غذا‌های ایرانی با قیمت مناسب!

امروز میخوام یک مطلب بنویسم که به درد هر کسی‌ ممکنه بخوره غیر از خود من که بی‌خودی، زحمت این کار رو میکشم! این نوشته بازم مربوط می‌شه به خوردن و نوشیدن و رستورانو این حرفا! اونم رستورانای ایرانی‌ خودمون تو همین شهر وین!
دوستان همه مستحضر هستین که تقریبا همه رستوران‌ها در اتریش منو‌های روزانه دارن که که در اصل برای اشخاصیست که روزا کار می‌کنن و وقت زیادی برای صرف در رستوران‌ها ندارند و فقط می‌تونن در اون استراحت نیم ساعت یکساعتیه که ظهر دارن، نهاری بخورن و دوباره برگردن سر کارشون.
رستوران‌ها هم به این امر کاملا واقف هستن، از طرفی‌ هم میدونن که اونایی که مجبورن هر روز ظهر‌ها در بیرون ناهار رو صرف کنن، براشون سخته که روزی ۲۰-۳۰ یورو خرج، غذای ظهرشون کنن و اگه رستوران‌ها غذا‌هایی‌ با قیمت مناسبی بهشون عرضه نکنن، یک ساندویچ میگیرن و غذای اصلیشونو میذارن واسه شب که می‌رن خونه.
رستوران ها، ظهر‌ها منو‌های مختلفی‌ رو با قیمت‌های پایین برای مشتریاشون آماده می‌کنن، مثل  رستوران‌های چینی‌ که بوفه میذارن اسمشم میذارن: all you can eat چیزی حدود ۴-۵ یورو هم میگیرن که اگه مشتریا فقط همون چیزایی‌ رو   که اونجا میخورن، موادشو فقط   از سوپرمارکت بگیرن، دوبرابر باید پول بدن! چه جوری اینکار برای اونا صرف میکنه، خدا داند و مشکل مشتری هم نیست! بگذریم که همشون هم آشقال تحویل آدم میدن و معلوم نیست چی‌ تو غذاهاشون میریزن که همشون یک مزه دارن! سوپاشون که دیگه قرو قاطی هم هست، فکر کنم، هر چی‌ تهمونده ظرفاست میریزن تو قابلمه سوپ!
رستوران‌های ایرانی هم از این قاعده مستثنی نیستن و تقریبا همشون منو‌های روزنه دارن و هموطنان عزیز ایرانی، ظهر‌ها تشریف میبرن و از خوردن غذا‌های خوشمزه ایرانی لذت میبرن!
معمولاً این منو‌ها مال روزای اداری هفته‌است، یعنی‌ از دوشنبه تا جمعه، خیلی‌‌ها اما شنبه‌ها رو هم منو داران، یک شنبه‌ها هم که اکثرا تعطیلن و اگر هم باز باشن، منو ندارن!
من امروز میخوام، در این نوشته لیست غذا‌های روزانه رستوران‌های ایرانی رو براتون بذارم که شما ظهر‌ها بدونین، کدوم رستوران چه غذایی رو ، خوب و ارزون و مناسب بهتون ارائه میده، یکوقت نشه، خدای نکرده، هوس چلو قیمه کرده باشین و برین یک رستوران مجبور شین چلو خورشت قرمه سبزی بخورین، چه جوری اونوقت می‌خواین جواب دل شکسته شیکمتونو بدین؟!!
البته رستوران ها، همه غذا‌های موجود در کارتشونو، ظهر‌ها هم سرو می‌کنن اما آتیش میزنن به مالشون و  یکی‌ دو نوعش رو به عنوان منوی روزانه، مناسب و ارزون به مشتریان عرضه می‌کنن!
از صبح، تو اینترنت دنبال سایت رستوران‌ها می‌گشتم تا لیست منو‌های روزانه اونا رو براتون بذارم، تا حالا که فقط سایت رستوران پارس و آپادانا رو پیدا کردم، اونای دیگه مثل اینکه اعتقادی به داشتن سایت اینترنتی ندارن! انشا‌الله من خودم باید سری به رستوران‌های دیگه بزنم و و هر جور شده لیست غذا هاشونو. شده با گریه و التماس زاری، نشد کش برم که بیارم ، ۲-۳ روز خودمو علاف کنم و اونا رو برای شما عزیزان تو این سایت بذارم!
برای اطلاع از غذاهای متنوع که با قیمت مناسب در  رستورانهای خوب ایرانی  در وین سرو میشوند لینک زیر را کلیک نمائید!

منوی روزانه رستوران‌های ایرانی در وین
 

You may also like...

4 Responses

 1. kian says:

  ادمين جان ميخواستم بدونم كه رستوران ايرانی پيدا ميشه كه آدم بتونه زرشك پلو با كباب كوبيده سفارش بده ؟!!! :mrgreen:

 2. kian says:

  خوشم اومد كه بالاخره ياد گرفتی كه با اين ايرانی محترم !!! به رستوران نری ! چرا كه بجز خفت و خواری و بيرون شدن از رستوران با پس گردنی !!! نتيجه ديگه‏ای نداره 😆

 3. admin agha says:

  :mrgreen:
  کیان جان، اتفاقاً همین الان، دوستی‌ که زرشک پلو رو با کباب کوبیده میخوره اینجا بود و میگفت، ببند بریم شام بخوریم، یاد داستان صحنه افتادم و گفتم، بی‌خیال من برم خونه نون و پنیر بخورم، راحت ترم! 😆
  میبینی‌ کیان جان، من چقدر واسه این دوستان هموطن زحمت میکشم، کیه که قدر بدونه؟! 🙁

 4. admin agha says:

  اتفاقا کیان جان، با عرض معذرت همین ۳-۴ شب پیش باهاش رفتم رستوران! 😳
  ولی‌ خداییش یک خورده بهتر شده و دیگه از اون ادا‌ها از خودش در نمیاره! 😆

Leave a Reply

Your email address will not be published.