christkindlmarkt بازار کریسمس در وین

دوستان امسال نیز مانند سالهای قبل. بازار کریسمس و یا به زبانی آلمانی CHRISTKINDLMARKT از روز ۱۷ نوامبر تا ۲۴ دسامبر برقرار است.
طبق رسم همیشگی ، درخت کریسمس این بازار که در میدان جلو ساختمان زیبا و با عظمت شهرداری برگزار میشود، هر سال از یکی از استان های نهگانه اتریش به وین آورده میشود،درخت امسال ۱۲۰ سال سن و ۳۲ متر ارتفاع دارد و  از استان NIEDEROESTERREICH به وین آورده شده است!
بازار کریسمس وین یکی از معروف ترین بازار های کریسمس در جهان بوده و همه ساله علاوه بر وینی ها، تعداد بیشماری توریست از کشور های همسایه  را به این محل میکشاند!
این بازار همه روزه از ساعت ۹ صبح  تا ۷ بعد از ظهر و در روز ۲۴ دسامبر از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر برای بازدیدکنندگان باز است.
در این بازار جاذبه های زیادی برای همه سنین موجود است  ولی بزرگترین تفریحات در این محل به بچه ها اختصاص داده میشود، اسب سواری، شیرینی  پزی، نمایش عروسکی،مجسمه سازی،شمع سازی………و بسیاری سرگرمی های دیگر، کودکان و نو جوانان بسیاری را به این بازار میکشانند!
نمایش های عروسکی همه روزه در ساعت های ۱۳:۳۰ و   ۱۴:۳۰  در سالن شماره 30 (FESTSALL ۳۰)  اجرا میشوند و تماشای آنها برای همه رایگان میباشد!

در وین بازار های کریسمس مختلفی هستند که بازار جلو شهرداری معروف ترین آنهاست، بازار SPITTELBERG و BELVEDERE و بازر جلوو قصر SCHOEBBRUNNN از دیگر بازار های کریسمس محبوب وینیها هستند!

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

 1. سایه گفت:

  لایک !

 2. جای شما سایه جان و همه دوستان خالی امروز با دخترام رفتیم بازار جلو شهرداری، خیلی به بچه ها خوش گذشت، نمیخواستن برگردن خونه!
  اسب سواری و قطار سواری، شیرینی پزی، شمع هم درست کردن و هر کودومشن یک لونه پرنده که خدا میدونه کجا ما بتونیم این لونه رو آویزون کنیم، خانومم میگه تابستون میبرم ایران به درد ایران میخوره!
  ولی به هر حال بچه ها خیلی سرگرم شدن، تا دلتون هم بخواد شلوغ بود، برای بچه باید وارد ساختمان شهرداری بشین، جلو ساختمون برای بزرگتر هاست که دکه های مختلف سر پا کردن، PUNSCH (شراب داغ با دارچین و ادویه جات دیگه ) بازار داغی داشت و ملت تو هوای نسبتا سرد امروز خودشونو حسابی با این PUNSCH ها گرم میکردن، البته PUNSCH بچه ها هم هست که تقریبا همون مزه مال بزرگ تر ها رو داره منتهی بدون الکله! کار های دستی اتریشی قشنگی هم میفروشن، شمع و کیک های مخصوص کریستمس خلاصه دنیاییه اونجا واسه خودش! یک سر برین حتما خوشتون میاد!

 3. حميده سادات گفت:

  سلام عزيزان ايران زمين من مي خواستم بصورت توريستي يه سفر كوتاه مدت به اتريش داشته باشم همه مداركم را به سفارت دادم اما جواب منفي دادند البته مهر نخورده وتا 45روز حق اعتراض دارم از شما خواهش مي كنم اگه مي شه يه كمكي بهم بكنيد اگه بليط موزه يا نمايشگاه يا چيي هست كه دليل اومدنم باشه بهم بگوئيد از همياري سبزتان ممنونم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.