بچه‌ها رودر وین کجا ببریم؟!

دوستان اینو بیشتر برای پدر و مادر‌ها مینویسم، برای اونایی که با شروع شدن فصل تابستون و تعطیلی‌ مدارس و مهد کودک ها، نمیدونن صبح تا شب، سر بچه هاشونو چه جوری گرم کنن!

با وجود کم بودن تعداد بچه‌ها در وین، امکاناتی که برای بچه‌ها هست، بسیار زیاده، جوونا خودشون میدونن چه جوری وقتشونو پر کنن، بچه‌های کودکستانی و سالهای اول مدارس رو، پدر مادرا باید واسشون برنامه بزارن، هر روز وهر ساعت هم که نمیتونین ببرین پارک دم خونتون، بعد از یکی‌ دوبار، سر و صداشون در میاد، امروز میخوام چند جا رو بهتون معرفی‌ کنم که شاید بچه‌هاتون خوششون بیاد و بتونن ساعات خوشی‌ رو در اونجا سپری کنن!

وین خدا رو شکر تا دلتون بخواد استخرهای تابستونی و روباز داره که همه شمام بچه‌هاتونو حتما میبرین شنا که هم برای سلامتی‌ و هم برای سرگرمیشون لازمه،  اما با این هوای اتریش، بعضی‌ وقتا پیش میاد که چند روز پشت سر هم از آفتاب خبری نیست و ابری و بارونیه، اونوقت دیگه نمی‌دونیم با بچه‌ها چیکار کنیم!

در روز‌هایی‌ که هوا با ما سر یاری داشته باشه، میتونیم بچه‌ها رو ببریم، Prater یا همون شهر بازی معروف وین در منطقه ۲ (اینو برای دوستانی نوشتم که با وین آشنایی ندارن!)

Prater رو بچه ها، خیلی‌ دوست دارن اما میدونین دیگه، کافیه یک ساعت با بچه‌ها اونجا باشین کلی‌ پول باید خرجشون کنین، سوار هر چی‌ بشن، یکی‌ دو دقیقه بیشتر طول نمیکشه، ۲-۳ یورو باید بدین! مخصوصاً اگه بیشتر از یک بچم داشته باشین که دیگه هیچی‌! چندین بار هم باید باهاشون دعوا کنین که بفهمن، سوار همه چی‌ نمی‌تونن بشن! هفته پیش که با بچه‌ها رفته بودیم، دو دفعه رفتن با Trampolin بالا و پایین پریدن ۸ یورو ازمون گرفتن، یک دور هرکدومشون سوار اسبای پیر اونجا شدن، ۲ دقیقه طول نکشید که پیاده شدن ۶ یورو، میخواستن یکبار دیگم سوار شن، گفتم بیاین بریم ، طفلی اسبا خستن! سر سره و چرخ فلک ، دو تا سوسیس خوردن، دیدم یک ساعت نیست اونجاییم ۴۰-۵۰ یورو دادیم! تازه بچه‌ها میگفتن، حالا شیکممون سیر شده میتونیم بازی کنیم! بهشون گفتم، زود بریم سوار ماشین شیم که الان بارون بدی میخواد بگیره، یک تیکه ابر هم تو آسمون نبود!  خلاصه با هر درد سری بود سوار ماشینشون کردم و بردمشون پارک دم خونه، گفتم حالا هر چی‌ می‌خواین بازی کنین! گفتن بابا مگه نگفتی بارون میخواد بگیره؟ گفتم اره تو منطقه ۲ اما نه اینجا تو منطقه ۷!

 

یک جام که میتونین برین هم پارک بسیار قشنگیه و هم بچه‌ها و  بزرگا می‌تونن  شنا کنن Kurzentrum Oberlaa هستش که چونکه اکثرا میشناسین چیزی در بارش نمی‌نویسم، oberlaa جاییه برای تمام خانواده، شنا تو آب معدنی، سونا، هوای خوب، دریاچه قشنگ…خلاصه، برین اونجا بهتون بد نمیگذره!

 

استخر‌های تابستونی و روباز وین رو هم که همه میشناسین دیگه، تو اکثر منطقه‌های وین یکی‌ هست، بهترینش فکر کنم، Schafbergbad باشه، Stadionbad هم خوبه، منطقه ۲۲ هم که Arbeiterstrandbad رو داره که دیدنیه و میتوبنین اونجا تو دانوب کثیف قهوه‌ای شنا کنین! Gänsehäufel رو هم خیلی‌‌ها دوست دارن.

من اما امروز میخوام چهار جا رو بهتون معرفی کنم که من هروقت بچه هامو اونجا‌ها می‌برم، خیلی‌ خوششون میاد!

اولین جایی‌ که به شما دوستان عزیز تر از جان  معرفی می‌کنم، سالونیست سر پوشیده برای بازی بچه ها، در منطقه ۱۶ وین، به اسم

IndoorSpielplatz Albert-Sever-Saal

اینجا تا آخر جولای تعطیله، از اول اگوست میتونین دوباره با بچه‌هاتون تشریف ببرین و ۳-۴ ساعتی‌ از خوشحالی عزیزانتون لذت ببرید!

Freizeitpädagogisches Zentrum der Wiener Kinderfreunde

Adresse:

bacheh

1160 Wien Schuhmeierplatz 17-18 (Zugang von Thaliastraße)

Tel. 01/4926028

Email seversaal@aon.at

Internet www.seversaal.at

Geöffnet:

Montag bis Sonntag von 14.00 bis 18.00 Uhr

Zusätzlich:
Mittwoch 10 – 12 Uhr speziell für die Kleinen
Sonntag 10 – 12.30 Uhr Spezialprogramme

in den Sommerferien Samstag und Sonntag geschlossen

am 24.Dezember von 10 bis 14 Uhr geöffnet

بخاطر صرف کردن وقت کمتر اطلاعاتی‌ رو که در سایت این سالن هست براتون کپی کردم!

دومین جایی‌ که دوست دارم بهتون توصیه کنم که تقریبا در مرکز وین هم هست، جایی‌ نیست  به جز Museumquartier در منطقه ۷ وین، و قسمتی‌ که برای سرگرمی بچه ها درست کردن با فعالیت‌های مختلف که هم سرگرم میشن و هم چیزایی‌ یاد می‌گیرن، بچه ها  می‌تونن اونجا نقاشی کنن، با خمیر بازی کنن، مجسمه درست کنن، تاتر دارن برای بچه‌ها و چیزای دیگه!

به قسمت بچه‌ها Zoom میگن  که در واقع موزه‌ای هست برای بچه ها!با این تفاوت که بچه‌ها اجازه دارن به تمام چیزایی‌ که اونجا هست دست بزنن و همه چیزا رو امتحان کنن، باهاشون بازی کنن و به عبارت دیگه مثل بازدید از موزه‌های بزرگا، خسته کننده نیست!

بهتره برای برنامه‌های مختلف از قبل جا رزرو کنین، مخصوصاً در روز‌هایی‌ که هوا خوب نیست چونکه وگرنه جا گیرتون نمیاد!

لطفا اینجا رو کلیک کنین تا تمام اطلاعاتی‌ رو که در باره MQ ZOOM لازم دارین، ببینین!

۲ جا دیگه هست که من واقعا فقط میخواستم این ۲ جا رو بهتون معرفی کنم و بخاطر همین هم این نوشته رو اصلا شروع کردم! ولی‌ الان چونکه دیگه بی‌خودی یک عالم وقتم تلف شد، اون چیزایی‌ رو که میخواستم بنویسم بی‌خیال میشم و فقط ادرساشونو مینویسم، خودتون لطف کنین و به سایتاشون برین ببینین برنامه چیه!

اولیش محل بازی سرپوشیده‌ایه در منطقه ۲۳ وین که محلیست بسیار جالب برای سرگرم کردن بچه‌ها تا ۱۲ سالگی!

Indoorspielplatz “Bogi Park” in Wien-Liesing

1230 Wien – Gutheil-Schoder-Gasse 17

www.bogipark.at

و اما حالا میرسیم به Family Fun جایی‌ که من از همه بیشتر دوست دارم، بچه‌ها می‌تونن هم در قسمت سرپوشیده اینجا بازی کنن و هم در قسمت  روبازش، بزرگتر‌ها هم می‌تونن با خیال راحت تو کافش و یا رستورانش بشینن و قهوه‌ای بخورن و یا پیتزا و غذا‌های متنوع دیگری نوش جان کنن!

 

قیمتاش هم مناسبه، بچه‌ها چیزی حدود ۷،۵۰ یورو میدن برای تمام روز و میتونن از اکثر وسائل بازی اونجا مجاناً استفاده کنن، پدر و مادر‌ها چیزی حدود ۳،۵۰ یورو! البته چیزایی‌ هم دارن که باید براشون پول بدین مثل سوار شدن به ماشین‌های gokart  و یا چیزای قایق مانندی که روی استخر اونجا برای بچه‌ها هست!

لطفا سری به سایت Family Fun بزنین، تمام اطلاعات لازم رو به دست خواهید آورد!معمولان گوتشاین‌هایی‌ هم در این سایت میذارن که وقتی‌ چاپ کنین و با خودتون ببرین، بلیط‌ها رو با تخفیف میخرین!

familyfun

بچه‌های من که عاشق اینجان، من هم اینجا رو دوست دارم چونکه میتونین بچه‌ها رو بذارین اون تو بازی کنن، خودتون هم با خیال راحت، اینور و اونور بچرخین!

 

در ضمن در این دو جای آخری، میتونین تولد کوچولو‌های عزیزتون رو هم جشن بگیرین، خودشون براتون برنامه ریزی می‌کنن و بچه‌ها هم کلی‌ سرگرم میشن!

حالا که اینا رو نوشتم بد نیست که اشاره‌ای هم به minopolis در منطقه ۲۲ وین بکنیم که شهریست برای کودکان از ۴ سال به بالا، بچه‌ها اونجا می‌تونن، شغل‌های بزرگا رو تمرین کنن، می‌تونن، پلیس شن، یا در ایستگاه قطار کار کنن، روزنامه نگار و یا معلم و کارخونه دار شن……. خلاصه بچه‌ها کلی‌ حال می‌کنن، به یکدفعه رفتنش واقعا می‌ارزه، لینکشو میذارم، حتما برین ببینین چیه!

www.minopolis.at

اینجام میتونین تولد بچه هاتونو جشن بگیرین، برنامه‌های جالبی‌ برای تولدا میذارن!

دیدگاهتان را بنویسید