15 جاذبه توریستی در دبی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
loading...

15 جاذبه توریستی تور دبی در این مطلب آورده شده است. تعطیلات پر زرق و برق دبی، نقطه داغ امارات متحده عربی است. مراکز خرید خود را از بیابان ها به مقصد du-jour منتقل نمودند، جایی که به مرکز خرید و فروش کالا و سرگرمی خانواده ها تبدیل شده است. دبی به دلیل جاذبه هایی همچون برج خلیفه (بلندترین ساخامان دنیا) و بازارچه های زنجیره ای معروف و مشهور شده است. اما این شهر دارای بسیاری از برجستگی های فرهنگی و علاوه بر آن زرق و برق های دنیای مدرنیته است. اگر نگاهی به منطقه Bastakia در اطراف دبی بیاندازید

به شرایط دبی قدیم پی خواهید برد. سپس در امتداد نهر دبی و در لنج سنتی  خواهید فهمید که زرق و برق های بیشتر از این در این شهر وجود دارد.

برج خلیفه

ساختمان برج خلیفه 829 متر ارتفاع دارد که بلندتری ساختمان در جهان محسوب می گردد. بسیار از گردشگران به عرشه ساختمان در ارتفاع 124 متری می روند تا بر فراز آن شهر را نظاره کنند. نگاه به شهر از روی ابرها و از نکاه پرندگان، چشم اندازی زیبا و جالب محسوب می گردد. تجربه مشاهده از عرشه برج،  شامل مشاهده برج خلیفه و دبی می باشد که شامل آسانسور با سرعت بالا است که در حین اینکه از عرشه بالا می رود، به میزان 360 درجه نیز می چرخد و چشم انداز های مختلف مثل اقیانوس و بیابان را در حین بالا رفتن نشان می دهد. شب هنگام نیز گردشگران خاص خود را دارد که به ویژه جماعت عکاسان در شب از برج دیدن می نمایند، زیرا که طرح چراغ های شهر دبی در شب بسیار معروف و زیبا است. دور تا دور برج خلیفه ساختمان هایی زیبا با باغ و پیاده روهای پیچ در پیچ طراحی شده اند.بسیاری از امکانات آبی مثل فواره دبی، بلندترین فواره جهان که به مدل فواره Bellagio لاس وگاس طراحی شده؛ در شهر دبی وجود دارد.

ساعت ها: روزانه 8.30 صبح تا 1 بعد از ظهر

مکان: ورودی از from Dubai Mal، خیابان Sheikh Zayed، مرکز شهر

موزه دبی

موزه دبی در قلعه Al-Fahidi قرار دارد که در سال 1787 در دفاع از نهر دبی ساخته شده است. دیوارهای قلعه در قسمت خارجی از بلوک های مرجانی ساخته شده اند که توسط آهک در کنار هم نگه داشته شده اند. طبقات بالایی توسط قطب های چوبی که تحت عنوان”handels” نگه داشته می شوند. و سقف های آن از برگ های نخل، گل و گچ ساخته شده است. در گذشته ، این ساختمان برای خدمتکاران ساخته شده که از خانواده حاکم محافظت کنند و مقر دولت، پادگان و زندان بوده است. در سال 1971 ترمیم شد و دوباره در سال 1995 به طور گسترده تر ترمیم گردید و در حال حاضر موزه برتر این شهر محسوب می گردد. نقشه های قدیمی امارات و دبی نشان می دهد که گسترش ماموت ها پس از رونق نفت، سبب آسیب به منطقه گردید. حیاط این موزه جایگاه چندین قایق سنتی  و جایگاه برگ نخل با برج بادی اماراتی است. هال(سالن) دست راست تسلیحات در آن قرار دارد و هال سمت راست ویترین ابزار موسیقی اماراتی است. زیر طبقه همکف سالن های نمایش  و شهر فرنگی هستند که  جوانب مختلف سب زندگی سنتی اماراتی را پوشش می دهند( از جمله ماهیگیری مروارید و زندگی اعراب بادیه نشین در بیابان) و همچنین آثار هنرهای دستی مربوط به 3000-4000 سال پیش در سایت باستان شناسی القصیص وجود دارند.

مکان: خیابان Al-Fahidi، bur dubai

Bastakia (دبی قدیم)

محله Bastakia در اواخر قرن 19 ساخته شد و برای بازرگانان ثروتمند پارسی که عمدتا مروارید و منسوجات را تجارت و مبادله می کردند ساخته شد تا اینکه این تجاران از دادن مالیات معاف شوند و به نهر دبی دسترسی داشته باشند. Bastakia قسمت شرقی Bur Dubai در امتداد نهر و مرجان را اشغال نمودند و در آن جا ساختمان هایی را با آهک بنا نمودند و بر فراز این دیوارها بادگیرهایی قرار دادند و بدین شکل ساختمان های خود را حفظ نمودند. بادگیرهای ساختمان سبب این شدند که تهویه هوا در ساختمان اتفاق بیفتد، و بادها در خانه به دام بیفتند و در داخل خانه جریان یابند. بازرگانان و تجار ایرانی معماری و عناصر مشابه ایرانی(خانه های ویلایی ایرانی) را از ایران به خلیج فارس منتقل کردند و سبک مشابه خانه های ویلایی ایرانی را پیاده نمودند.معماری متمایز عربی، کوچه های باریک خاطره انگیز را دارند  و سن کمی را در تاریخ دبی دارا می باشند.در داخل این منطقه، گالری مجلس با مجموعه ای از سرامیک های سنتی و مبلمان عربی را خواهید یافت ( در برج بادی قرار گرفته شده است) و گالری XVA با مجموعه هنر معاصر( واقع در یکی از ساختمان های تاریخی) در اینجا یافت می گردد.

خانه شیخ سعید المکتوم 

شیخ سعید المکتوم در سال های 1921 تا 1958 حاکم دبی بود و پدر بزرگش هم حاکم بود. محل اقامت سابق او باز سازی شد و به عنوان  موزه ترمیم گردید و نمونه خوبی از معماری عربی است. خانه اصلی در سال 1896 به وسیله پدر سعید ساخته شد ، به طوری که فعالیت های کشتیرانی از بالکون خانه قابل مشاهده بود. خانه اصلی تخریب گردید اما خانه کنونی دوباره در کنار خانه اصلی ساخته شد و دقیقا شبیه مدل اصلی خانه گردید و برای این منظور از چوب درخت ساج حک شده برای ساخت در استفاده نمود و صفحات چوبی مشبک را برای پنجره به کار گرفت و صفحه های تهویه گچی با طرح های هندسی و گل دار را برای مدل سازی خانه استفاده نمود. سی اتاق را در محوطه حیاط ساخت و برج های بادی را بر روی آن ها قرار داد. در داخل موزه ازعکس های تاریخی دبی و اسناد با قدمت بسیار زیاد و شگفت انگیز در بین سال های 1948-1953 استفاده گردید. بخش دریایی موزه عکس هایی از ماهیگیری، صید مروارید و ساخت قایق می باشد. در سرتاسر ساختمان نامه، نقشه، سکه و استامپ های زیادی وجود دارند که این ها حاکی از گسترش امارات می باشد. نزدیک آن، خانه شیخ عبید ابن تهانی وجود دارد که فقط فضای سنتی داخلی آن ترمیم شده است.

ساعت ها: شنبه تا پنج شنبه 8.30 صبح تا 8.30 شب، جمعه از ساعت 3 تا 8.30 شب

نهر دبی 

نهر دبی شهر را به دو قسمت Deira در شمال و Bur Dubai در جنوب تقسیم می کند. این نهر نقش کلیدی را گسترش شهر داشته است. ابتدا مهاجرانی را به اینجا به منظور ماهیگیری و صید مروارید کشاند.  روستاهای کوچکی در کنار نهر دبی در پیش از 4000 پیش رشد نموده اند در حالی که دوران مدرنیته از دهه 1830 با استقرار یافتن قبیله بنی یاس در اینجا آغاز گردید. بخش عوارضی باراندازی لنج نهر دبی در شمال پل المکتوم قرار گرفته است. هنوز هم سراسر(حاشیه)خلیج توسط معامله گران کوچک استفاده می گردد، برخی از لنج هایی که در اینجا وجود دارند بیش از 100 سال قدمت دارند. شما در اینجا می توانید به تماشای بارگذاری محموله و تخلیه محموله ها از لنج بنشینید. کارگران لنج اغلب گردشگران را به صورت تور بر روی کشتی می اورند و چشم اندازی از زندگی سنتی ملوانان را به آن ها نشان می دهند. بسیاری از لنج ها به کویت، ایران، عمان، هند و شاخه های پایینی آفریقا مسافرت می کنند. در واقع این نهر بازمانده کوچکی از اقتصاد سنتی دبی است که همچنان یه عنوان یک جای شلوغ و جذاب محسوب میگردد و گردشگر به آن جا می رود.

مسجد جمیرا 

مسجد جمیرا یکی از زیباترین مساجد دبی محسوب می گردد. در واقع این مسجد از روی مسجد الاظهر قاهره  کپی برداری شده است با این تفاوت که این مسجد 8 برابر بزرگتر از مسجد قاهره است. مسجد جمیرا مثال خوبی از معماری اسلامی است. ساختار سنگ  با سنت فاطمی قرون وسطی ساخته شده است و دارای دو مناره می باشد که جزئیات ظریف در ساخت را نشان می دهد. این مسجد در هنگام غروب وقتی که نور افکن ها روشن می شوند بسیار زیبا و جذاب می گردد. شیخ محمد بن رشید، مرکزی را بنیان نهاد تا اینکه تورهای گردشگری بهتر بتوانند فرهنگ اسلامی را منتقل کنند و بتوانند به صورت هرچه بهتر آیین وفاداری دین اسلام را بفهمانند و به گردشگران منتقل کنند. تورها در تمامی روزها راس ساعت 10 آغاز می گردد، به جز جمعه ها.

Deira souks 

Deira در قسمت شمالی ساحل نهر دبی قرار گرفته و دارای خیابان های پیچ در پیچ وآب و هوای بسیار گرمی است که به عنوان دیگ جوشانی برای سایر ملیت هایی که به دبی می روند محسوب می گردد. در ساحل، لنج های قدیمی بارگیری کرده و بار خود را خالی می کنند و هتل ها و ساختمان های اداری نیز در آن جا وجود دارند. برای گردشگران Deira به دلیل بازارهای سنتی آن شناخته شده می باشد که در طول روز به وسیله خریداران اشغال می گردد. بازار طلای Deira به عنوان بزگترین بازار طلا در جهان شناخته شده است و به همین دلیل نام شهر طلا را بر آن نهادند.جواهرات و اشیای قیمتی در طرح های مختلف و به صورت طرح های قدیمی و جدید در دسترس می باشند.

بازار ادویه Deira ، انواع و اقسام ادویه هایی که به ذهن برسد را می فروشند که از ادویه ها می توان به کندر، زیره سیاه، فلفل قرمز، زعفران، سماق و آویشن و همچنین چوب عود معطر چوب عود معطر اشاره نمود. این بازار در دهه 1830 تاسیس گردید و دارای گذرگاه های چوبی سر پوشیده و برج های بادی می باشد. بازار ماهی هم تجربه نسبتا خوبی برای گردشگری در این بازار می باشد که خیلی از جایگاه توریستی خوبی برخوردار نیست.

جاده شیخ زاید 

جاده شیخ زاید شاهراه اصلی منطقه تجاری مدرن دبی است. این یک بزرگراه  گسترده ای است و دارای 8 لاین است و در طول مسیر آن برج های شیشه ای، ساختمان های ضد زنگ و کرومی وجود دارند. جاذبه اصلی در نوار اطراف میدان ها و چهار راه ها می باشد. در خیابان 6A یک مجموعه گالری دائمی بسیار عالی از هنرمندان و بازیگران معاصر عرب وجود دارد. برج تجارت جهانی دبی ( واقع در جاده شیخ زائد)  قرار دارد که عرشه آن بر فراز زمین است که نمایش پانومرا را برای گردشگران ارائه می دهد. پارک الماس و طلا و موزه ( واقع در جاده شیخ زاید) یک فروشگاه بین راهی برای دوست داران جواهر محسوب می گردند که 118 تولید کننده و 30 خرده فروش همگی با هم زیر یک سقف قرارا دارند. مجتمع موزه تاریخچه ای از تولید جواهر عربی را ارائه می دهند و همچنین تورهای کوچکی برای بازدید از کارخانه تولید را نیز ارائه می دهد.

مسجد Bastakia

مسجد Bastakia ممکن است بزرگترین و مجلل ترین مسجد امارات متحده عربی نباشد اما خوش عکس ترین مسجد امارات است. این مسجد کوچک و دوست داشتنی دارای مشبک کاری های نفیس و نمای سفید رنگ خیره کننده بسیار زیبا است. در نزدیکی این مسجد شما می توانید آخرین بازمانده های دیوار شهر دبی را ببینید که در میانه قرن 19 با استفاده از مرجان و گچ ساخته شده است.

روستای غواصی و میراث فرهنگی  

معماری، فرهنگ و میراث دریایی دبی در روستای غواصی و میراث فرهنگی نشان داده شده است. همچنین بادیه نشینی سنتی بازسازی شده و زندگی روستایی ساحلی با خانه های پارسی و قهوه خانه های سنتی  و بازارهای کوچک سفالگران و بافندگان و صنایع دستی نیز  وجود دارند. موسیقی محلی و رقص از اکتبر تا آوریل برگزار می شود و گردشگران می توانند از پزشکان طب سنتی مشاوره بگیرند.

آکواریوم دبی 

یکی از جاذبه های توریستی عالی در شهر ، آکواریوم دبی است که حاوی 140  گونه دریایی است در یک مخزن بزرگ در طبقه همکف بازار دبی معلق شده اند. همچنین مشاهده از بازار رایگان است، اگر بخواهید به باغ وحش زیرآب وارد شوید می توانید از طریق تونل های آکواریوم پیاده روی کرده و وارد باغ وحش شوید.تعداد زیادی فعالیت وجود دارد که شما می توانید در زندگی دریایی با دقت بیشتری بررسی کنید..تورهای قایق شیشه ای عمیق( در بالای مخزن) بسیار پرطرفدار هستند. قفس غواصی و فعالیت های غواصی کوسه نیز پیشنهاد می شوند.

ساعت ها: دوشنبه-جمعه 10 صبح تا 10 شب، شنبه-یک شنبه 10 صبح- نیمه شب

پذیرش: بزرگسالان 70AED، بچه ها55AED

مکان: بازار دبی، جاده شیخ زاید

بازاز دبی 

بازار دبی برترین بازار شهر و به عنوان ورودی به برج خلیفه و همچنین ورودی به آکواریوم دبی محسوب می گردد. در این مجموعه  یک زمین اسکی روی یخ، فضای بازی و سینما وجود دارد و اگر هم سرگرمی بیشتری را نیاز دارید باز هم در این مجموعه وجود دارد. خرید کردن  و غذا خوردن بی انتهاست و همچنین همواره رویدادهای خاص مثل موزیک زنده و مد نیز در این بازار وجود دارند. معروف ترین آن ها، فستیوال خرید سالانه در ماه های ژانویه و فوریه و جشنواره شگفت انگیز تابستانه در جولای و آگوست است.

مکان: جاده دوحه، کمی دورتر از جاده شیخ زاید

برج العرب

برج العرب بلندترین هتل دنیاست که 321 متر ارتفاع دارد و در جزیره ای مصنوعی و در خط ساحلی دبی واقع شده است.  طراحی جزیره شبیه به بادبان کشتی است که در قسمت بیرونی برج العرب وجود دارد که توسط یک نورپردازی نمایشی در شب نمایان می گردد. این هتل یکی از گران ترین هتل های جهان با امکانات و سوئیت های لوکس است که قیمت آنها برای یک شب اقامت بیش از 15000 دلار است. برای کسانی که از لحاظ مالی مشکلی ندارند، این هتل یک تجربه از جهت تزئینات شاهانه و امکانات لوکس است. خوردن شام در زیر آب در رستوران Al-Mahara که دور تا دور این رستوران شیشه است و به شما اجازه می دهد تا به صورت زنده دریا را نظاره کنید و غذای خود را میل بفرمایید یا اینکه در طبقه 27( در Sky View Bar) به خواندن کتاب و خوردن چای سپری کنید و مناظر پانورامیک شهر را مشاهده نمائید.

ساحل جمیرا 

این خط شنی سفید مقصد شماره یک گردشگران برای سفر به سواحل دبی است. هتل هایی که در سرتاسر این ساحل وجود دارند، یکی از مکان های پرطرفدار برای اقامت توریست ها محسوب می گردد. ساحل دارای امکانات بسیار عالی مثل صندلی های آفتاب گیری، رستوران ها و ورزش های آبی مفرح  متنوع مثل جت اسکی هستند.

مکان: جاده ساحل جمیرا

بازار اماراتی ها

مرکز خرید امارات یکی از معروفترین بازارهای جذاب و دیدنی است که دارای امکاناتی برای اسکی در داخل بازار می باشد. پیست اسکی کاملا سر پوشیده است و دارای تله کابین و محفظه پنگوئن است که دمای آن همواره 4- درجه سانتی گراد است. همچنین یک مجتمع سینما و یک مرکز سرگرمی خانوادگی با تمامی امکانات تفریحی برای کوچک و بزرگ آماده شده است. فرصت های خرید زیادی وجود دارند، مثلا برای خوردن غذا، هر غذایی که در جهان تصور شود در آنجا وجود دارد و قابل سفارش و خوردن است.

ساعت ها: شنبه-چهارشنبه 10 صبح- 1صبح، پنج شنبه-جمعه 10 صبح-2 صبح

مکان: جاده شیخ زاید

دیگر جاذبه های قابل توجه

مرکز شیخ محمد بن رشید

این مرکز فرهنگی، در محدوده قدیمی دبی Bastakia ، در طول خط ساحلی نهر دبی واقع شده است که برنامه های تورها، سخنرانی ها و کلاس های عربی در آنجا برگزار می گردد.

ساعت ها: یک شنبه- پنج شنبه 8صبح تا 6 غروب، شنبه ها: 9صبح-1 بعداز ظهر

مکان: Bur Dubai

مجلس Ghorfat Um Al-Sheef

در سال 1955 ساخته شده است، این اقامتگاه تابستانی شیخ رشید بن سعید آل مکتوم است. اقامتگاه از بلوک های مرجانی و گچی ساخته شده است و دکورهای بسیار زیبایی را ایجاد نمودند تا اینکه حس بهتری را به شما بدهد و اینکه زندگی سرشار از ناز و نعمت  حاکمان دبی را درک کنید. باغ های مجلس با استفاده از سیستم آبی عرب تولید و تکثیر می شوند و در این باغ ها تعداد زیادی درختان خرمای سایه دار وجود دارد.

ساعت: شنبه-پنج شنبه 8.30 صبح-8.30 شب، جمعه: 2.30 تا 8.30 شب

مکان: منطقه جمیرا

خانه ارثیه 

در سال 1890 به عنوان خانه تاجر سرمایه دار ایرانی بنا شده است، این بنا  در سال 1910خانه ی شیخ احمد بن دالموک( تاجر معروف مروارید در دبی) گردید. این بنا در سال 1994 بازسازی گردید. خانه ارثیه در حال حاضر یک شانس عالی برای دیدن داخل خانه یک خانواده سنتی محسوب می گردد که این خانه شامل 10 اتاق و یک حیاط بزرگ می باشد. اولین اتاق در خانه، اتاق ملاقات است که مهمانان در آنجا خوشامدگویی می شوند. دومین اتاق ملاقات در خارج از حیاط به صورت جداگانه برای زنان تعبیه شده است تا اینکه بتوانند آداب و رسوم سنتی را به جا بیاورند.

مکان: منطقه Deira

مدرسه Al-Ahmadiya

مدرسه Al-Ahmadiya در سال 1912 تاسیس گردید و قدیمی ترین مدرسه در دبی است. این مدرسه توسط احمد بن دالموک که مردی نیکوکار و تاجر مروارید است شروع به کار کرد. در ابتدا در مدرسه  Al-Ahmadiya تعدادی درس محدود مثل ریاضیات پایه، مطالعات اسلامی و همچنین زبان و گرامر عربی برای  200 پسر تدریس می شد. مدارس دیگر در دهه 1920 افتتاح شدند، مدرسه Al-Ahmadiya بسته شد در حالی که در دهه 1930 دوباره بازگشایی شد. مدرسه رسما در سال 1965 بسته شد و به عنوان یک موزه آموزش و پرورش عمومی دوباره بازسازی گردید.

مکان: منطقه Deira

خلیج نهر دبی و باشگاه قایق بادبانی 

تفرجگاه گلف 18 حفره ای در سال 1993 در قلب دبی افتتاح شد و تبدیل به نقطه عطفی در مدرنیته این شهر گردید. معمار انگلیسی با نام برایان جانسون از عناصر سنتی برای طراحی باشگاهی متمایز استفاده نمود،  که این باشگاه ظاهری شبیه به بادبان لنج سفید دارد.این یک مکان محبوب برای گردشگرانی است که به دنبال لذت هستند و این توسط درخت خرما و نارگیل  مرتب و خط کشی شده است.

بازار مرکزی شهر Deira

مرکز شهر Deira بیش از 300 فروشگاه، تعداد زیادی رستوران و مراکز سرگرمی کودکان زیادی را دارد. این یک مرکز خرید مطلوب و مورد علاقه در شهری است که جمعیت آن در آخرهفته ها افزایش می یابد. اگر که شما می خواهید از اینجا بازدید کنید، سعی کنید برنامه زمانی خود در طول هفته را طوری تنظیم کنید که برای آخر هفته مشغله زیادی نداشته باشید.

پارک مشرف 

پارک مشرف یک جنگل طبیعی قاف با تعداد زیادی درخت، بوته و گل است. این پارک مساحتی در حدود124 هکتار دارد که دارای استخرهای شنا، چشمه و دریاچه، مناطق بازی کودکان و همچنین قطار، شتر و اسب می باشد. این پارک دارای حیواناتی همچون جغد، چکاوک، گنچشک زرد رنگ به ویژه هدهد می باشد که این پارک یک مکان عالی برای فرار از شلوغی و ازدحام شهر می باشد.

پارک Mamzar 

این یک پارک بزرگ است که منطقه ساحلی حفاظت شده و تالاب و مناطق بازی برای کودکان دارد. 4 (چهار) ساحل با نیروهای غریق نجات، 2 استخر، کلبه های ییلاقی جهت اجاره، سایت های باربیکیو و همچنین محیط های پیک نیک نیز در اینجا وجود دارند. این پارک جایگزین خوبی برای برخی سواحل شلوغ دی است.

مکان: حومه شمالی دبی

سایت باستان شناسی جمیرا

هنرهای دستی کشف شده در سایت های باستان شناسی جمیرا مربوط به قرن های 7 تا 15 می باشند. جمیرا یک ایستگاه کاروان در امتداد یک مسیر تجاری باستانی بود که به عنوان ارتباط دهنده عراق با شمال عمان شناخته می شود. در سال 1968، یک سری دیوارهای سنگی، خانه های متنوع، بازارهای قدیمی و یک خانه قدیمی بزرگ کشف شده اند. خانه ها با سنگ ساحل ساخته شده اند و با گچ و آهک پوشش داده  شده اند. دیگر وسایل یافت شده در اینجا شامل سفال، ابزارآلات و سکه می باشد. بسیاری ازچیزهایی که در جمیرا یافت شده اند، در موزه دبی دیده می شوند. جمیرا به طور کامل و به خوبی معماری خود را  از اولین دوران اسلامی حفظ نمود. اگر چه سایتی برای بازدید عموم نسیت، ولی توریست ها یا اپراتورهای تور ممکن است  اجازه بازدید از موزه دبی را بگیرند و از موزه بازدید نمایند.

گالری هنر سبز

گالری هنر سبز در سال 1995 با تمرکز بر روی هنرمندان معاصر عربی افتتاح گردید. این کار به توسعه هنرمندان از طریق آموزش دهی آن ها درباره برگزاری نمایشگاه کمک می کند تا اینکه بتوانند در خارج از کشور رشد و پیشرقت نمایند. مجسمه ها و نقاشی های عربی ، منعکس کننده جهان عرب، مردم و میراث و فرهنگ عربی هستند. هنر اصیل، چاپ نسخه های محدود و صنایع دستی از هنرمندان بین المللی در گالری هتر سبز نشان داده شده اند. این مجموعه ها شامل آثاری از هنرمندانی همچون  جابر الوان ،  Paul Guiragossian، اسماعیل فتاح ، فاتح مدرس ، حریر و عمر حمدی ملوا  است.

مکان: جمیرا

بیت الوکیل 

بیت الوکیل اولین ساختمان اداری در دبی بود، که به عنوان یک دفتر حمل و نقل کشتیرانی برای Gray Mackenzie در سال 1935 ساخته شد. ساختمان باز سازی شده است و در حال حاضر خانه موزه دریایی است که   به سنت های ماهیگری و قایقرانی اماراتی اختصاص داده شده است. همچنین این خانه رستورانی با غذاهای دریایی مخصوص و ظروف عربی و اماراتی است.

مکان: نهر دبی

مسجد جامع 

مسجد جامع دارای بلندترین مناره در بین مساجد دبی است و نقطه عطف قابل توجهی و مهمی برای عبادت محسوب می گردد. امکان ورود افراد غیر مسلمان وجود ندارد، اما می توانند از نمای پر زرق و برق با دیوارهای رنگی-شنی و 45 گنبد مسجد عکس بگیرند.

مکان: Bur Dubai

منطقه عود متا 

عود متا بک انتخاب بزرگ اجتماعی، تفریحی و آموزشی است که دارای بازار Wafi City، پارک تفریحی رفاهی

Al Nasr است وهمچنین تعداد زیادی گزینه های سرگرمی دیگر در این منطقه وجود دارد. روستای توریستی

Al Boom نزدیک پل Al Garhoud دارای یک تفرجگاه ساحلی است که شما می توانید با لنج سفر کنید. گردشگران و بازدیدکنندگان می توانند از نزدیک شاهد ساختن لنج چوبی سنتی باشند.

جزایر خرما 

این جزایر مصنوعی خارج از سواحل دبی قرار گرفته اند، پس از اتمام، به عنوان یک تفرجگاه بزرگ می شوند که  دارای ویلاهای تعطیلات و هتل های لوکس می باشند. جزایر نخل به اتمام رسیده است و مکانی برای هتل ها و پارک های آبی شده است.

Camel Rececourse

در روزهای پنج شنبه و جمعه، Dubai Camel Racecourse مسابقات پرطرفدار محلی شتر رانی را میزبانی می نماید. فصل شتر رانی یا شتر سواری از نوامبر تا مارس است که مسابقه از صبح زود آغاز می گردد. شتر رانی عمده  ترین مسابقه ورزشی در دبی است که پیست آن  در حومه شهر Nad Al Sheba واقع شده است( مجهز به زمین گلف 18 سوراخه در خاورمیانه است).

بازدیدکنندگان مسابقه همچنین می توانند گالری Godolphin Gallery را مشاهده نمایند که خانه ای شامل مجموعه ای از جام های برنده شده در مسابقات اسب دوانی است که این متعلق به حاکم دبی ( خانواده مکتوم) است.

مکان: Nad Al Sheba

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *