوشته ی وسوسه برانگیزو گذاشتین…. در حال حاضر ورود به آشپزخونه ممنوعه…..

  2. مرجان جون ، دلمون واست یک ذره شده بود، اگه میدونستم با این نوشته پیدات میشه زودتر در باره شیرینیجات مینوشتم! 🙂
    شما که هنوز ٢ ماه نیست دانشگاتون شروع شده، به همین زودی دوباره امتحانات شروع شد؟! 🙁

  3. مرجان says:

    خیلی ممنون…. منم دل تنگ بودم…. خود منم نفهمیدم این ترم چگونه به پایان رسید…. حالا هم که وقت بغل گرفتن کتاباست به هر بهانه ای به فکر فرار هستم….

  4. انشالله موفق باشی مرجان جون 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *