از طلا بودن پشیمان گشته ایم ….

دوست بسیار نزدیکی، ایمیلی برام  فرستاده که عینا واستون میزارم که شمام بخونین:
جشن تولد!
امروز چون 5شنبه بود زودتر اومدم خونه .از همسرم پرسيدم چرا احسان نيست گفت زود نهارش رو خورده و رفته سلموني ..غدارو كه رو ميز گذاشت گفت صبح مادر دوستش  زنگ زده و از احسان براي امشب كه تولد دخترشه دعوت كرده ..گفته من هيچكدام از دوستاشو دعوت نكردم بخودش هم گفتم مسئوليت شركت در جشن تولدت بعهده خود دوستاتته و هيچكس رو اصرار نكن …گفته ما يه باغي نزديك شهر داريم كه اتفاقا به پاسگاه نيروي انتظامي هم نزديكه ولي مهموني ما خانوادگيه ..من و باباش هستيم .خاله هاش و دايي هاش و بقيه فاميل هم هستند .مشروب هم نداريم ولي با اينهمه من بازهم مسئوليت مهموني را بعهده نميگيرم .خداي ناكرده نيروي انتظامي بريزه بگيره من كاري نميتونم بكنم و ..كلي هم عذر خواهي كرده از اينكه رك صحبت ميكنه ولي گفته بخاطر اصرار دخترش داره دعوت ميكنه كه خيلي دلش ميخواد احسان تو تولدش باشه و چقدر هم از احسان تعريف كرده !!.
همسرم بهش گفته:  نميدونم چي بگم بايد باباش بياد و تصميم بگيره….
حقيقتش خيلي دلم گرفت كه وضعيت آزادي ما نه در مسائل سياسي كه در جريانات روزانه هم اینقدر  محدود شده كه براي يك رفتن به  يك جشن تولد بايد اينهمه جلسه بذاريم و فكر كنيم و تصميم بگيريم . چقدر هم تا ميره و برميگرده نگران باشيم، تازه اين نگراني هاي ما پدر و مادراست،   از طرف دیگم، خود بچه ها واقعا چقدر در فشار هستند گه براي  شركت در يك جشن تولد بايد چه رنجهايي كه نكشند!!!! انصافا اينا چه تفريحي ميتونن داشته باشن .تو دانشكده كه مجاز نيستند با هم حرف بزنن . كافي شاپ و رستوران هم كه اصلا .تو خيابون هم كه هيچي .اينم از تولد!!
هنوز احسان نيومده ولي اگه بياد و بهش بگم بخاطر ترس از دستگيري و بازداشت در يك مهماني صد در صد كنترل شده كه هيچ نكته غير اخلاقي هم درش نيست ، اجازه نداري بري،چه حالي ميشه!  اگر هم بذاريم بره تا وقتي برگرده خون جگر ميشيم! اگر هم كه نيروي انتظامي بريزه و بگيرشون كه واويلا! جرمشون ؟!!
يعني همه ما والدين محجوريم و فاسد و خير و صلاح خود و خانواده هايمان را نميدانيم و براي بچه هايمان بساط فساد را برپا ميكنيم و بايد گشت ارشاد بياد و مارو راهنمايي كنه (بازداشت) ؟!
ما بايد كاري را كه در هيچ كجاي دنيا جرم نيست دزدكي و مخفيانه انجام بديم از ترس ……………….خيلي دلم گرفته!

پایان ایمیل!

یاد سی و چند سال  پیش میوفتم و خوشحالی ملت که ریخته بودن تو خیابونا ومیرقصیدن!
شمام  یادتون میاد؟!

 

 

الان هم ملت ریختن تو خیابونا، فقط  اون وقتا  حقشونو میخواستن، الان مرغشونو!

این پست دارای 5 نظر است

 1. Mehdi Parsnews Amiri

  دوستان خدمت شما عرض کنم که من در ایمیل ایشون اسما رو عوض کردم که ایمیل از حالت خصوصیش در بیاد! خلاصه تنها اسمی که به فکرم رسید، احسان بود، از نویسنده ایمیل عذر خواهی میکنم!

 2. دوستان خدمت شما عرض کنم که من در ایمیل ایشون اسما رو عوض کردم که ایمیل از حالت خصوصیش در بیاد! خلاصه تنها اسمی که به فکرم رسید، احسان بود، از نویسنده ایمیل عذر خواهی میکنم!

 3. ندا م

  به شتره میگن گردنت کجه، میگه : کجام کج نیست؟!
  خب بعله شما از محدودیت آزادی گفتید . شما یکی از وجنات مثبت این شتر اَبلَق رو بفرمایید تا من بگم فقط آزادی کم داریم :-)))
  توی محله ما دختر و پسری که هردوشونم دانشجو هستن با هم گرم صحبت شده بودن حالا از درس یا هرچی. بعدش یکی از شکم گنده های با وجنات که یک خونه بسیار مجلل سر نبش کوچه داره و هر روز ثواب طاعات و عباداتش با ماشین پرادو میارن در خونه ش، این دو جوون رو نهی از منکر کرد که یالا از هم جدا بشید و راتونو بکشید و هررری برید خونه هاتون . چه معنی داره یه دختر پسر با هم حرف بزنن . پسره بهش میگه آخه به شما چه؟ ما که کار بدی نمیکنیم. خلاصه این حاجی آقا، پلیس خبر میکنه و کار به شکایت و بازداشت میکشه. برادرم یک حرفی زد. گفت نگران نباشید از حالا به بعد دیگه شاهد اینجور گفتگوها توی محله نخواهیم بود چون این دختر پسر گفتگوی بعدیشون رو میبرن توی خونه خالی ادامه میدن.
  خب وقتی نمیذارن دوتا جوون بحث روزانشون رو توی کوچه انجام بدن. آخه از همه چی تابو ساختن. از جنس مخالف، از خندیدن، از ادکلن زدن، از آرایش کردن، حتی از زندگی کردن . زنده بودن که درخت دم خونه ئ ما هم زنده ست! بعدشم طرفو خواهر- برادر صدا میکنن. اونروز توی تلویزیون یکی که اسمشو نمیبرم میگفت بعله غربی ها به جنبه های جنسی و جسمی زنان نظر دارن و … . در اسلام ما به روح و شخصیت و کرامت زن نگاه میکنیم و البته خب به دلیل “ساختار فیزیکیِ ویژهء زن” ، خواهران ما باید خودشون رو کاملا بپوشانند تا کرامتشون حفظ بشه.
  بعله طبق فرمایشات این بابا ، کرامت زن همون توی جسمشه . بعدش میگن این غربیهای بی تربیت اینجوری و اونجوری :-))

 4. Mehdi Parsnews Amiri

  تشکر میکنم ندا جان، مثل همیشه از خوندن کامنتت مستفیض شدیم، سر ملت همیشه باید یک جوری گرم باشه دیگه، کشور نابود شده ه اونوقت اونا مشغول جلوگیری از صحبت کردن دختر و پسران!

 5. تشکر میکنم ندا جان، مثل همیشه از خوندن کامنتت مستفیض شدیم، سر ملت همیشه باید یک جوری گرم باشه دیگه، کشور نابود شده ه اونوقت اونا مشغول جلوگیری از صحبت کردن دختر و پسران!

دیدگاهتان را بنویسید