Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

یک خبر بسیار بد!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
loading...
دوستان همه میدونند که وقتی‌ ما ایرانیها با هواپیما مسافرت می‌کنیم، مخصوصاً به ایران و یا از ایران به خارج، همیشه مشکل اضافه بار داریم؛ حتی با وجودی که ایران ایر اجازه حمل ۳۰ کیلو بار رو به مسافران ایرانی میده (شرکت‌های دیگه فقط ۲۰ کیلو) بازم ما همیشه ۴۰-۵۰ کیلو اضافه بار داریم!
کافیه شما یک بار، روزی که هواپیما، به ایران پرواز داره به فرودگاه تشریف ببرین و بینین که چند نفر ازتون سوال می‌کنن که آیا می‌تونن یکی‌ دو تیکه چمدونشونو با بلیط شما بدن، چونکه خیلی‌ بارشون زیاده!
من خودم که هر دفعه خانوم بچه‌ها میخوان برن ایران، سر این موضوع، یک دعوای درست و حسابی‌ و مفصل با خانمم داریم!
باور کنین، اگه بگن هر مسافری میتونه ۲۰۰ کیلو با خودش بار ببره، بازم این خانومای ما ۴۰۰ کیلو با خودشون میبرن!
مسافرای کشور‌های دیگه همه با یک ساک دستی‌ میان، قسمت چک اینشون هم هیچ وقت، نه صفی هست و نه چک و چونه‌ای، حالا صف ایرانی‌ها رو ببینین، چمدون‌ها که همه ماشاالله اکسترا لارج، کارتون تلویزیون و کولر و کامپیوتر و دوچرخه و موتور برق …. هیچی‌ بهمون نگن کم کم رختخواب و تختخواب رو هم میذاریم رو باند!
دفعه قبل که بچه‌ها داشتن میرفتن ایران، تو فرودگاه، یک خانومه واستاده بود جلو صف، داشت اشک می‌ریخت، پرسیدم چی‌ شده که شاید کمکش کنیم، گفت بار هامو نمیبرن، مام ناراحت شدیم به خانومی که مسئول بود گفتیم خانم حالا شما چشم پوشی کنین، هواپیمام که پر نیست بذارین ایشون هم چند کیلو بیشتر با خودش ببره!
خانومه گفت، ایشون یک بلیط داره با ۱۳۵ کیلو بار!
میخواستم بگم بارشو که نمیبرین هیچی‌، خودشم نبرین!
و اما خبر بد:
شرکت‌های هواپیمایی Austrian Airlines و Lufthansa اعلام کردند که از ماه ژوئن، هر مسافری فقط میتونه یک تیکه چمدون و یا ساک با خودش ببره! یعنی‌ که اگه شما دو تا ساک هم داشته باشین که که وزن هردوشون رو همدیگه به ۲۰ کیلو هم نرسه، بازم بهتون اجازه بردنشونو نمیدن! اگه بلیطتون Business Class باشه اجازه دارین ۲ تا ساک ببرین!
یکدونه هم ساک دستی‌ که سنگین تر از ۸ کیلو نباشه و اندازشم از ۵۵ در ۴۰ در ۲۳ سانیتی متر بیشتر نباشه، میتونین با خودتون ببرین تو هواپیما!
اگه بیشتر از یک ساک داشته باشین ، باید برای پرواز‌های داخل اروپا ۵۰ یورو و برای پرواز‌ها به مقصدی خارج از اروپا ۱۰۰ یورو اضافه بدین، اونم برای هر تیکه اضافه!!
حالا بازم برین هر چی‌ آشغال تو C & A و H & M پیدا می‌کنین بخرین!
البته مقدار بار رو از ۲۰ کیلو به ۲۳ کیلو تغییر دادن!
اونایی که بلیط Business Class میخرن تا ۳۲ کیلو بار می‌تونن با خودشون ببرن و اجازه هم دارن دو تا ساک دستی‌ با خودشون ببرن تو هواپیما، یکی‌ تا ۸ کیلو و دومی تا ۴ کیلو!
بابا نخرین این آشغال هارو، این جنسای ارزون و بنجل همش مال چینه، ایران عزیز رو هم که جنسای چینی‌ از جا ور داشته، ما که شنیدیم، مهر و تسبیح رو هم از چین وارد می‌کنن!
همه هم میگن، نمیشه دست خالی‌ رفت، بخدا بهتره هیچی‌ نبرین تا اینکه یک عالمه جنسو به دندون بکشین ببرین که هیچکی هم از گرفتنش خوشحال نشه!
در ضمن اگه قصد مسافرت با هواپیما رو هم دارین، از همین حالا، از خوردن زیاد، اکیداً خود داری فرمایید که داران قانون جدیدی میارن که آدمای چاق باید دو تا بلیط بخرند!
حالا دیگه از من گفتن بود، شما خود دانید!

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. Nelly گفت:

  خوب اینکه مشکلی نیست، بار رو باید freight کنید! اینطوری هر پقدر بیشتر بار داشته باشید ارزون تر واستون در میاد. مثلا اگه 100 کیلو بار داشته باشین، ارزون تر از 50 کیلو میشه. و 200 کیلو از 100 هم ارزون تر! محدودیت هم نداره. هر چقدر دلتون بخواد می تونین ببرین!
  ولی مشکل اینه که زیاد کسی در مورد freight یا باز هوایی چیزی نمی دونه!

 2. parsnews گفت:

  نلی خانوم، شما اگه میدونین ما‌ها رو هم روشن کنین، چونکه میدونی‌ که همه ایرانیها با بار زیاد مشکل دارن! دفعه آخر که با یکی‌ از فامیل‌ها رفتیم فرودگاه، austrian airlines می‌خواست ازش ۳۵۰ یورو اضافه بار بگیره، طفلی داشت سکته میکرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *